Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення 2 і ділення на 2

Про матеріал
Закріпити знання дітей про таблицю множення числа 2 і ділення числа 2 учнів 2 класу
Перегляд файлу

Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів  с. Гораймівка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вправи та задачі 

на засвоєння таблиці

множення  2 та ділення на 2

 

 

 

 

 

                                                                             Вчитель : Харчук Т. П.

 

 

 

 

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення 2 та ділення на 2.

Мета. Закріплювати знання таблиць множення числа2 та ділення на 2,продовжувати формувати обчислювальні навички, навички роз’язування прикладів і задач, які включають дії різного ступеня; розвивати вміння читати вирази на сумісні дії, творчу уяву,кмітливість, просторову уяву; виховувати прагнення до набуття нових знань, наполегливість у роботі,почуття дружби,взаємодопомоги.

 

Обладнання : комп’ютерно – орієнтовне середовище,запис пісні « Таблиця множення»,  підручник « Математика» 2 клас ( авт.. М. Богданович), картки – опори для роз’язування задачі.

 

Тип уроку: узагальнення знань.

 

                                       Хід уроку

І .  Організаційна частина

 

Ось дзвоник пролунав,

 Для роботи час настав.

Дітки, сядьте всі зручненько,

Ручки покладіть гарненько,

Бо урок у нас незвичний,        

Чарівний, математичний!

 

Сьогодні у нас багато гостей. Ім’я ще одного гостя ви зараз  дізнаєтесь.

Робота зі слайдом 1.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Девіз Пізнайка « Хочу все знати». Він приготував для вас ігри,   Цікаві завдання та задачі. Тож:

Слайд 2.

ІІІ. Контроль, корекція і закріпленя знань.

1)Каліграфічна хвилинка із завданням.

Слайд 3.

Пригадайте , які числа ( парні) , де вони зустрічались. Яких чисел тут не вистачає?

2) Щоб швидко і правильно виконати всі завдання  від Пізнайка вам потрібно добре знати таблиці . Повторення таблиці множення числа 2.( пісенька  « Таблиця множення»)

3) Повторення таблиці ділення 2.

Складання прикладів на ділення з прикладів на множення.

Слайд 4

4) Гра « Блискавка» Вибірково назвати числа за завданнями на монітори.

Слайд 5.

5)Для отримання успіху в наступній грі вам знадобляться знання назв чисел при  Додаванні, відніманні, множенні та діленні. Повторення  назв компонентів дій множення та ділення.

Слайд 6.

Гра» Яке число ховається у промінчиках сонечка?»

Слайд 7.

6) Усні обчислення.           

Тепер ви готові виконати складніше завдання від  Пізнайка   і взяти участь  у грі « Баскетбол» ( М’яч влучить  кошик, якщо ви правильно прочитаєте вираз та обчислите його).

Слайд 8.

Частку чисел12 і 2 зменшити на 2.

60 зменшити на добуток чисел 2 і 7.

Від части 60 відняти добуток чисел 2 і 7.

2 х 8 + 14            47 – 2 х 5                    2 х 9 – 13                    12 : 2 + 11

 

7) Цікаві задачі

10 вушок зайченят  слухали маму. Скільки дітей у зайчихи?

Слайд 9.

Мавпа висить на дереві і ласує бананами. У кожній кінцівці в неї по 2 банани. Скільки бананів є у мавпочки?( 2 х 3  =6, адже  однією кінцівкою мавпа тримається за гілку дерева.

Слайд 10

Два їжаки зібрали 18 яблук, порівну кожен. Скільки яблук   у кожного їжака?

Слайд 11.

По двору ходять 6 курей і собака. Скільки лап у цих тварин?

Слайд 12.

ІІІ. Фізкультхвилика ( з музичним супроводом).

І V. Розвиток математичних знань.

А тепер Пізнайко пропонує попрацювати вам з підручником.

Слайд 13.

  1. Складання та запис виразів ( з коментуванням біля дошки).

Завдання 695 – підручник.

Запиши вирази та обчисли їх значення:

Від числа 100 відняти суму чисел 20 і 40.

До добутку чисел 2 і 8 додати 15.

Один вираз записати самостійно:

До части чисел 12 і 2 додати 34 .

  1. Розв’язування задач.

а ) Розв’язування задачі 691 за поданим у підручнику    планом.

План  розв’язування:

10Скільки грибів знайшов хлопчик?

Скільки грибів знайшла дівчинка?

Який із запропонованих виразів є відповіддю на перше запитання плану , який на друге.

Слайд 14.

Творча робота над задачею.

Записати  розв’язання  складанням виразу

б) Самостійне розв’язування задачі  692.

Пояснення значення висловів « 8 двохлітрових банок» , « одна десятилітрова».

Сильніші учні працюють самостійно, розв’язують задачу виразом.

Картки – опори  для слабших учнів ( диференційовані).

Допомога Пізнайка. Листівки на партах. При потребі користуватися.

 

 

 

 

         

                                       +       =

 

                                         +              =

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                      

 

 

 

               + =

 

 

 =

 

  1.  Геометричний матеріал.

Яка фігура називається квадратом?

Скільки квадратів на малюнку?

Слайд 15.

V. Підсумок уроку

Слайд 16.

VІ. Домашнє завдання .

С.118,  № 696, 697.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Харчук Тетяна
Додано
10 лютого 2020
Переглядів
3469
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку