Загальне поняття про прикметник

Про матеріал
Загальне поняття про прикметник Вивчення матеріалу Основні терміни і поняття
Перегляд файлу

Дата: 27.02.2019р.

Клас: 3 – Б

Урок: Українська мова

Тема: Загальне поняття про прикметник

Мета: Формування предметних компетентностей: повторити і поглибити знання учнів про прикметник як частину мови, зокрема про граматичний і змістовий зв´язок іменника з прикметником; збагачувати словниковий запас школярів; розвивати мовлення дітей, їхню пам´ять; викликати інтерес до вивчення рідної мови, виховувати працьовитість, старанність, любов до рідної природи.

Формування ключових компетенцій уміння вчитися; формувати здатність переключатися з одного виду роботи на інший, сприяти дотриманню норм культурної поведінки.

Тип уроку: вивчення матеріалу.

Основні терміни і поняття: прикметники.

Обладнання: картки, ілюстрації, комп´ютер, таблиці.

Хід уроку.

  1. Вступна частина.
  1. Організація класу

Ось і знову дзвінок лунає,

Мелодійно і срібно звучить.

Він до класу дітей скликає,

Щоб успішно нового вчить.

  • Сьогодні у нас незвичайний урок.

Ми представляємо вашій увазі команди КВК ( Конкурс Веселих і кмітливих). Журі ( гості на уроці)

  1. Презентація

Знову в цьому класі…

В цьому класі вільних місць немає

А це значить – гумор,

Значить, гумор піднімає стяг,

А це значить – дружба,

Дружба нас усіх разом з´єднає,

І дотепність буде,

І веселість не залишить нас!

Приспів:

Ми починаємо цю гру.

КВК, маленький, КВК.

Хай поталанить нам усім,

Повезе, пощастить.

Хай не розв´яжем всіх проблем,

Не розв´яжем задач,

Та стане радісніше всім

Веселіш від удач.

  1. Презентація команд

Актуалізація опорних знань.

  • 1 команда – Іменник.

Іменник! Він узяв собі на плечі велике діло – визначати речі, - ім´я, найменування і наймення: робота, біль, радість, натхнення.

  • 2 команда – Прикметник.

… - це частина мови,

Без неї нам не обійтись.

Ти вслухайся в слово пречудове,

Йому, як другові, всміхнись

Земля – ласкава, люба, рідна,

а сонце – щедре, тепле, ясне,

а небо – лагідне, погідне,

життя – прекрасне, золоте.

  • 3 команда

Дієслово – словодіє;

Ходить, робить, носить, сіє

Слово плаче і радіє,

Усміхається і мріє.

Дієслово – словодіє.

А зараз  згадайте правила.

Що називається іменником?

Що називається прикметником?

Що називається дієсловом?

Запишіть дату нашої гри.

В щоденники дослідження (не зошити).

Журі – оцінка.

  1. Конкурс капітанів.

Увага!

Правильні відповіді на екрані.

Перевірка домашнього завдання.

Робота з картками.

Провідміняти слова: пироги, пиріг, дорога.

Журі – оцінка.

  1. Конкурс «Хто краще»

Урок продовжимо без зупинки

Каліграфічною хвилинкою

яб бл лу ун нь ьк ка

Яблунька

  1. Конкурс  «Кластер»

Незабаром весна. Вона несе красу

на землю, тепло і радість.

Україна славиться квітучими садами.

Розгляньте малюнок яблуньки.

Справді це ніжність, краса і натхнення.

Завдання

Дібрати групи слів до слова

       Яблунька

            

  Що робити?         Яка?   Хто?

 посадити      кислі        дідусь

 поливати      солодкі        метелики

 обкорувати      червоні        пташки

 доглядати      жовті        бджілки

 Висновок: слово яблунька охоплює значну кількість слів

 Діти записують у зошити.

Журі – оцінка.

  1. Конкурс «Сенкан»

Команди  отримують картки

Добирають слова за зразком

Іменник:

яблунька

Прикметник:

 

Дієслово:

 

Враження від предмету:

У яблуньки багато друзів

Висновок :

Яблука багаті на вітаміни

Довідка: маленька, тендітна, посадити, доглядати;

Сенкан 2

Іменник:

пташка

Прикметник:

 

Дієслово:

 

Враження від предмету:

 

Висновок:

 

Довідка : весела, співуча, дзьобає, стрибає;

пташка, пісні, співає; пташка, радість, приносить.

Сенкан 3

Іменник:

дідусь

Прикметник:

 

Дієслово:

 

Враження від предмету:

 

Висновок:

 

Довідка: старий, добрий, викопав, посадив, прищепив;

дідусь, піклувався, про, яблуньку; дідусь, добра, людина.

 

Журі – оцінка.

  1. Фізкультхвилинка
  2. Танцювальний конкурс «Дикі танці»

Кожна група виконує рухи

За опорними картками.

     Журі – оцінка.

  1. Основна частина
  1. Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні поширюємо знання про прикметник

Конкурс « Асоціативний кущ»

Прикметник

ознака

                                      

колір          форма     матеріал     смак

жовтий        круглий   дерев´яний    кислий

синій         овальний    металевий    солодкий

питання

                                    

Який?         Яка?       Яке?          Які?

 солодкий      солодка     солодке      солодкі       

Висновок: Прикметник вказує на ознаку ( колір, форму, матеріал, смак, розмір). Відповідає на питання який?, яка?, яке?, які?.

  1. Заключна частина
  1. Рефлексія
  • Що найбільше сподобалося виконувати на уроці?
  • Що означають прикметники?
  • На які питання відповідають?
  1. Домашнє завдання

Сторінка 124 вправа 296

Списати останній абзац вправи 295, розкриваючи дужки. Підкреслити прикметники.

docx
Додано
10 січня 2020
Переглядів
647
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку