3-Б клас 27.11.2019 р.
Урок математики та трудового навчання.
Тема: Запис і читання трицифрових чисел. Порівняння чисел. Розв'язування задач на три дії. Складання орігамі «Чарівна скринька».
Мета: закріпити знання усної і письмової нумерації трицифрових чисел ; формувати навички записування трицифрових чисел, розвивати уміння розв'язування задачі на три дії; розвивати мислення, пам'ять, навички усного рахунку; прищеплювати любов до уроків математики; виховувати охайність, старанність при виконання письмових робіт, виховувати почуття дружби, взаємоповаги, любов до літературної казки.
Формувати ключові компетентності:
уміння вчитися впродовж життя:
– виконувати розумові операції й практичні дії;
спілкування державною мовою:
– уміння усно й письмово висловлювати, тлумачити поняття, думки;
загальнокультурну :
– здатність розуміти твори мистецтва, формувати власні мистецькі смаки;
– культура міжособистісних відносин;
соціальну та громадянську:
– уміння працювати з іншими на результат;
підприємливість та ініціативність:
інформаційно - цифрову:
– критичне застосування ІКТ для створення, обробки, обміну інформацією у роботі;
– уміння здобувати нові знання на основі наявних;
– уміння формувати власну точку зору й доводити власну позицію;
екологічну грамотність та здорове життя.
Формувати предметні компетентності:
Форма уроку: інтегрований урок (математика, літературне читання та трудове навчання)
Тип уроку: закріплення знань, умінь, навичок.
Форма проведення: урок-зустріч.
Обладнання: «Казкарик», презентація до уроку, зображення казкових героїв, малюнки до задач, малюнки до «цікавинок», картки (задачі, тестові завдання, вирази) для індивідуальної роботи та роботи в парах, схеми орігамі, картки - листівки з домашнім завданням.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Налаштування на урок.
- Доброго ранку, діти! Сьогодні у мене незвичайний день. Мені дуже пощастило зустрітися з вами, щоб попрацювати на уроці. До нас завітали гості. Поверніться, будь ласка, привітайте гостей. Сідайте.
- Я дарую вам свою посмішку, а ви покажіть мені свій настрій. Вправа «Смайлик».
- Дякую, діти, які ви всі індивідуальні.
3. Вправа «Передбачення».
- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
- А я: - дуже хочу щоб…..
- сподіваюсь що …..
- чекаю що ….
Нині у нас незвичайний урок ( слайд 1)
У казку ми разом зробимо крок
Із казкою ми вже стрічались не раз
І знову вона завітає до нас.
Кожного дня ви подорожуєте по країні Математики . Сьогодні на урок до нас завітали ваші давні знайомі, казкові друзі. Тож, з нетерпінням чекаємо на зустріч.
(звучить мелодія ) „В гостях у сказки"
Казок країна чарівна
У гості нас чека вона
Отож часу не гаймо,
У подорож рушаймо! ( слайди 2,3)
Під час цієї подорожі ми з вами закріпимо знання усної і письмової нумерації трицифрових чисел, будемо вчитися записувати трицифрові числа та їх порівнювати, розв'язувати задачі відомих видів, згадувати прочитані зарубіжні літературні казка та конструювати з паперу, тому нам необхідно дотримуватись правил:
Я починаю читати, а продовжуєте. ( слайд 4)
Міркувати - швидко
Відповідати - точно
Лічити - правильно
Писати - каліграфічно
ІІ. Актуалізація знань.
У світі літературних казок багато цікавого. Герої у них бувають дуже різними: добрими і злими, теплими і холодними. А ще вони дарують намнайнеймовірніші сюрпризи. Думаю, ми в цьому незабаром переконаємося. Але спочатку пропоную продемонструвати вашу готовність до уроку та перевірити, як ви впоралися з домашнім завданням.
2. Перевірка домашнього завдання. ( слайд 5)
- І так, перевіряємо домашнє завдання (в парі).
Запишіть на дошці які ви склали рівняння, щоб розв’язати задачу №422. (відповідає 2 учнів біля дошки)
Таким чином ми з вами повторили правила складання рівнянь.
Назвіть відповідь задачі.
- Назвіть найменше та найбільше число в прикладах № 423.
- Прочитайте відповіді виразів у порядку зростання.(70, 500,700,702, 720,1000)
- Дякую. Молодці.
3. Повідомлення теми уроку.
- Девізом нашого уроку будуть такі слова:
«Казка вчить, як у світі жити!»
III. Робота по темі уроку
Усний рахунок.
Я задоволена вашим відповідям і тому хочу познайомити вас з першими друзями.
Але хто вони, ви повинні відгадати:
- Ми у Бремені живем,
Любим співи, танці,
Розбійників перемогли.
Хто ми відгадайте? (Бременські музиканти)
Герої казки пропонують вам перше завдання і просять вас
Рахувати вміло
Швидко, правильно, уміло.
І так, математична розминка.
Прочитай числа ( слайд 6)
198 802 208 303 999 102 248
цифр). А тепер назвіть числа в порядку зростання - II- II- II- II- II- II- II-
- Молодець!
2. Назвіть число, яке передує даним числам ( слайд 7)
... 300
... 260
Назвіть числа, які йдуть за даним числом ( слайд 7)
900...
806...
А тепер назвіть сусідів числа ... 580 ... ( слайд 8)
... 720 ...
3. Завдання для найкмітливіших хлопчиків (Приклади №424 на картках).
Розв’яжіть приклади на картках і доведіть правильність своєї думки.
600+100= |
100+50= |
100+70+2= |
1000-100= |
800+20= |
600+30+1= |
А поки хлопці працюють.
Завдання для найуважніших дівчаток.
Серед поданих відповідей знайдіть потрібну. ( слайд 9)
Сума чисел 500 + 40 + 8 - це
а) 548; 6)540; в) 584.
Сума чисел 700 + 4 - це
а) 740; б) 74; в) 704.
Сума чисел 600 + 80 - це
а) 608; б) 680; в) 806.
453
а) 400 + 5 + 30 ( слайд 10)
б) 400 + 50 + 3
в) 40 + 500 + 3
А тепер підкажіть, під якою буквою правильно розкладено число на розрядні доданки 720
а) 700 + 20, тому що 720 це 700 і 20
б) 700 + 2
в) 70 + 200
407
а) 400 + 70
б) 40 + 700
в) 400 + 7
Молодці!
- Герої казки «Бременські музиканти» невипадково підібрали вам ці завдання. Висновок: Таким чином ми повторили необхідний матеріал, який знадобиться
нам в подальшій роботі на уроці.
Тож наша подорож триває. Зустрічає нас:
Маленький, бородатий, у ковпачку, з лопатой,
У нього є червоний ніс, червоні чобітки.
Він майже Дід Мороз,
Тільки зростом не доріс. (Старий гном)
Старий гном просить записати число сьогоднішньої подорожі.
- Які цифри знадобилися, щоб записати сьогоднішнє число. 2 і 7
- А тепер завдання для найкмітливіших.
Гном пропонує вам скласти по 2 трицифрові числа, використовуючи тільки цифри 2 і 7. ( слайд 11)
Будь ласка, з нового рядочку запишіть ці числа. Зверніть увагу на каліграфічне написання цих цифр.
- Хто готовий, зачитайте.
- Молодці!
Давайте напишемо ці числа спочатку лівим плечем, а потім правим плечем.
Старий гном із собою приніс нашого помічника, який завжди мовчить, а розуму вчить. Що це? (Підручник)
Відкрийте підручники. С. 63.
Робота з підручником.
- Виконуємо № 427 (виконуємо в зошиті). Читайте числа „ Ланцюжком".
Кожен працює самостійно, якщо є потреба, звертайте увагу на дошку. (Працює учень)
Висновок: таким чином, ми закріпили вміння читати і записувати трицифрові
числа.
- Попрацюємо в групах (по 4 учні). №428
Розкладіть дані числа на суму розрядних доданків і запишіть. (1 хв.) (картка на партах)
473 760 599 804
- Молодці! Ви довели, що вмієте розкладати трицифрові числа на розрядні
доданки.
А тепер попрацюємо біля дошки. Вам потрібно порівняти трицифрові числа
Метод «Уподібнення»
Молодці! Ми з вами ще й закріпили вміння порівнювати трицифрові числа.
Гном теж задоволений вашою роботою і пропонує разом трішки відпочити.
Фізкультхвилинка «То не є проблема» ( слайд 12)
Вчитель: Гарно всі ми відпочили
Й до роботи приступили.
А ось і наступний герой,
Здавна людям помогає,
Довгий хвіст і гриву має,
Любить сіно пожувати,
«І-го-го!»- ірже завзято.
Бо не відає про лінь,
Як працює в полі …. (Кінь) ( слайд 13)
Горбоконик пропонує вам не тільки розв'язати задачу, а й дізнатися, з якої муки печуть хліб, а з якої пиріжки та калачі.
Знайдіть задачу № 429. С. 64 - прочитайте!
Запам'ятайте!
Хліб печуть із житньої муки, додаючи пшеницю, а пиріжки, калачі та
тістечка із пшениці вищого гатунку.
Тож пам'ятайте, що хліб - наш добробут, здоров'я і сила і до нього треба ставитися з повагою.
Таким чином:
Чи можемо ми відразу відповісти на запитання задачі?
- Ні? (не знаємо, скільки пшениці і жита разом)
- Ділення.
Зачитай повну відповідь
Перевірка задачі. ( слайд 14)
Висновок: Таким чином ми повторили та закріпили вміння розв'язувати задачі на знаходження невідомого зменшуваного і від'ємника.
Горбоконик так зрадів, що ви справилися із задачею, що аж залишив вам невеличкий сюрприз. Про який ви дізнаєтесь на кінці уроку.
Остання гостя, з якою ми зараз зустрінемося
Це рибка не проста,
А чудесниця лиха.
Всі бажання виконує,
Про все на світі знає. (Золота рибка)
Висновок: Треба цінувати , що маєш.
Золота рибка підготувала для вас цікаве завдання. ( слайд 15)
У вас в кожного на партах кольорові листочки. І ми пропонуємо скласти чарівну скриньку, технікою «орігамі».
- Хто знає що це за техніка? (складання поробок з паперу без допомоги ножиць і клею.)
А допоможе Вам покрокова схема виготовлення скрині. (у кожного на парті лежить схема та кольоровий папір)
Діти виконують роботу за підказками вчителя та схеми.
Оцінювання робіт.
- Ваші роботи – гідні чарівним прикрасам.
IV. Підсумок уроку. Рефлексія.