Продовжувати вчити дітей малювати сюжет і складати мокрий малюнок під різними кутами. Розвивати пам'ять, уяву, фантазію, творчі здібності, дедуктивне та індуктивне мислення, уміння малюючи пов'язувати різні техніки малювання Виховувати любов до природи, що нас оточує, бережне ставлення до неї
Тема. Чепурний метелик з країни «Фантазії»
Нетрадиційні види малювання
Мета. Продовжувати вчити дітей малювати сюжет і складати мокрий
малюнок під різними кутами.
Розвивати пам’ять, уяву, фантазію, творчі здібності, дедуктивне та
індуктивне мислення, уміння малюючи пов’язувати різні техніки
малювання
Виховувати любов до природи, що нас оточує, бережне ставлення до
неї
Обладнання: казкові збірники, фарби, пензлик, аркуш паперу, метелик
Хід заняття
І Організація дітей. Створення позитивного емоційного настрою
Любі діти, підніміться!
Один одному всміхніться
Успіхів всім побажайте
До малюнків приступайте!
Ми розумні та завзяті,
Учимось всі малювати!
ІІ. Повідомлення теми заняття
ІІІ. Бесіда з елементами розповіді керівника
Художній образ – це основа художнього твору. Кожний образ має свій характер, зовнішність, по – різному діє в різних обставинах.
Ми з вами знаємо що таке – ескіз. Сьогодні будемо працювати з образами різних транспортних машин
IV. Казкова скарбниця
Я з метеликом дружу
В зеленому лузі.
Не боїться він мене –
Сідає на картузик.
Лиш прийду я на лужок –
Здалеку радіє.
Мов ромашка у траві
Крильцями біліє.
Про кого йдеться у вірші?
V. Демонстрація репродукцій картин , з зображенням різних комах
Хвилинка відпочинку
VII. Практична робота
Візьміть спочатку чистий лист і зігніть аркуш навпіл по широкій стороні. Коли ми його розгорнемо, він матиме вигляд розгорнутої книжки, малюватимемо з однієї сторони, яка вам більше до вподоби.
X. Малювання пальчиками
Тулуб – зігнута середня фаланга вказівного пальця
Голова – пучка вказівного пальчика
Крила – нижня сторона першої фаланги великого пальця
XI. Підсумок заняття
Ось метелики літають над квітами. А є ще одна таємниця квітів. Чи знаєте про мріють вони?
О, якби маленькі ніжки
І у нас, у квіток, були.
Ми зібралися б і пішки –
Гори й доли обійшли.
Скільки див під синім небом
Ми побачили б тоді…
Срібну рибку у воді.
А від вас, маленькі діти,
Ми втекли б тоді ураз.
Ви б самі ніколи в світі
Не змогли б зірвати нас!
То ж, мої любі, не рвіть квіти, милуйтеся їхньою красою, вдихайте духмяні пахощі їх пелюсток і малюйте до схочу.
Метод “ Вільний мікрофон”
Кому захотілося придумати свого метелика