З досвіду роботи дитячої громадської організації школи Джур
Вагомою складовою морального виховання молоді є військово-патріотичне виховання, головна мета якого - усебічний і гармонійний розвиток учнів шкіл, ліцеїв і студентів ВНЗ - молодих патріотів незалежної Української держави, готових у будь-який момент стати на захист своєї Батьківщини, свого народу, його свободи, мови та культури
Українське козацтво, його славні традиції невмирущі! Доказ тому - їх відродження в умовах сучасної України. Спираючись на свої власні сили та досвід, послуговуючись авторитетом і повагою серед народу, козацькі організації в Україні сьогодні тісно співпрацюють із державними органами та місцевим самоврядуванням, політичними та громадськими організаціями.
Українська держава сприяє відродженню українського козацтва, популяризації серед молодого покоління козацьких ідеалів і принципів, вихованню молоді на славних традиціях наших предків.
В 2000 році в м. Артемівську стало відроджуватись козацтво, а в 2013 р. вперше в ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 була організована школа «Джур» очолив її козак Бахмутської паланки війська Запорізького та вчитель історії Бєлов Олександр Юрійович.
Робота в школі ведеться з стройовій та загальнофізичної підготовки, а також продовжується пошукова діяльність в допомогу музею Бахмутского козацького краю.
Кількість членів в організації Школи «Джур» складає – 23 чол. І на сьогодні триває підготовка на 2015-2016 навчальний рік ще 11 майбутніх Бахмутських козачат.
Мета школи джур - залучати дітей та підлітків до занять фізичною культурою та спортом, вивчення історії України та Бахмутського козацтва, виховання любові до Батьківщини, доброї волі, православ’я, віротерпимості, поваги до національно-культурних традицій, патріотичного виховання.
Особливостями програми є:
Збереження і пропаганда історичної та культурної спадщини українського народу, використання його героїчних традицій в процесі формування у молоді високої патріотичної свідомості, національної гідності, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку щодо захисту національних інтересів України. Опанування козацької культурної спадщини, звичаїв і ритуалів, традицій, свят.
Також під час виховання майбутніх патріотів країни вони дотримуються Заповіді Джури:
Заповіді джури
1) Люби Україну.
2) Вивчай рідну мову.
3) Шануй віру та звичаї свого народу
4) Шануй предків, увесь свій рід.
5) Люби батьків, сестер, братів.
6) Поважай усі народи ,їхню культуру.
7) Охороняй пам’ятки козацтва.
8) Гартуй своє здоров’я.
9) Гартуй свій характер і волю.
10) Будь невтомним і мужнім у походах.
11) Понад усе цінуй козацьку честь.
12) Дорожи козацькою громадою.
13) Май вірного побратима.
14) Будь чесним і правдивим
15) Будь добрим і милосердним.
16) Ніколи не кривди слабших.
17) Зневажай жорстоких і лихих.
18) Поважай дівчину, поважай її честь.
19) Будь ревним охоронцем рідної природи.
20) Захищай братів наших менших.
21) Будь добрим господарем.
22) Опануй народні ремесла.
23) Навчайся володіти козацькою зброєю.
Вихованці школи Джур постійно приймають участь у різних спортивних заходах, козацьких завзяттях з поміж шкіл міста, Всеукраїнській військово-патріотичній грі «Зірниця» та інше.
«Школою Джур» здійснюється активна співпраця з іншими молодіжними національно-патріотичними формуваннями. Зокрема проведено чимало спільних заходів зі Артемівськими загальноосвітніми школами І-ІІІ ступенів №1, 2.
Налагоджена співпраця із суспільними організаціями Українським Козацьким Військом, ведеться робота над Концепцією патріотичного виховання, яке здійснюється «Козацтво». Плануються прийом у козацтво та посвята молодого покоління юнаків і дівчат.
Створення та діяльність організацій «Школа джур» є надзвичайно важливими в тому плані, що вони закладають основи, фундамент у розбудову українського козацтва, є своєрідною «кузнею кадрів» українських патріотів, які готують достойну зміну старшому поколінню козаків.
РІЧНИЙ ПЛАН З ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ КОЗАЧЧИНИ «ШКОЛИ ДЖУР»
1. Установче засідання гуртка. Визначення суті та мети діяльності. Розподіл обов'язків між членами організації (4 вересня).
2. Проведення історичного лекторію на тему «Виникнення українського козацтва та Запорозької Січі» (21 вересня).
3. Історичні читання, присвячені Дню Українського Козацтва (2-6 жовтня).
4. «Круглий стіл» на тему «Українське козацтво на сучасному етапі: міф чи історична необхідність» (9 жовтня).
5. Організувати шкільний конкурс стінгазет, присвячений історії Українського козацтва. Посвята в козачата. (14 жовтня).
6. Прикладна фізична підготовка. Участь у районних змаганнях, присвячених Дню визволення України від німецько-фашистських загарбників (згідно із графіком).
7. Екскурсія до Музею Великої Вітчизняної війни, присвячена річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників (23 жовтня).
8. Проведення конкурсу «Нумо, хлопці!»(До Дня Збройних Сил України) (6 грудня).
9. Історичний лекторій на тему «Українське козацтво наприкінці XVI ст. - першої чверті ХVІІ ст. Гетьман Петро Сагайдачний, козацько-селянські повстання (25 грудня).
10. Теоретичне заняття на тему «Нормативно-правова база та основні документи діяльності українського козацтва на сучасному етапі» (15 січня).
11. Історичний лекторій, присвячений Дню Соборності України (Об'єднання ЗУНР і УНР) (22січня).
12. Історичні читання на тему «Українська національна революція середини XVII ст. Створення Української держави. Б. Хмельницький» (5 лютого).
13. Участь у шкільних заходах, присвячених Дню Захисника Вітчизни (19-23 лютого).
14. Історичний лекторій на тему «Україна в період «Руїни» - сумна сторінка нашої історії».(26 лютого)
15. Організувати та провести разом з учителями української мови та літератури шкільний вечір, присвячений ювілею Т. Г. Шевченка «Великий кобзарю, ти завжди в нашій пам'яті, ти завжди в наших серцях» (5 березня).
16. Доповідь на тему «Запорізька Січ у другій половині XVII ст. - на початку XVIII ст. Кошовий отаман І. Сірко» (19 березня).
17. Доповідь на тему «Гетьман І. Мазепа - національний герой України» (2 квітня).
18. Історичний лекторій на тему «Українська держава Гетьманщина за часів Д. Апостола й останнього українського гетьмана К. Розумовського. Ліквідація Запорізької Січі» (16 квітня).
19. Заняття з прикладної фізичної підготовки (23 квітня).
20. Проведення й участь в урочистих заходах, присвячених річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні (7-11 травня).
21. «Круглий стіл» на тему «Історична роль Українських січових стрільців у боротьбі за незалежність України» (21 травня).
22. Підбиття підсумків роботи гуртка за рік. Обговорення перспективного плану роботи на наступний рік.
Статут громадської козацької дитячої
організації “Школа джур”
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Громадська козацька дитяча організація “Школа Джур” (далі - Організація) є дитячою громадською організацією Бахмутської паланки війська Запорізького.
1.2. Повна назва організації:Громадська козацька дитяча організація “Школа Джур”.
Скорочена назва Організації - ГКДО “Дніпровська Січ”.
1.3. Організація будує свою роботу на основі добровільності, рівноправності її членів, сприяння розвитку творчої ініціативи та активності своїх членів, самоврядування, законності та гласності, у тісній співпраці та взаємодії із зацікавленими державними, громадськими, благодійними та іншими установами і організаціями як в Україні, так і поза її межами.
1.4. Організація діє на підставі Конституції України, Законів України “Про об’єднання громадян”, “Про молодіжні та дитячі громадські організації”, Конвенції ООН “Про права дитини”, інших нормативно-правових актів, прийнятих на їх виконання, та цього Статуту.
1.5. Організація є юридичною особою з моменту реєстрації та може мати рахунки в установах банку, круглу печатку, штампи та бланки, власну символіку та інші необхідні реквізити, зразки яких затверджуються Радою Організації . Символіка реєструється у встановленому законодавством порядку. Символіка Організації може бути виготовлена виключно за рішенням Ради Організації.
1.6. Організація не переслідує політичних цілей, а тому діяльність політичних партій та рухів в Організації не дозволяється.
1.7. Діяльність Організації поширюється на територію України.
ІІ. МЕТА І ЗАВДАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ
2.1. Основною метою діяльності Організації є об’єднання козачат, джур козацьких та молодих козаків для сприяння відродженню й розвитку справи на звичаєвих, традиційних козацьких засадах (української православної Церкви, доброї волі, рівноправності, самоврядування, законності та гласності), чим забезпечується духовний та матеріальний добробут козаків.
2.2. Завдання діяльності Організації:
- сприяння вихованню в учнів глибоких і стійких національно-патріотичних переконань, підготовці молоді до творчої праці, військової служби та захисту своєї Батьківщини;
- сприяння формуванню високих моральних якостей: мужності, сміливості, чесності, справедливості, рішучості, ініціативи, наполегливості, витривалості, фізичної загартованості;
- сприяння опануванню козацькою культурною спадщиною, козацькими звичаями, традиціями, ритуалами;
- сприяння зміцненню і розвитку дружби між дітьми та юнацтвом різних регіонів України та інших держав.
2.3. Організація має право на державну підтримку в установленому порядку.
2.4. З метою виконання статутних завдань та мети Організація в порядку, що не суперечить законодавству України:
- засновує власні засоби масової інформації у відповідності до
законодавства;
- розповсюджує інформацію про свою діяльність у буклетах, бюлетенях, інформаційних
листках, листівках, плакатах, зверненнях, через Інтернет, а також має право висловлювати свою думку з будь-яких питань життя суспільства шляхом оприлюднення їх у засобах масової інформації;
- організовує та проводить збори, походи та інші масові заходи;
- встановлює та підтримує зв'язки з громадськими організаціями інших держав, міжнародними і міжурядовими організаціями, укладає угоди про співробітництво і здійснює інші заходи, які не суперечать законодавству і міжнародним
договорам України, згода на обов'язковість яких надана Верховною
Радою України.
2.6. Організація укладає лише такі угоди, які не ставлять Організацію в підпорядковане або залежне становище щодо будь-якої іноземної організації .
Організація може засновувати міжнародні спілки чи вступати до таких спілок, статутами яких передбачено створення лише консультативних або координаційних органів.
2.7.Організація діє конституційними та демократичними методами, з дотриманням принципів гласності, плюралізму думок, поваги до особистості, неприпустимості переслідування за переконання.
ІІІ. УМОВИ І ПОРЯДОК ПРИЙОМУ В ЧЛЕНИ ОРГАНІЗАЦІЇ.
ВИБУТТЯ З ОРГАНІЗАЦІЇ
3.1. Членом Організації можуть бути громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, віком від 6 до 18 років, які люблять Україну, хочуть знати її історію і культуру, поділяють ідеали козацтва, визнають цей Статут, беруть участь у роботі Організації.
3.2. Вступ неповнолітніх членів (до 10 років) до Організації здійснюється за письмовою згодою батьків, усиновителів, опікунів або піклувальників.
Особи старшого віку можуть бути членами Організації за умови, якщо їх кількість не перевищуватиме третину загальної кількості членів; у складі Ради Організації кількість осіб старшого віку не може перевищувати третину членів.
3.3. Члени Організації поділяються на „козачат” (учнів молодших класів віком 6-10 років), “молодих козаків” (учнів середніх класів 10-14 років), „козацьких джур” (учнів старших класів 14-18 років) та козаків старшого віку, які отримують право на носіння погон та присвоєння козацьких звань відповідно до Положення Організації „Про козацькі звання”.
3.4. Членство в Організації є фіксованим. Питання про прийом у члени Організації розглядається на основі письмової заяви вступника в індивідуальному порядку Радою первинного осередку. Рішення щодо прийняття в члени Організації ухвалює керівний орган місцевого осередку Організації. Таке рішення набирає чинності тільки після його затвердження Радою відповідного регіонального осередку Організації .
Якщо прийом до Організації здійснений безпосередньо за рішенням керівних органів регіонального осередку Організації чи центральним керівним органом Організації, то таке рішення не потребує затвердження.
3.5.Членство в Організації засвідчується посвідченням члена організації, зразок якого
затверджується Радою Організації.
3.7. Членство в Організації зупиняється шляхом подання відповідної письмової заяви до керівного органу місцевого осередку Організації , де член Організації перебуває на обліку.
3.8.Члена Організації, який грубо порушив Статут Організації, завдав репутації Організації своєю діяльністю суттєвої шкоди, може бути виключено з Організації у порядку, визначеному п.3.11. цього Статуту за рішенням Суду козацької Честі.
3.9. Облік членів Організації ведеться на всіх структурних рівнях Організації відповідно до Положення про облік членів Організації, що затверджується Радою Організації.
3.10.Члени Організації у добровільному порядку можуть сплачувати членські внески. Періодичність, мінімальний розмір та порядок сплати членських внесків регламентуються Положенням про членські внески, затвердженим
Радою Організації.
3.11. До члена Організації, який порушив Статут Організації, чим
завдав шкоди діяльності Організації, може бути застосовано стягнення, згідно з Положенням про заохочення та стягнення Організації, яке затверджується Радою Організації.
Рішення про примусове припинення членства (виключення) члена Організації може бути прийняте будь-яким керівним органом Організації, який згідно цього Статуту має право на прийняття рішення про прийом до Організації. Таке рішення приймається двома третинами голосів від складу цього органу.
Зазначене рішення може бути оскаржене до керівного органу вищого рівня та (або) відповідної контрольно-ревізійної комісії протягом 30 (тридцяти) днів з дня його ухвалення; заява про оскарження має бути розглянута протягом 30 (тридцяти) днів з часу отримання такої заяви.
Рішення про примусове припинення членства (виключення) члена Організації набуває чинності з моменту настання однієї з подій:
У разі скасування вповноваженим керівним органом Організації рішення про примусове припинення членства (виключення) та відсутності інших рішень керівних органів Організації вищого рівня, особа, стосовно якої було прийняте дане рішення, є повноправним членом Організації.
3.12. За активну участь у діяльності Організації та успіхи в роботі її члени можуть бути заохочені відповідними відзнаками, цінними подарунками, іменними преміями згідно з Положенням про заохочення та стягнення Організації, яке затверджується Радою Організації.
ІV. ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ ЧЛЕНІВ ОРГАНІЗАЦІЇ
4.1. Права та обов'язки членів Організації реалізуються в порядку, визначеному цим Статутом.
4.2. Член Організації має право:
- носити козацькі відзнаки та форму одягу встановлених для Організації зразків, згідно до Положення про козацькі відзнаки та форму одягу Організації, яке затверджується Радою Організації;
- захисту їх інтересів і прав
4.3. Кожен член Організації зобов'язаний:
- дотримуватись козацького побратимства та здорового способу життя;
- дбати про зміцнення авторитету Організації,
V. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ УСТРІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ
5.1. Діяльність усіх організаційних структур базується на таких основних принципах:
- неухильного дотримання встановлених Статутом порядку звітності, періодичності обрання і переобрання керівних органів та їхніх керівників;
- обов'язкового виконання всіма осередками Організації рішень керівних органів вищого рівня, ухвалених ними відповідно до Статуту;
- права керівних органів вищого рівня скасовувати рішення керівних органів нижчого рівня, прийняті з порушенням Статуту, а також ті їхні рішення, які не належать до виключної компетенції зазначених органів нижчого рівня.
5.2. СТРУКТУРА ОРГАНІЗАЦІЇ
5.2.1. Структуру Організації складають:
- первинні осередки;
- районні осередки;
- районні в містах осередки;
- міські осередки;
- регіональні осередки - Кримська республіканська, обласні, Київська і Севастопольська міські осередки;
- центральні керівні органи Організації - з'їзд Організації, Рада(виборна козацька старшина) Організації;
- контрольно-ревізійні органи(Кантаржиї) Організації.
5.2.2. Місцеві осередки Організації утворюються і діють у відповідності до територіального устрою України.
У межах району, району в місті, міста, області, Автономної Республіки Крим існує і діє відповідно один районний, районний в місті, міський, обласний, Кримський республіканський осередок Організації.
Місцеві осередки реєструються в установленому порядку із набуттям статусу юридичної особи, ті місцеві осередки, що не є юридичними особами легалізують свою діяльність шляхом повідомлення про заснування. Місцеві осередки в своїй діяльності керуються цим статутом та власними Положеннями, що затверджуються Радою Організації і не повинні суперечити статуту Організації.
5.2.3. Радою (виборною козацькою старшиною) Організації здійснюється надання дозволу щодо реєстрації місцевих осередків з метою набуття ними статусу юридичних осіб відповідно до законодавства України.
Оригінали Свідоцтва про реєстрацію місцевого осередку Організації зберігаються у організаційній структурі вищого рівня.
5.2.4. З'їзд Організації, Рада (виборна козацька старшина) Організації можуть ухвалити рішення про примусове припинення діяльності (розпуск) будь-якої організаційної структури Організації. Рада(виборна козацька старшина) регіонального осередку Організації можуть ухвалити рішення про примусове припинення діяльності(розпуск) первинного осередку на відповідній території.
Усі зазначені рішення приймаються не менше як двома третинами голосів від кількості членів відповідного керівного органу.
Рішення про примусове припинення діяльності (розпуск) місцевого осередку Організації, прийняте з'їздом Організації, набуває чинності з моменту його ухвалення. Рішення про примусове припинення діяльності місцевого осередку Організації, прийняте Радою (виборною козацькою старшиною) Організації, набуває чинності з моменту його ухвалення і може бути оскаржене до з'їзду Організації. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії.
Рішення про примусове припинення діяльності (розпуск) місцевого осередку Організації, прийняті іншими керівними органами Організації, можуть бути оскаржені Головою Ради чи керівним органом місцевого осередку Організації, діяльність якого припинена, до керівного органу вищого рівня, у терміни визначені цим Статутом. Зазначені рішення набувають чинності з моменту настання однієї з подій:
- сплину встановленого строку оскарження відповідного рішення;
- ухвалення рішення керівного органу вищого рівня про підтвердження рішення про припинення діяльності структурного підрозділу Організації за результатами розгляду скарги.
5.3. ЦЕНТРАЛЬНІ КЕРІВНІ ОРГАНИ ОРГАНІЗАЦІЇ
5.3.1. Центральними керівними органами Організації є з'їзд Організації, Рада Організації(виборна козацька старшина).
З'ЇЗД ОРГАНІЗАЦІЇ
5.3.2. З'їзд Організації є її найвищим керівним органом. Він скликається Радою Організації(виборною козацькою старшиною) не рідше одного разу на 2 (два) роки.
З'їзд Організації може бути скликаний Радою Організації(виборною козацькою старшиною) за власним рішенням або за рішенням не менше половини рад регіональних осередків Організації.
5.3.3. Делегати з'їзду Організації обираються на регіональних конференціях згідно з нормою представництва, встановленою Радою(виборною козацькою старшиною) Організації .
Делегатами з'їзду Організації є члени Ради(виборної козацької старшини) Організації , члени контрольно-ревізійної комісії(Кантаржиї) Організації.
5.3.4. З'їзд Організації є чинним за умови реєстрації для участі в ньому не менше 2/3 обраних делегатів. Усі рішення приймаються з'їздом простою більшістю голосів зареєстрованих делегатів відкритим голосуванням, за винятком питань, що стосуються порядку внесення змін до Статуту Організації та прийняття рішення про ліквідацію Організації (3/4 голосів). Виборні та персональні питання за рішенням з'їзду вирішуються шляхом відкритого або таємного голосування.
5.3.5.З'їзд Організації:
- затверджує Статут Організації та зміни до нього;
- обирає Почесного Голову(Отамана);
Зазначені повноваження з'їзду Організації є виключними і не можуть передаватися на вирішення іншим органам Організації.
5.3.6. З'їзд Організації має право взяти до розгляду та вирішення будь-яке питання діяльності Організації, скасувати рішення будь-яких органів Організації.
РАДА (ВИБОРНА КОЗАЦЬКА СТАРШИНА) ОРГАНІЗАЦІЇ
У період між з'їздами діяльністю Організації керує Рада(виборна козацька старшина) Організації.
5.3.7. Чисельність Ради(виборної козацької старшини) Організації визначається з'їздом Організації.
5.3.8. Засідання Ради(виборної козацької старшини) Організації скликаються Головою Ради(Головним Отаманом) Організації не рідше одного разу на 3(три) місяці і є чинними у разі присутності на них більше половини членів Ради Організації. Рішення Ради(виборної козацької старшини) Організації є чинними в разі голосування за них більше половини від загального складу Ради(виборної козацької старшини) Організації. При рівності голосів голос Голови Ради (Головного Отамана) Організації є вирішальним.
5.3.9.У засіданнях Ради(виборної козацької старшини) Організації з правом дорадчого голосу мають право брати участь: члени Організації, які є Головою Ради(Отаманом) районної, районної у місті, міської, сільської, селищної, регіональної структури Організації та члени контрольно - ревізійної комісії(Кантаржиї) Організації.
5.3.10.Рада(виборна козацька старшина) Організації:
- затверджує рішення установчих конференцій(зборів) про утворення районних, районних у містах, міських, регіональних осередків Організації.
До такого затвердження Радою(виборною козацькою старшиною) Організації жодна новоутворена районна, районна у місті, міська, регіональна організація не визнається структурою Організації.
- приймає рішення про реєстрацію місцевих осередків Організації у встановленому законодавством порядку. До прийняття такого рішення Радою(виборною козацькою старшиною) Організації жоден місцевий осередок Організації не може бути зареєстрований відповідно до законодавства;
- може вносити пропозиції, щодо розгляду питань місцевим осередкам Організації;
- затверджує положення та інструкції щодо діяльності Організації та її місцевих осередків;
- затверджує зразок посвідчення члена Організації, символіку Організації, зразки печатки та інших необхідних реквізитів.
- в межах, визначених з’їздом Організації, розпоряджається коштами та майном Організації, призначає матеріально-відповідальних осіб, надає право підпису фінансових документів;
- веде фінансово-господарську діяльність Організації;
Рада(виборна козацька старшина) Організації здійснює також інші функції та повноваження, передані до її компетенції з'їздом Організації.
ГОЛОВА РАДИ(ГОЛОВНИЙ ОТАМАН) ОРГАНІЗАЦІЇ
5.3.11. У період між З'їздами, засіданнями Ради(виборної козацької старшини) Організації поточною діяльністю Організації керує Голова Ради(Головний Отаман) Організації.
Голова Ради(Головний Отаман) Організації обирається та звільняється З’їздом, а у виключних випадках Радою(виборною козацькою старшиною) Організації за наступним затвердженням З’їздом простою більшістю голосів.
5.3.12. Голова Ради(Головний Отаман) Організації:
- на кожному засіданні Ради(виборної козацької старшини) Організації інформує про роботу Організації;
- має право здійснювати поточний контроль фінансових та матеріальних коштів Організації;
VI. КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНІ ОРГАНИ ОРГАНІЗАЦІЇ
6.2. Органом Організації, який контролює і перевіряє статутну, фінансову та внутрішньогосподарську діяльність Організації, здійснює контроль за дотриманням дисципліни та етики є контрольно-ревізійна комісія(Головні Кантаржиї) Організації.
6.3. Члени контрольно-ревізійної комісії(Головні Кантаржиї) Організації обираються з'їздом Організації.
Голова (Головний Кантаржий) та заступники Голови(заступники Головного Кантаржия) контрольно-ревізійної комісії обираються на засіданні контрольно-ревізійної комісії Організації зі складу її членів.
Член контрольно-ревізійних органів(Кантаржий) будь-якого рівня не може входити до складу керівних органів Організації .
Рішення цих комісій ухвалюються більшістю голосів від загальної чисельності членів відповідних контрольно-ревізійних комісій.
6.10. Контрольно-ревізійна комісія Організації має право безперешкодно одержувати для виконання своїх обов'язків від керівних органів і осіб всю інформацію, яка стосується статутної, фінансової та внутрішньо господарської діяльності структури Організації, якою обрано контрольно-ревізійну комісію, та усіх місцевих осередків нижчого рівня.
VII. МАЙНО ТА КОШТИ ОРГАНІЗАЦІЇ
7.1. У власності Організації можуть бути кошти та інше майно, необхідне для здійснення її статутних завдань.
7.2. Кошти та майно Організації складаються з:
- коштів та майна, добровільно перераховано чи передано фізичними та юридичними особами, як вітчизняними, так і закордонними;
- з добровільних членських внесків і благодійних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, як України, так і інших держав;
- державного фінансування статутної діяльності у встановленому законодавством України порядку.
Членські внески і добровільні пожертвування, отримані від юридичних чи фізичних осіб, що спрямовуються на здійснення статутної діяльності Організації, не є об'єктом оподаткування.
7.3. Організація самостійно володіє, користується та розпоряджається власним рухомим та нерухомим майном, коштами, обладнанням, спорудами, транспортними засобами та іншим майном, набуття якого не забороняється законодавством України. Для виконання своїх статутних завдань Організація має право створювати госпрозрахункові та інші підприємства, служби, підрозділи, тощо.
7.4. Кошти та майно Організації спрямовуються на виконання статутних завдань та мети Організації, утримання штатного персоналу придбання необхідного устаткування та інвентарю, форми, виготовлення символіки та інші необхідних реквізитів, заохочення активістів, благодійні цілі, адміністративно-господарські потреби Організації, на матеріально-технічне забезпечення своєї діяльності та інші потреби .
7.5. Функції по оперативному господарському управлінню коштами та майном Організації здійснюють Рада(виборна козацька старшина) Організації та Ради(виборна козацька старшина) відповідних місцевих осередків Організації, згідно з Положенням про порядок використання коштів та майна Організації, що затверджуються Радою(виборною козацькою старшиною) Організації
7.7. Збитки, завдані Організації в результаті порушення її майнових прав громадянами, юридичними особами, органами державної влади та місцевого самоврядування, відшкодовуються у передбаченому законодавством порядку.
7.8. Організація може оприлюднювати відомості про обсяги та напрями використання коштів в офіційних виданнях.
VІІ. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ. РЕОРГАНІЗАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ
8.1.Організація може припинити свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску), за рішенням з'їзду Організації у порядку, визначеному цим Статутом або за рішенням суду у випадках та у порядку, визначених законом.
8.2.Порядок діяльності Ліквідаційної комісії визначається Радою(виборною козацькою старшиною) Організації .
8.3. Припинення діяльності Організації передбачає припинення її діяльності, діяльності всіх її організацій та органів, крім Ліквідаційної комісії, а також припинення членства в Організації.
8.4. У випадках припинення діяльності Організації всі питання щодо використання майна та коштів Організації вирішуються з'їздом та обраною ним Ліквідаційною комісією, склад якої обирається на з'їзді Організації простою більшістю голосів делегатів, відповідно до чинного законодавства України.
У разі ліквідації Організації її активи не можуть перерозподілятися між її членами.
Рішення про реорганізацію чи саморозпуск Організації приймається з'їздом Організації, якщо за нього проголосувало більше 3/4 обраних на нього делегатів.
8.5. Усі майнові, фінансові та інші питання, пов'язані з реорганізацією Організації, вирішуються з'їздом.
8.6. Ліквідаційна комісія після задоволення усіх законних вимог кредиторів, вирішує питання про кошти та майно Організації, які не можуть при цьому перерозподілятись між членами Організації.
8.7. У разі ліквідації Організації її активи можуть бути передані іншому неприбутковому об'єднанню громадян відповідного виду.
8.8.Якщо рішення про ліквідацію Організації прийняте в судовому порядку, всі майнові, фінансові та інші питання, пов'язані з її ліквідацією, вирішуються відповідно до рішення суду.
ІX. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТУТУ ОРГАНІЗАЦІЇ
9.1. Право внесення пропозицій щодо змін до цього Статуту належить кожному члену Організації.
Процедурний порядок внесення та розгляду таких пропозицій регламентується Положенням про внесення змін та доповнень до Статуту Організації, що затверджується Радою(виборною козацькою старшиною) Організації .
9.2.Зміни до цього Статуту приймаються рішенням з'їзду Організації, якщо за таке рішення проголосувало ? від кількості зареєстрованих на з'їзді делегатів.
9.3.Внесені зміни та доповнення до Статуту реєструються в установленому порядку.