Сприяти удосконаленню знань учнів по темі, формувати уміння застосовувати властивості степеня з цілим показником до розв'язування вправ.
Сприяти розвитку інтелектуальних і творчих здібностей, увагу, пам'ять, вміння слухати товариша. Розвивати математичну мову у процесі повторення та узагальнення матеріалу теми при перетворенні виразів.
Урок алгебри у 8 класі.
Тема уроку: «Властивості степеня з цілим показником.»
Мета уроку: Сприяти удосконаленню знань учнів по темі, формувати уміння застосовувати властивості степеня з цілим показником до розв’язування вправ.
Сприяти розвитку інтелектуальних і творчих здібностей, увагу, пам'ять, вміння слухати товариша. Розвивати математичну мову у процесі повторення та узагальнення матеріалу теми при перетворенні виразів.
Виховувати вміння працювати в колективі, культуру спілкування.
Обладнання: ноутбук або планшет у кожної групи, підручник.
Хід уроку
Клас поділено на три групи. Кожна група до уроку готувала презентацію.
Перша група. «Означення степеня з цілим показником. Запис. З історії»
Друга група. «Властивості степеня з цілим показником. Приклади»
Третя група. «Застосування степеня в географії, біології, астрономії, хімії, фізиці, економіці»
Сьогодні на уроці ми будемо узагальнювати та закріплювати знання з теми: «Степінь з цілим показником. Властивості степеня з цілим показником». Головне завдання уроку – навчитися перетворювати та обчислювати вирази, що містять степінь з цілим показником.
а) -
; б)
; в)
; г)
.
2. Тотожно рівним дробу
є вираз:
а)
; б)
; в)
; г)
.
3. Значення виразу
+
є число:
а) -10; б)
; в)
; г) 12.
4. Тотожним до степеня
є вираз:
а)
; б)
; в) – (
∙ 2; г)
.
IV. Відтворення і корекція опорних знань.
Кожна група презентує свою роботу.
Виконання завдань в групах.
Кожна група виконує своє завдання, а потім презентує його біля дошки. Учні двох інших груп уважно слухають, виправляють помилки, доповнюють і записують собі в зошит.
Кожний відповідальний оцінює роботу кожного учня своєї групи і виставляє оцінки, які вчитель врахує при виставлені оцінки за урок.
Повторити § 8, 9. № 287. Додатково № 290.