МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА
відкритого заняття
З ІСТОРІЇ ЗАЛІЗНИЦЬ
з дисципліни: Іноземна мова
спеціальність:5.07010501 «Технічне обслуговування,ремонт
та експлуатація тягового рухомого складу»
Методична розробка відкритого заняття з дисципліни «Іноземна мова».
Підготувала Савицька Ю.В.- викладач кваліфікаційної категорії «Спеціаліст I категорії » Маріупольського механіко-металургійного коледжу
Викладено методику проведення практичного заняття,спрямованого на практикування лексичних одиниць за темою “З історії залізниць” та узагальнення правил творення неозначених часів «The Active Voice» та «The Passive Voice», ознайомлення з історією виникнення залізниці та закріплення матеріалу за допомогою текстів, завдань та обговорень.
Для викладачів іноземної мови вищих навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації.
Розглянуто та затверджено на засіданні циклової (предметної) комісії
іноземних мов
План заняття
Група: Дата
Предмет: «Іноземна мова»
Тема: «З історії залізниць» / «From the History of Railways»
Мета заняття:
-методична: продемонструвати різні форми роботи на занятті.
-дидактична: систематизувати та узагальнити знання за граматичною темою «The Active Voice» та «The Passive Voice», а також практикувати вживання лексики за темою «From the History of Railways»; навчити застосовувати набуті знання на практиці; сприяти формуванню розуміння мовлення.
-розвивальна: розвивати навички говоріння,читання,письма та аудіювання іноземною мовою; творчо сприймати навчальний матеріал і осмислювати його; запам'ятовувати і відтворювати інформацію;поклибити знання студентів про історію виникнення залізниць.
-виховна: формувати у студентів самостійність,активність,творчу ініціативність;вміння працювати в колективі.
Вид заняття: практичне
Тип заняття: комбіноване
Форми та методи проведення заняття: фронтальне, усне опитування; читання та усний переклад тексту; ” Some Facts about Modern Ukrainian Railways” -випереджальне, творче завдання; аудіювання; бесіда за презентацією; виконання вправ на закріплення лексичних одиниць та граматичних структур неозначених часів «The Active Voice» та «The Passive Voice»;письмовий переклад українською.
Міждисциплінарні зв'язки:
Забезпечувані- історія.
Забезпечувальні- іноземна мова за професійним спрямуванням, історія
Технічні засоби навчання: проектор, екран, ноутбук, дошка.
Методичне забезпечення: підручник: Рибенок В.В.,Чистик М.Я.,Гордіна С.С. Англійська мова. Практичний курс.Частина I.-Донецьк,2003-53с. Презентація на тему: «Some Facts about Modern Ukrainian Railways»(додаток А). Текст для аудіювання «Sapsan» (додаток B), таблиця (додаток С).
Література:
обов'язкова: Рибенок В.В.,Чистик М.Я.,Гордіна С.С. Англійська мова.Практичний курс.Частина I.-Донецьк,2003-53с.
додаткова: Погарська Т.В. Англійська мова 11 клас. Плани конспектів уроків. Харків: Веста: Видавництво «Ранок», 2001.-168с.
Інформаційні ресурси:
http://wn.com/ukrainian_railways
http://www.absoluteastronomy.com/topics/Ukrzaliznytsia
Хід заняття
1.Організаційна частина заняття.
1.1 Підготовка аудиторії до заняття (тема заняття записана на дошці, на робочих столах- роздатковий матеріал до заняття та підручник).
1.2. Привітання. Greeting.
Teacher: Good morning, students! I'm happy to greet you at our English lesson. I was looking forward to meeting you today and what about you?
Students: So we were.
1.3 Перевірка присутності студентів на занятті. Доповідь чергового.
2.Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
2.1.Повідомлення теми та мети заняття.
Teacher: Today we go on working on the topic “From the History of Railways”. We are to practice in reading, translating, listening and speaking.
T: Are we going to work hard today?
S: Of course, we are.
T: OK, let's start then.
2.2 Актуалізація опорних знань. Введення в іншомовну атмосферу.
Мовна розминка. Активізація знайомих лексичних одиниць. Фронтальне опитування. Teacher: I'll tell you the word in Ukrainian or in English and you'll try to translate it.
Teacher: залізниця Student: a railway
двигун an engine
локомотив a locomotive
транспорт transport
транспортувати to transport
рейка a rail
вантаж freight
a traveller пасажир
a fast train швидкий поїзд
a railroad залізниця
means of travel спосіб пересування
to carry freight перевозити вантаж
a steam engine паровий двигун
Гра ‘Try to guess” Teacher: Now try to guess what it is.
Teacher: It is made up of a locomotive, rail cars, and a crew; it moves on the railway.
Student: It’s a train.
Teacher: It is made up of rails and ties; the train goes down the______
Student: It is a track.
Teacher: The name for a person who travels by the train. Student: It’s a passenger.
Teacher: The part of a train that carries people. Student: It’s a rail car.
Teacher: The part of a train where the engineer sits. Student: It’s a locomotive.
Teacher: Another word for goods; trains carry this. Student: It’s freight.
Teacher: You have already learnt some facts from the history of railways. So let’s try to remember them. I’m going to ask you questions and you’ll answer them. Let’s start!
T: What is the purpose of the railways?
T: What can you tell about the early railways?
T: Who demonstrated the first working model of a steam engine?
T: What can you tell about Stephenson’s invention?
3.Основна частина заняття.
3.1. Мотивація.
Т: Today we are going to continue our conversation about railways to know more about them. You should understand that the early railways were different from what is in use today. Of course, you should attentively follow the developments in railways, but you shouldn’t forget the history of railways.
3.2. Перевірка домашнього завдання.
T: Now let’s check up your homework( ex.7 p.8)
T: While Misha is preparing to show his presentation to us, we are checking the exercise.
3.3. Випереджальне, творче завдання. Презентація « Some Facts about Modern Ukrainian Railways».(Додаток А)
1) Слова для запам’ятовування:
A state-owned company, to employ, a government, to cut down, to prolong, a shift
2)Перегляд презентації.
3)Етап перевірки розуміння презентації. Відповіді на запитання.
S: Ukrainian Railway is a state-owned company, isn’t it?
S: Yes, it is.
S: What is the Ukrainian government planning?
S: It is planning to privatize the railway.
S: Does the railroad staff work under contracts? S: Yes, it does.
S: Is it difficult to be a train operator?
T: Now we are going to find out more facts from the history of railways.
T: What else can you tell about Stephenson’s inventions?
T: Why did people in Russia have doubts about the possibility of using steam engines?
T: At the previous lesson we learned much information about the Simple Tenses of the Active Voice. So, let’s practice. I am going to tell you sentences in Ukrainian and you will translate them.
T: I’d like to summarize your knowledge about the Passive Voice.
Ex. The first steam locomotive was built by the Cherepanovs.
T: What do we use the Passive Voice for?
T: How is the Passive Voice formed?( студенти відповідають українською мовою)
Роз’яснення викладачем як формуються неозначені часи.The Passive Voice.
3.8. Listening(якщо буде час). Текст для аудіювання “Sapsan”( Додаток В)
To launch, to manufacture, to reduce, capacity, to feature,
2)Етап слухання тексту.
3)Етап перевірки розуміння тексту. Заповнення таблиці.(Додаток С)
4.Заключна частина заняття.
4.1. Підбиття підсумків заняття. Виставлення та коментар оцінок.
4.2. Домашнє завдання: вивчити нові лексичні одиниці за темою, ex.3 p.11.
Додаток А
Презентація “ Some Facts about Modern Ukrainian Railways”
(Виконав студент групи)
Додаток В
“Sapsan”
“Sapsan” is the first high-speed train on the Russian railways launched in December 2009. The train is manufactured by Siemens and is adapted to the Russian climatic conditions.
Sapsan was first launched on the route between Moscow and St. Petersburg reducing journey time to just 3 hours and 45 minutes. Following the success of the project Sapsans are being introduced on other routes in Russia. Train speed can reach up to 250 kmh, passenger capacity - 538 people. Each carriage features two large information panels displaying the carriage number, air temperature and current speed. All seats have an adjustable backrest, individual lighting, a folding table and footrest. Business class passengers are served with hot meal, tea, coffee, soft or alcoholic drinks and are offered fresh newspapers.
Додаток С
Name ______________________
|
Sapsan |
Country |
|
Manufactured |
|
Max speed |
|
Passenger capacity |
|
Route |
|
Journey time |
|