Заняття-квест з грамоти "Маленькі детективи"

Про матеріал
Заняття-квест з грамоти для дітей 6 років із загальним недорозвиненням мови (старша група ЗДО). Використовується для підгрупової роботи. Основні завдання: введення в активне мовлення звука Ж, закріплення навичок звукового аналізу та синтезу, читання складів та слів. Використані технології: кільця Луллія, фразовий конструктор, нейробіка, фонетична зарядка, мнемотехніка.
Перегляд файлу

            Заняття-квест  для дітей старшого віку з порушенням мовлення (ЗНМ)

Тема. Маленькі детективи.

Мета. 1) Закріплення навиків звукового аналізу та синтезу, вміння співвідносити звук та букву, читання складів та слів, суфіксальне словотворення. Введення в активне мовлення звука Ж

2) Розвивати артикуляційну моторику, мовне дихання, фонематичний слух, синхронність в роботі лівої та правої півкулі головного мозку, дрібну та загальну моторику. Розвати увагу,  пам’ять, логічне мислення

3) Закріпити знання про тварин, місце їх  проживання, харчові звички.

4) Виховувати цілеспрямованість, впевненість в своїх силах, вміння працювати в команді, допомагати один одному.

 

Використані педагогічні технології: круги Луллія, мнемотаблиці, фразовий конструктор, нейробіка, фонетична зарядка

 

Хід заняття.

І. Діти, Королева знань розгублена, в її країні Граматії сталося лихо – один хлопчик не хотів вчитися грамоті, бешкетував та викрав одну букву. Тепер всі мешканці країни Граматії не можуть правильно говорити, читати та писати. Потрібно знайти цю букву та повернути її всім людям. Хто це може зробити?

 Ви знаєте, чарівна Фея вже пробувала допомогти з пошуками букви, та не впоралася. Але вона дала нам підказки: розумні кільця, які вміють розказувати та чарівний клубок із загадками. Якщо хтось зможе відповісти на всі загадки та розплутати клубок, той дійде до скрині, де схована буква. Ми зможемо бути детективами?

ІІ. 1. Перед відповідальною та напруженою роботою на треба розім’ятися Артикуляційна гімнастика по малюнкам:

 Посмішка-трубочка-чашечка(губки)- лопаточка, голка- чашечка – маляр – грибок – гармошка – конячка

Фонетична зарядка з рухами:

А-о-у-и-и--є-і-ка-ха-му-н-ш-ш-с-р-л

2.  Розмотуємо клубок і він дає першу загадку

         Є у нього довгі роги —

         Забирайтеся з дороги!

          Голосно гудить, дзижчить,

C:\Users\Administrator\Desktop\атестація Запара вч-логопед\фото на презентацію\20220112_133709.jpg          Коли в небі він летить.

          Має крила і шість рук

          Буркотливий чорний …(жук)

Знаходимо на верхньому кільці Лулія розгадку та співвідносимо із малюнками на другому та третьому кільцях: «Де живе жук? Та що полюбляє їсти?»

 

Жук дає свої завдання

Тренажер «Співоча Долонька».  Вимовляємо склади з голосними звуками а-о-у-и-е-і та різними приголосними разом із масажем долоньок. Чому ці звуки можно проспівати? Вони голосні звуки

Жук дає один пазл

3. Загадка

           Скачуть на болоті

            Зелененькі лапки,

            Квакають завзято

            Веселенькі … (жабки).

Знаходимо на верхньому кільці Луллія розгадку та співвідносимо із малюнками на другому та третьому кільцях: «Де живе жаба? Та що полюбляє їсти?»

Завдання від жабки.

«Визнач перший звук в словах» З’єднай малюнок з літерою, з якої починається його назва за допомогою ниток

 

Жаба дає один пазл

4. Загадка.

        З голок колобок.

        Хто згорнувся тут в клубок ?

        Не впізнать, де хвіст, де носик,

        На спині продукти носить.

                                           (Їжак)

Іжак приніс нам шишки

C:\Users\Administrator\Desktop\атестація Запара вч-логопед\фото на презентацію\20220112_135215.jpgВправа «Розгорни шишку - склади фразу»

Літить – літак, повітряна кулька, гелікоптер, ластівка, повітряна куля, сніжинка, кажан

Стоїть – гриб, дівчина, дідусь, ялинка, машина, будинок

Йде – дівчина, кішка, дощ, дим, Дід Мороз, сніг

Лежить – кіт, книга, бабуся,  шоколадка, кавун, подушка

Горить – костер, свічка, сірник, світло, вогники, ліхтарик

Сидить – мама, жук, снігур, муха, метелик, пес

Пливе – пароплав, риба, дельфін, хлопчик, собака, папа

 

Фразовий конструктор. Підбери малюнок та склади речення

Мама миє банан (м’яч, взуття, овочі, тарілку, лимон)

Женя взуває туфлі (кросівки, сапоги, кеди, босоніжки)

Дідусь п’є воду (сік, чай, молоко, компот, квас)

Юля  несе сумку (вазу, м’ячі, сумку, вазу, банку)

 

Запам’ятай скоромовку за допомогою мнемотаблиці

      Жук в жоржині жовтій жив

      Жук із жабкою дружив

Іжак  дає один пазл

 

5. Загадка

        В нього два великі бивні

        Ходить ластами по льду

        Ця тварина дуже сильна

        Й не боїться холоду.

                                     (Морж)

Знаходимо на верхньому кільці Луллія розгадку та співвідносимо із малюнками на другому та третьому кільцях: «Де живе морж? Та що полюбляє їсти?»

Щоб попасти на північ, треба пройти по небезпечній доріжці

C:\Users\Administrator\Desktop\атестація Запара вч-логопед\фото на презентацію\20220112_134632.jpgВправа «Пройди місток по дотику» на рівновагу та вміння орієнтуватися у просторі із заплющеними очима за тактильними відчуттями.

Ліве плече – шаг вліво, праве плече – шаг вправо, лоб – шаг вперед.

Завдання від моржа

 «Тренажер для читання»

 Викласти буквами слова по малюнкам на тренажері:

Жук, жаба, морж

6. Загадка

           Вушка ріжками стирчать,

           Довгі ніжки кудись мчать,

           Ці тварини – вищі всіх –

           В Африці всі знають їх!

                                   (Жирафа)

C:\Users\Administrator\Desktop\атестація Запара вч-логопед\фото на презентацію\20220112_133808.jpgКруги Луллія – співвідношення букви-склад-слово

С – со – сова

Ж - жа-жаба

В – ва-ваза

К – ко-коза

Н – но-нога

Вправа «Знайди предмети, які заховані  в лего»

C:\Users\Administrator\Desktop\атестація Запара вч-логопед\фото на презентацію\20220112_134130.jpgВизначити загальний звук в назвах цих предметів (вуж, жаба, жуйка, ножиці, пожежник, жук)

Характеристика звука Ж  по схемі (губки,  зубки, язик, голос, повітря, голосний чи приголосний)

 

Жирафа  дає один пазл. Складаємо всі пазли та визначавємо місце, де схована  викрадена буква.

  Знаходимо букву, що була викрадена – буква Ж

Робимо висновок, що всі разом ми можемо зробити більше, швидше дійти до поставленої цілі та вправно розв’язати завдання.

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Лугова Наталія Михайлівна
    Цікаво, пізнавально, креативно.
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Логопедія, Конспекти занять для ЗДО
Інкл
Додано
8 лютого 2022
Переглядів
1440
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку