Виховний захід ГПД(учні 2-х та 3-х класів)
вихователь ГПД Дмитрик Андрій Михайловим
м.Львів.Ліцей№2 Львівської міської ради
Виховна та корекційна мета: Розкрити зміст поняття «толерантність». Сприяти розвитку вміння аналізувати, приймати рішення, обирати правильну позицію. Сприяти формуванню ціннісних установок на толерантне спілкування та навичок толерантної поведінки. Спонукати до виховання доброзичливості, чуйності, взаємоповаги, людяності, терпимості і небайдужості.
Розвиваюча мета: пригадати назви квітів,кольори.Розвивати пам'ять ,увагу, мислення , розвиток зв’язного мовлення.
Обладнання: кольоровий папір(заготовка пелюстків квіточки),клей,фломастери,
телевізор.
ХІД УРОКУ
1.Привітання.Доброго дня діточки.Що до мене,то мені подобаються всі пори року:зима,весна,літо ,осінь.А ще мені подобаються квіти.Вони такі пахучі і кольорові.А вам подобаються квіти?(діти відповідають) Якого кольору?(діти відповідають)
А хто знає загадки про квіточки?
1 учень:
Лист зелений не пропав,
А під снігом задрімав.
Щоб у синю сукенчину
Одягнуть весняну днинуВідповідь на загадку:Барвінок.
2 учень
Ми у лісі проживаєм,
Дзвоном сонце зустрічаєм.
Маєм гарні сині очки,
Називаємось ... Відповідь на загадку:дзвіночки.
3 учень
Виріс він під сонцем пекучим
Товстим, соковитим і колючим. Відповідь на загадку:Кактус.
4 учень
Дзвіночки в лісі ніжні - ніжні,
Немов сніжинки білосніжні.
В зеленім листі спочивають,
П'янкий весняний запах мають.
Із перлин разочок,
Зелений листочок.
Аромат духмяний
Тішить ліс весняний.Відповідь на загадку:Конвалія.
5 учень
Не оса, а жало має,
Не вогонь, а обпікає.
Коли йдете в ліс гуляти,
Обминіть її, малята. Відповідь на загадку:Кропива.
6.учень
Що за диво-дивина
В житі квітка є одна?
Палає, мов ліхтарик,
Червоний кептарик. Відповідь на загадку :Мак.
Наче сонця серединка,
Пелюстків біла хустинка.
Знає бджілка і мурашка,
Що звуть квіточку ...
7.учень
Стоять у лузі сестрички милі:
Золотенькі очі білі вії.
З'явились в траві сестрички -
Жовті очі, білі повічки. Відповідь на загадки :Ромашки.
Ви були молодці,адже відгадали всі загадки.
А у мене є чарівна квіточка(показую квіточку з паперу з різнокольоровими пелюстками).
А чому вона чарівна нам розповість казка
Перегляд казки.
Казка українською "Квітка - семибарвиця"https://youtu.be/Q6ru1JQ5CE0Автор: В.КатаєвОзвучення і монтаж .
А на які бажання ви би витратили пелюстки?
Чи на потрібні речі витратила дівчинка пелюстки?
Чому дівчинка допомогла хлопчику?
Як би вчинили ви?
Головне - Людина, а не її вада.Толерантність – це повага права іншого бути таким, яким він є.
А тепер пропоную створити свою чарівну квіточку і на кожному пелюстку написати своє бажання.
Діти працюють над створенням квітки -семибарвиці.