Вишивання гладдю. «Технологія виготовлення вишитих виробів»

Про матеріал
Оцінити рівень знань учнів за тематичним блоком, продовжувати вивчати техніку вишивання гладдю, розвивати художній смак, виховувати акуратність, старанність під час ручних робіт, при ормувати доброзичливе ставлення інюванні праці інших учнів.
Перегляд файлу

 

 

Підсумковий урок по темі:

 

Тема: Вишивання гладдю.

«Технологія виготовлення вишитих виробів»

 

Мета:  Оцінити рівень знань учнів за тематичним блоком, продовжувати вивчати техніку вишивання гладдю, розвивати художній смак, виховувати акуратність, старанність під час ручних робіт, при

ормувати доброзичливе ставлення інюванні праці інших учнів.

 

Наочність:зразки вишивок, ілюстрації, узори для вишивання, картки завдання, інструкційні карти та інш.

 

Тип уроку: підсумковий.

 

Хід уроку.

 

І. Організаційні моменти: перевірка наявності учнів, готовність до уроку.

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання – фронтальне та індивідуальне.

 

              

 

 

Сьогодні підсумок теми ми проведемо в іншій формі у вигляді конкурсу. Щоб Вам було трішки цікавіш і кожен із вас відчув відповідальність, бали які заробить команда будуть вашою тематичною оцінкою.

 

 Виконання завдання враховується по останньому.

 

 Клас на команди я поділю сама по своєму журналу через одного.

 А тепер пересядемо: команда 1 зліва, команда 2 зправа. Приготуємо ручки, зошити.

 

 Підсумк ми будемо записувати надошці в таблицю.

 

№ п/п

1

2

3

4

Всього

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ну що, почнемо?

 

1 завдання.

Бліц-тур: задаю питання, хто перший відповість отримує бал.

  1. Які види орнаментів ви знаєте?

(рослинний, зоомфорний, антромфорний)

  1. Що вишивають на рослинному орнаменті?

(віти, листя, стеблі, бутони)

  1. Що вишивають на зоомфорному орнаменті?

(стилізоване зображення тварин, птахів, комах)

  1.                                            Що вишивають на антромфорному орнаменті?
  2.                                            (стилізоване зображення фігур людей)
  3. Яка буває гама кольорів?

(тепла, холодна)

  1. Які кольори відносяться до теплого фону?

(жовтий, оранжевий, червоний)

  1. Які кольори відносяться до холодного фону?

(блакитний, синій, фіолетовий, малиновий, рожевий)

  1. Які види вільної гладі ви знаєте?

(двобічна, художня, полтавська, біла)

 

2 завдання.

  Для кожної команди видається картка – завдання з умовами виконання. Поки 2 учні будуть її виконувати, ми з іншими проведемо маленькій розважальний конкурс. Отримуємо клубок ниток. Працюємо в парах: один тримає, інший намотує. Переможець та команда, в якій остання пара закінчить раніше.

 

  Тепер обміняємося відповідями і оцінити їх. 

 

3 завдання.

  

Кожній команді необхідно описати технічні умови виконання вільної гладі.

 

1. Художньої     2. Двобічної

 

Т.У.       Т.У.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З іншими ми проведемо живий кросворд.

 

  1. Прикраса на голові дівчини з волосся?

(коса)

  1. Дерево, що є символом України?

(калина)

  1. Який вишитий предмет є красою та мудрістю українського народу?

(рушник)

  1. Чим зустрічає дівчина бажаних гостів?

а) гарбузом  б) горбилюм

в) рушником  г) квіткою

  1. Як називають тканину для рукоділля?

(полотно)

  1. Всіх вдягає, а сама гола ходить?

(голка)

  1. Який вид вишивання найпростіший?

а) контурний  б) художня

в) лічильна  г) хрестик

  1. Необхідний інструмент для машинної вишивки

(п`яльця)

 

 Обміняємося відповідями на картках і оцінимо їх.

4 завдання.

 

Робота біля дошки. Необхідно по одному учню. Решта контролюють. В кінці можна одному виправити помилки.

 

Санітарно-гігієнічні вимоги

Правила безпечної праці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Я задаю відповдь, а ви повинні вирішити до чого віноситься. В графі ставимо цифру запитання.

 1. Вишити потрібно при достатньому освітленні.

 2. Сидіти прямо, не нахиляючі низько голови.

 3. Світло повинно падати з лівої сторони.

 4. Працювати з наперстком.

 5. Необхідно вимити руки, заколоти волосся.

 6. Ножниці класти зімкнутими лезами від себе.

 7. Вузький кінець леза підкладають під тканину.

 8. Голи, шпильки зберігати в гольнику.

 9. Ноги необхідно ставити на підставку.

 10. Вироб тримати на відстані 20-30 см. від очей.

 11. Через 40-50 хвилин необхідно робити перерву.

 12. Не можна вколювати голки в одяг.

 13. Не можна брати голки в рот.

 14. Не можна користуватись іржавою голкою.

 

 Бажаючі виправити є? Будь ласка.

Нам залишилося підвести підсукі і визначити бали.

     ІІІ. Практична частина.

 

  1. Правила Т.Б. і С.Г. Ми повторили. Можемо перейти до практичної роботи. Вона в нас різноманітна, то обговорювати будемо індивідуально. Звернути увагу на самоконтроль прикінцевої обробки виробу. Демонструємо найцікавші композиції учнів.

ІV. Домашнє завдання. 

Закінчити вишивку. Готуватись до захисту роботи.

Додаток 1.

Картка – завдання.

  1. Описати технічні умови виконання одного з видів вільної гладі

а) художної

Картка – завдання.

  1. Описати технічні умови виконання одного з видів вільної гладі

а) двобічної

Додаток 2. Картка – завдання.

  1. Визначте яким видом вишивки можливо вишивати на ціх тканинах.

2. В якому виді вишивки можливо використовувати ці нитки.

 

 

 

 

 

 

 

doc
До підручника
Трудове навчання 4 клас (Павич Н. М., Бучківська Г. В.)
Додано
31 березня 2020
Переглядів
1550
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку