Інтегрований урок « Я досліджую світ» 1 клас.
Підручник «Я досліджую світ» .
Н.О. Будна, Т.В. Гладюк, С.Г. Заброцька, Н.Б. Шост
Тема. Органи чуття . Створення ментальної карти.
Мета: формувати поняття про органи чуття людини, шляхи збереження та запобігання виникненню захворювань органів чуття; формувати вміння встановлювати взаємозв’язки між усіма органами людини; формувати санітарно-гігієнічні навички; виховувати допитливість, пізнавальний інтерес до власного організму, прагнення берегти власне здоров’я.
Обладнання: відео «Органи чуття», картки для роботи в групі і для індивідуальної роботи.
Хід уроку
І.Ранкове коло
Привітайся з сонечком:
- Здрастуй, золоте!
Привітайся з квіткою,
Хай вона росте.
Привітайся з дощиком.
- Лийся, мов з відра.
Привітайся з друзями, зич усім добра.
- ДОБРИЙ ДЕНЬ!
-А для кого сьогодні день добрий?
Визначити день, дату, погоду
Гра « Який настрій?»
Я називатиму настрій, а ви мімікою покажіть його.
Вам весело... Ви здивовані...
Вам сумно... Ви сердиті...
А тепер сідайте за парти і на краплинці намалюйте свій настрій..
ІІ. Актуалізація опорних знань. Колективна робота.
-А хто вас сьогодні розбудив ? Якими словами? Чим ви почули?
- Якою водичкою умивались? Як ви це відчули?За допомогою чого?
- Я що ви сьогодні їли на сніданок? Смачний сніданок був? Чим ви це відчули?
- А сніданок мав приємний запах?Чим ви це відчули?
- А що бачили, коли йшли до школи?. Чим ви це бачили?
ІІІ.Оголошення теми і мети уроку
-Отже , сьогодні ви познайомитесь із органами чуття.
Підручник с.29.
- Які органи допомогли мамі з дітьми побачити їжачка?А ви що бачите?
Порахуйте. Скільки дівчаток і хлопчиків?Скільки дорослих?Порівняйте дорослих і людей:кого менше?
- Який орган допоміг дівчинці погладити собаку? Погладьте свою щоку, холодна чи тепла вона?
- Яке яблучко на смак їсть дівчинка?
- А спів пташок у лісі як почути? Послухайте і ви музику.
Яка мелодія: сумна чи весела?
- А запах квіточки , який орган допоможе відчути? Розбризкую духи. Який запах : пахне чи смердить?
Бесіда про правила поведінки в лісі. Як слід поводитись, щоб не злякати лісових жителів?Чому?.Як слід одягтися, коли йдете до лісу?Чогоі кого слід остерігатися в лісі?
Гра «Мовчанка».
Я покажу малюнки, а ви покажете пальчиком , яким органом чуття ви скористаєтесь , визначаючи ті дії, які я назву.
1.Як дізнаєтесь, що йде дощ? ( на слух, побачу, відчую шкірою)
2.Як дізнаєтесь, що це квіти?Який у них колір?(побачу).
Як дізнаєтесь, що квітка пахне?( понюхаю)
3.Як дізнаєтесь , що лимон овальний, жовтий?(побачу),не гладенький?
( погладжу),кислий?( поїм).
4.Як дізнаєтесь, що це дівчинка?(подивлюсь). Вона слухає музику( почую)
IV. Закріплення набутих знань. Перегляд відео «Органи чуття».
Фізпауза (музична)
1. Виконання завдань у підручнику, с.30 . Робота в групі.
Бесіда про користь вітамінів
2. Закріплення знань . Колективна робота. Складемо інтелект карту.
Самостійна робота. Перевіряємо «так», «ні», використовуючи цеглинки лего .
V.Підсумок уроку. Рефлексія
Вправа «Мікрофон»
Які фрагменти уроку були цікавими для вас?
Що вас здивувало?
Що ви запам’ятали?
Які висновки ми можемо зробити?
Онищенко Валентина Василівна,
учитель – методист Кременчуцької гімназії № 1 Полтавської області