Конспект заняття «Завдання Мудрої Сови»
з логіко-математичного розвитку
для дітей старшого дошкільного віку
Вихователь Голінська О.Г.
Мета: удосконалювати навички рахувати в межах 10 різними видами, вправляти дітей складати число 5 з двох менших, орієнтуватися в просторі та на площині, вміння порівнювати предмети; вправляти в умінні доводити свої думки, аргументуючи вірними судженнями; закріплювати навички вимірювання величини лінійних предметів за допомогою умовної мірки;
вчити зосереджувати свою увагу на певному завданні, навчати дітей уважно слухати вихователя, товаришів, правильно виконувати інструкції.
Розвивати математичні здібності дітей, стійку увагу, логічне мислення та уяву; розвивати розумову активність.
Виховувати інтерес до завдань, бажання допомагати ближньому, наполегливість та дружні відносини в дитячому колективі.
Словникова робота: відображати в мові результати вимірювання. Формувати вміння аргументувати свої висловлювання, будувати найпростіші умовиводи.
Хід заняття
Доброго ранку! Доброго дня!
Бажаю усім я здоров’я, добра !
Відгадування загадок. Зустріч із Совою. (презентація)
Що воно за дивна птиця –
Світла денного боїться
Дзьоб гачком, великі очі,
І не спиться їй щоночі.
- ху – ху – ху! – кричить, співа
Відгадали? Це … (сова)
- Діти, сьогодні до нас завітала Мудра Сова. Скажіть, а сова зимуючий чи перелітній птах? Але вона прилетіла не просто так. Вона для вас приготувала завдання, щоб перевірити ваші знання.
1. Хвилинка ерудита.
2. Д/г «Числа-сусіди»
По групі розсипані сніжинки, але вини незвичайні. На кожній із них є завдання.
Треба назвати числа-сусіди.
3. «Королівство кривих дзеркал»
Скажіть, а коли навколо лежить багато снігу, повітря яке? (холодне, морозяне…) Ось і я йшла сьогодні до вас, а навколо було таке прозоре повітря, що здавалося – я потрапила в королівство кривих дзеркал. (презентація)
4. Вимірювання умовною міркою
Сова просить виміряти доріжку, по якій скакав її маленький друг Цінь-цвірінь.
У вас на столах лежать сині смужки – це доріжки, по яких скакав горобчик. Є 2 мірки жовтого і коричневого кольору. Що можна сказати про їх довжину? (Коричнева мірка довша жовтої). Наш горобчик може робити різні пташині «кроки». Смужки показують, скільки «кроків» зробить горобчик. Подумайте і скажіть, смужка якого кольору показує більшу кількість кроків? (жовта).
Чим довша смужка, тим швидше проскакає горобчик доріжку. Зараз візьміть олівці і виміряйте синю смужку коричневою міркою. Скільки разів уклалася коричнева мірка в довжині синьої смужки? (4). Отже, якщо наш горобчик буде скакати такими «кроками», то скакає до кінця доріжки, зробивши 4 кроки.
А зараз, візьміть жовту мірку і дізнайтеся, скільки «кроків» зробить горобчик. Який вийшов результат? (Мірка уклалася в довжині синьої смужки 8 разів). Що це означає? (Горобчик зробить 8 «кроків»).
У кожного з вас своя відповідь. А чим ми можемо виміряти довжину доріжки, щоб отримати однакові результати, адже довжина доріжки у всіх однакова? (лінійкою) Вимірювання синьої смужки
5. Склад числа 3, 4, 5, 6 з двох менших
Сова знайшла «будиночки» і хоче щоб ви допомогли їй заселити віконця в них. Робота з «будиночками»
6. Розв’язування прикладів
А зараз візьміть смужки для викладання. На верхній смужці з лівого боку викладіть цифру на 1 більшу від 3 (4), збільшіть це число на 1. (який математичний знак ми поставимо між цифрами. 4 і 1 – склад якого числа? Отже 4+1 =? (5)
А зараз візьміть карточки із солодощами. Вам потрібно за допомогою математичних знаків виконати завдання.
7. Орієнтування у просторі
Викласти на карточках геометричні фігури, чітко виконуючи інструкції.
![]()
![]()
![]()
![]()
Підсумок заняття
Діти, сподобалося вам виконувати завдання Сови? Що сподобалося? Чого ви навчилися? (Визначати день тижня який буде через кілька днів.)
Сьогодні я переконалася, що всі ви багато знаєте і вмієте. Знаєте геометричні фігури, дні тижня, цифри. Чи вмієте вимірювати, складати число з двох менших чисел, розв’язувати приклади, орієнтуватися у просторі.