ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ДІТЕЙ ІЗ ФФНМ
ТЕМА: «ПЕРЕЛІТНІ ПТАХИ»
Конспект фронтального
логопедичного заняття
підготувала вчитель-логопед
Мазуряк М.В.
Чернівці 2019
Тема: «Перелітні та зимуючі птахи»
Мета:
корекційно-освітня: вчити дітей давати на запитання повну відповідь,
активізувати та збагатити словник дітей назвами зимуючих та перелітних птахів; розширювати знання дітей про особливості життя перелітних птахів; збагачувати словник дітей дієсловами та прикметниками; вправляти у правильному вживанні прийменників (на, в, під, біля, над, із-за); закріплювати вміння утворювати множину іменників; правильно вживати присвійні іменники; закріпити вміння складати описову розповідь; удосконалювати правильну вимову звука [C] у словах, реченнях, скоромовках;
корекційно-розвивальна:
продовжувавти розвивати моторику артикуляційного апарату, мовне дихання;
розвивати слухову та зорову увагу, психічні процеси, логічне мислення, дрібну моторику пальців рук; зв’язне мовлення;
корекційно-виховна:
виховувати любов до природи; позитивне ставлення до заняття; бажання отримувати нові знання;
Обладнання: пір’їнки, конверт, д/гра «Хто де зимує», мнемотаблиця зі скоромовкою, предметні картки, д/гра «Склади пташку»; зображення птахів.
Хід заняття
Добрий день любі малята
В нас сьогодні ніби свято
До нас гості завітали
Хочуть, щоб ми їм щось показали
Тож ,малята, не баріться,
А до діла всі беріться.
З гостями чемно привітайтесь
І до мене повертайтесь.
2. Дихальна гімнастика
Заплющіть очі на хвилинку… (запис співу пташок)
А тепер відкривайте і щось незвичайне пошукайте.
– Що ви знайшли?(пір’їнки).
Гра «Подуй на пір’інку» повт. 3-4 рази.
Логопед виймає із конверта листа і читає.
«Привіт друзі, я Синичка. Дуже прошу вашої допомоги. Я знаю, що деякі птахи бояться лютих морозів та відлітають в теплі краї. Я теж боюся морозів, та летіти не знаю куди. Я дуже люблю свій ліс та своє гніздечко. Допоможіть мені знайти друзів, які теж зимують. Разом веселіше буде»
Давайте ми з вами пригадаємо назви птахів, яких ми знаємо. Які птахи відлітають у теплі краї? Які залишаються зимувати. А є ще одна пташка, яка прилітає зимувати до нас з Карпатських гір, щоб вивести та вигодувати потомство поблизу міст і сіл, де є багато харчів.
Гра «Перелітні чи зимуючі» (Дітям потрібно обрати фішки та розмістити їх у відповідне поле біля зображення пташки. Назвати птаха.
АРТИКУЛЯЦІЙНІ ВПРАВИ (Посмішка,парканчик,кішечка сердиться)
На дошці зображення 4 птахів:
А) Сорока, сова, синичка, горобець;
Б) Снігур, соловей, шпак, сорока.
Сім |
посилок |
у сороки, |
У сороки- |
білобоки. |
|
Для сови, |
свині, |
лисички, |
Лосенят, |
сича, |
синички, |
Для сусіда |
віслюка, |
|
Ще й листи |
для борсука. |
|
Я називаю пташку зі звуком [С], а ви мені називаєте цих пташок так, якби їх було багато.
Сова – сови
Синичка, снігур, соловей, сорока.
11. Розвиток дрібної моторики пальців рук
Зараз ми попрацюємо нашими пальчиками. У мене є такі конверти, в яких знаходяться зображення частин тіла пташок. Вам потрібно їх скласти так, щоб вийшла пташка, і назвати її. Але спочатку пригадаємо які частини тіла є у пташок( голова, дзьоб, шия, тулуб, крила, хвіст, лапи) Діти викладають пташку і залишають її на столі.