Розробка заняття з англійської мови для найменших гуртківці. Може використовуватись і як матеріал для уроку. Подається у цікавий формі робота над темою родини. Для поглиблення знань здобувачів освіти
Керівник гуртка «Англійська мова» Новомиргородського районного центру дитячої та юнацької творчості Горбулько Любов Григорівна
Заняття гуртка «Англійська мова»
Тема: Моя родина (My famaly)
Мета: повторити фонетичний матеріал на опрацювання звуків [ t] та [i:];
Повторити та поглибити лексичний матеріал за темою «My famaly»;
Активізувати вживання вивчених слів;
Розвивати навички читання знайомих слів
Обладнання: картки із зображенням членів сімї, лялька, олівці та чисті аркуші паперу.
Тип заняття: повторення та поглиблення знань
Форма заняття: групове
Хід заняття
І. Вступна частина.
Привітання: вірш «Hello!»
Hello! Hello! Hello!
I am Roman
Hello! Hello! Hello!
I am Bohdan
Hello! Hello! Hello!
I am Dasha
Hello! Hello! Hello!
I am Masha.
Фонетична зарядка:
Керівник гуртка: My dear friend. Прошу вас розім’яти язички і губки та підготувати мовний апарат до англійської вимови.
Опрацювання звука [ t]
Вимовляючи звук [ t], торкніться кінчиком язика не до зубів, а до бугорочків за верхніми зубами. (Керівник гуртка вимовляє слова, а учні повторюють за ними хором та індивідуально:
[ t] – ten, top, tap, tip)
Опрацювання звука [i:]
Звук [i:] вимовляємо протяжно та трохи посміхаючись. Дві крапочки після голосного звука означають, що цей звук довгий. . (Керівник гуртка вимовляє слова, а учні повторюють за ними хором та індивідуально:
[i:] – bee, see, sleep, eat, meat, tea.
ІІ. Основна частина.
Керівник гуртка:
My dear friend. Look here. Who is this. (Мої любі друзі. Погляньте. Хто це)
Педагог тримає в руках ляльку.
Вихованці: This is a doll.
Керівник гуртка: OK! And what is she name? She name is Mary. Як Марія українською мовою. Але вона чомусь плаче і каже, що загубила свою сім'ю. Допоможемо знайти їй батьків.
Вихованці: Yes!
Керівник гуртка: Зараз лялька Mary розповість нам про свою маму.
My mother is pretty,
My mother is kind,
My mother is the best
Для кожного з нас ваша мама the best (найкраща)
Вихованці: Yes! My mother is the best
(Вивчення вірша про маму. Спочатку діти повторюють за керівником гуртка, по рядочку, а потім кілька разів увесь вірш. За бажанням – індивідуальне повторення.)
Керівник гуртка: Далі лялька Mary розповість нам про всю свою родину.
Коло річки у панамі
Загорає моя Mummy
Їде на велосипеді
Мій хоробрий татко Daddy
Хто потрапив у канаву? –
Весь брудний мій братик Brother,
Вередує, хоче їсти
Наймолодша сестра Sister.
Бабуся вигляда з вікна –
До столу кличе всіх Grandma,
За стіл найпершим дід сіда,
Його усі зовуть Grandрa.
Ось на обід зібралася вся –
My family – моя сім'я
(групове вивчення вірша «Родина» спочатку вихованці повторюють гуртом за керівником гуртка по одній строчки, а потім індивідуальне вивчення за бажанням)
Вивчення лексичних одиниць за темою.
Father, mother, sister, brother, child, children, baby and other.
(Керівник гуртка показує малюнки із зображенням членів родини та називає ці слова англійською мовою, діти повторюють за педагогом)
Керівник гуртка: Прошу вас взяти олівці та чисті аркуші паперу і зобразити членів вашої родини, а ми з лялькою Mary також намалюємо її родину, щоб допомогти розшукати батьків Mary.
(Всі малюють. Вкінці всі по черзі озвучують свої малюнки і називають членів своєї сім'ї)
Лялька Mary теж хоче розповісти про своїх маму і тата.
My mother and my father doctors.
І вони зараз на чергуванні
О-о-о – отже вони не загубилися , вони на роботі. Я зовсім забула!
Але я з вами так гарно провела час!!!
Керівник гуртка: Thank you, Mary
Ти допомогла нам вивчити слова по темі «Сім'ї»
Основні запитання, які необхідно поставити:
1.Діти Вам сподобалось? Are you enjoy?
Усі: Yes!
2.Чи мали ви якісь проблеми, під час виконання завдань?
3.Що в нашій з вами роботі було найцікавішим?
ІІІ. Заключна частина:
Прощання, яке відбувається у діалогічній формі між керівником гуртка та вихованцями.
Керівник гуртка: Good – bye, children! The classmate is over.
Вихованці: Good – bye!
Список використаних джерел