Заняття-гра з розвитку зв'язного мовлення з елементами Орф-педагогіки для дітей середнього дошкільного віку на тему "В гості до Карлсона"

Про матеріал
В основі заняття-гри лежить спільність мовлення, звукових жестів, руху і музики, насамперед ритму, вдало поєднаних між собою. Під час співу працюють діафрагма і дихальний апарат (легені, трахея, зв'язки), артикуляційний апарат (язик, губи, зуби); при цьому задіяний і травний тракт, посилюється кровообіг. В процесі гри на музичних інструментах активізується моторика м'язів рук. Ритмічні, чіткі вправи для тулуба, рук та ніг стимулюють розвиток всієї психічної сфери, в тому числі і мовлення.
Перегляд файлу

ЗАНЯТТЯ-ГРА З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ З ЕЛЕМЕНТАМИ ОРФ-ПЕДАГОГІКИ НА ТЕМУ «В ГОСТІ ДО КАРЛСОНА»

Вчитель-логопед: Світонь Н.О.

МЕТА:

1.Розвивати зв’язне мовлення, зорову, слухову, образну пам’ять, увагу, логічне мислення, почуття ритму.

2. Корегувати дрібну та загальну моторику, рухливість.

3.Продовжувати вчити дітей складати складно-підрядні речення зі сполучником причини тому що, відтворювати ритмічний малюнок за допомогою паличок, стаканів, дерев’яних ложок для відбивання ритму та руху.

4.Виховувати цікавість до заняття, ввічливість, вміння слухати та чітко виконувати інструкції, узгоджувати свої дії з діями інших дітей.

МАТЕРІАЛ ТА ОБЛАДНАННЯ:

Ширма + стілець для Карлсона біля ширми справа + великий стілець за ширмою + пояс для Карлсона

Іграшка Карлсон

Мультимедійна дошка + стільці на кожну дитину півколом + вказівка

Ейдетичні таблиці «Що робить Карлсон?» (презентація)

Банка з варенням, печиво та сік + маленький стіл зліва від ширми

Палички для відбивання ритму + стільці по колу на кожну дитину

Стакани для відбивання ритму

Деревяні ложки для відбивання ритму + дощечки + ваза для ложок

Круг-парашут

Великий мяч

Кольорові пластмасові кульки + кошик

 

 

 

 

 

 

 

 

ХІД ЗАНЯТТЯ:

І. Нервово-психічна підготовка (Відгадування загадки)

Логопед: -Діти відгадайте загадку:

 

НА ДАХУ ТОВСТУН ЖИВЕ,

ВІН З ПРОПЕЛЕРОМ ЛІТАЄ

ТА ВАРЕННЯ ПОЛЮБЛЯЄ.

 являється Карлсон. Звучить звук його мотора: др-р-р…)

Карлсон:

 ПРОЛІТАВ Я ТУТ ЯКРАЗ

 І В ВІКНО ПОБАЧИВ ВАС.

и мене впізнали?

-Ой, а у вас є смачне варення або печиво?

Логопед:-Вибач, Карлсоне, але печиво і варення це для наших діточок.

Карлсон:-А ви що не знаєте, я самий, самий великий ласунчик, обожнюю варення.

Логопед:-Знаємо, Карлсоне, знаємо. Але ти прилетів в гості і забув зовсім про правила етикету.

Карлсон:-А що таке етикет?

Логопед:

ТРЕБА ІЗ ДИТЯЧИХ РОКІВ

ЗНАТИ ПРАВИЛА ОЦІ:

В ДІМ ЧУЖИЙ ЯК ЗАВІТАЄШ,

ЩО СКАЗАТЬ СПОЧАТКУ МАЄШ?

ПАМЯТАТИ ТРЕБА ВСІМ

ЯК В ГОСТЯХ СЕБЕ ВЕСТИ.

І ТОДІ ТЕБЕ ПОВСЮДИ

ПОВАЖАТИ БУДУТЬ ЛЮДИ!

Карлсон:-Ой, пробачте мене. Добрий день, діти!

Діти: -Добрий день!

Логопед:-Спускайся до нас, пограємо разом.

-Діти, станьте в коло. Карлсон починає, а ми за ним повторюємо.

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. РИТМОДЕКЛАМАЦІЯ «КАРЛСОН» (звукові жести)

Карлсон:-Діти, а в мене сьогодні День Варення! Ой, День Народження!

Запрошую вас до себе у гості. Ви збирайтеся, а я полечу додому готуватися.

Логопед:-Дякуємо, Карлсоне, за запрошення. Лети!

-Діти, Карлсон запросив нас на День Народження. Підемо?

Діти:-Так.

Логопед:-Але нам треба підготуватися. Адже на День Народження ідуть з подарунками і гарним настроєм.

 

2. ПОБУДОВА СКЛАДНО-ПІДРЯДНОГО РЕЧЕННЯ (ейдетика)

Логопед:-Сідайте на стільці. Спробуємо розповісти, що робить Карлсон і чому він це робить (презентація з елементами ейдетики)

1. Карлсон їсть яблукo, ? тому що….(в ньому багато вітамінів)

2. Карлсон  їсть банани, ? тому що…(вони дуже корисні)

3. Карлсон їсть торт, ? тому що….(він смачний)

4. Карлсон миє грушу, ? тому що…(на них багато мікробів)

5. Карлсон миє банку, ? тому що…(вона брудна)

6. Карлсон несе мяч, ? тому що…(він хоче грати)

7. Карлсон несе іграшки, ? тому що…(йому їх подарували на День Народження)

8. Карлсон пє сік, ? тому що…(він корисний)

9. Карлсон одягає святкову сорочку, ? тому що…( у нього сьогодні День Народження) і т.д.

10. Карлсон взуває черевики, ? тому що….( хоче бути красивим)

Логопед:-Але найбільше любить Карлсон солодощі, варення та сік. Це ми йому і подаруємо.

3. РИТМОДЕКЛАМАЦІЯ «ГОДИННИК» (відбивання ритму вірша паличками)

Логопед:-Ой, діти, а нам вже треба збиратися у гості до Карлсона, бо час іде уже неспинно.  

Сідайте скоріше у цей автобус. Візьміть палички.

(Діти сидять на стільцях у колі)

 

НА СТІНІ ВИСИТЬ ГОДИННИК-

ТІК-ТАК, ТІК-ТАК!

ЧАС ІДЕ КУДИСЬ НЕСПИННО-

ТІК-ТАК, ТІК-ТАК!

 

Логопед:-Покладіть палички під стільці.

 

 

4. РИТМІЧНА ГРА НА СТІЛЬЦЯХ (під музичний репертуар)

Логопед:- А поки будемо їхати, трохи пограємо.

(Стільці стоять по колу. Діти переміщаються під музику зі стільця на стілець, виконуючи ритмічні вправи)

 

Логопед:-Ось ми з вами і приїхали. Підійдіть до мене.

 

Логопед стукає у двері, де живе Карлсон.

 

Карлсон:-Хто там?

Логопед:-Добрий день, Карлсоне!

Карлсон:-Ой, як багато дітей! А що ви тут робите?

Логопед:-Ти нас запросив у гості на День Народження.

Карлсон:-Я і забув вже.

Логопед:-А що з тобою трапилось?

Карлсон:-В мене ангіна, скарлатина, дифтерія!

Логопед:-Що ж нам робити? Як тебе вилікувати? І пігулок в нас немає.

Карлсон:-Ні. Пігулки мені не потрібні. В мене свої ліки. Як солодощі зїм, так одразу і одужую.

-Ой, а що це у вас таке смачненьке?

Логопед:-Ми приготували тобі подарунок-солодощі (віддаю по-черзі варення, печиво і сік Карлсону)

Карлсон:-Дякую. Це все мені?

Логопед:-Так. Все тобі.

Карлсон:-Ура! Я вже одужав!

Логопед:-Діти, ох і хитрун наш Карлсон.

Логопед:-Добре, Карлсоне, що ти одужав.

Карлсон:-Беріть ложки і разом зі мною пригощайтеся варенням.

Логопед:-Дякуємо. Діти, сідайте в коло і візьміть ложки.

 

5. РИТМОДЕКЛАМАЦІЯ «ОСЬ ЦЮ ЛОЖКУ»

 

ОСЬ ЦЮ ЛОЖКУ, ОСЬ ЦЮ ЛОЖКУ ДРУГУ – ПЕРЕ-ДАЙ!

ОСЬ ЦЮ ЛОЖКУ, ОСЬ ЦЮ ЛОЖКУ ДРУГУ -  ПЕРЕ-ДАЙ!

ОСЬ ЦЮ ЛОЖКУ, ОСЬ ЦЮ ЛОЖКУ, ОСЬ ЦЮ ЛОЖКУ – ПЕРЕ-ДАЙ!

ОСЬ ЦЮ ЛОЖКУ, ОСЬ ЦЮ ЛОЖКУ, ОСЬ ЦЮ ЛОЖКУ – ПЕРЕ-ДАЙ!

 

Карлсон:-А тепер вип’ю смачненького соку. А ви беріть стакани і теж пригощайтеся.

Логопед:-Дякуємо. Діти, відкладіть ложки і візьміть стакани.

 

6. РИТМІЧНА ГРА ЗІ СТАКАНАМИ (відбивання ритму стаканами під музичний репертуар)

Карлсон:-Як мені приємно. Аж настрій піднявся.

Логопед:-А зараз ми тобі ще більше настрій піднімемо. Що за День Народження без ігор і розваг?!

Логопед:-Пограємо?

 

7. ЛОГОРИТМІЧНА РУХОВА ГРА «КАРУСЕЛЬ» (під музичний супровід)

Логопед:-І перша гра «Карусель». Покатаємося на каруселі. Візьміться правою рукою і поверніться вправо. Повторюйте разом слова.

 

КАРУСЕЛЬ СПОЧАТКУ ТИХО

ЗАВЕРТІЛАСЬ НАМ НА ВТІХУ.

ПОТІМ ВСЕ ПІШЛО КРУГОМ-

І БІГОМ, БІГОМ, БІГОМ!

ТИХШЕ, ТИХШЕ, НЕ СПІШІТЬ,

КАРУСЕЛІ ЗУПИНІТЬ!

РАЗ-ДВА! РАЗ-ДВА!

ВЖЕ ЗАКІНЧИЛАСЯ ГРА.

 

8. ГРА «ВІТЕР»

Логопед:-Наступна гра «Вітер»

ВИСОКО, ВИСОКО-НИЗЬКО.

ВИСОКО, ВИСОКО-НИЗЬКО.

ВІТЕР ВІЄ, ПІДГАНЯЄ

ПІД ГРИБОК ДІТЕЙ ЗБИРАЄ.

 

9.ГРА «ПАСТКА»

 

Логопед:- Гра «Пастка». (Спочатку дівчата виходять із кола, потім хлопці)

 

ВИЩЕ-ВИЩЕ ПІДІЙМАЄМО ПАРАШУТ.

ВСІ ДІВЧАТА (ХЛОПЯТА) СТАНЬТЕ ТУТ!

ХТО ПІД КУПОЛОМ ЛИШИВСЯ-

ТОЙ У ПАСЦІ ОПИНИВСЯ.

 

10. ГРА «ЗНАЙДИ СВІЙ СЕКТОР» (під музику)

 

Логопед:- Гра «Знайди свій сектор».

Логопед:-Виберіть собі сектор за кольором. Я буду називати колір. Ті діти , які тримаються за відповідний сектор  міняються місцями під парашутом. Будьте уважні!

 

11. ДИНАМІЧНА ГРА «НЕ УПУСТИ МЯЧ» ( під музику)

Логопед:- Гра «Не упусти мяч».

Логопед: Треба не випустити мяч з круга-парашута.

 

12. ДИНАМІЧНА ГРА «САЛЮТ ІЗ КУЛЬОК» (під музику)

Логопед:-І яке ж свято без салюта. (Логопед висипає кольорові кульки у круг-парашут. Діти тримають його за ручки і підкидують кульки в гору під музику, щоб вони не випали з круга)

Логопед:-А тепер допоможіть мені зібрати кульки у кошик. Дякую.

Логопед:- А зараз нам треба рівно розкласти парашут.

ІІІ. ПІДСУМОК

Логопед:-Діти, щось ми загралися. Нам вже пора повертатися у дитячий садок. Ідіть сюди. Нас кличе Карлсон. Він хоче вам щось сказати.

Карлсон:-Мені так було з вами весело. Це мій найкращий день у цьому році.

-А вам сподобалося у мене на святі? Які ігри вам сподобалися найбільше?

Логопед:-А тобі , Карлсоне, сподобалися наші подарунки?

-Дуже сподобалися. Дякую вам. Приходьте ще наступного року. До побачення.

 Логопед:-До побачення, Карлсоне. Ніколи не хворій.

-А назад ми полетимо на парашуті. Займайте місця на кольорових секторах.

 РЕЛАКС НА КРУЗІ-ПАРАШУТІ.

Вихідне положення: діти лежать в круг ногами

 

1. Піднімаємо праву ногу: 1-2-3

2. Піднімаємо ліву ногу: 1-2-3

3. Піднімаємо обидві ноги: 1-2-3

4. Сідаємо в коло: 1-2-3

5.Лягаємо на спинки: 1-2-3

6. Сідаємо в коло: 1-2-3

7. Піднімаємо руки і махаємо

8. Повертаємося боком і сідаємо по-султанські: масаж спини – постукування

9. Лягаємо один на одного спиною

10. Піднімаємося

11. Лягаємо один на одного вперед

12. Піднімаємося

13. Лягаємо знову один на одного спиною

14. Піднімаємося

15. Масаж голови – поглажування

16. Масаж спини– поглажування

17. Піднімаємо руки і махаємо

18. Руки в сторони «Літаки»

19. Приймаємо вихідне положення: лягаємо в круг ногами

Логопед:-Ось ми вже і прилетіли до дитсадочка.

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Конспекти занять для ЗДО
Інкл
Додано
6 квітня 2020
Переглядів
1088
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку