«Будівельники» Розрахувати витрати цегли і розчину для зведення арки товщиною дві цеглини (цегла одинарна 250*120*65, товщина шва 10 мм). Якщо на 1 м3 кладки витрачається 400 штук цегли і 0,25 м3 розчину. Зовнішню частину арки задано функцією f(x)= -Ѕ х2+ 4х – 6, а внутрішню f(x) =-x2+8x-15.
Знайти роботу, яку необхідно витратити на викачування води з резервуара, якщо він завглибшки 2м і має форму циліндра радіуса 1м (ρв=103кг/м3) Спрямуємо вісь ОХ вздовж діючої сили. Значення сили F(х), що діє на переріз циліндра визначається вагою шару води, що знаходиться вище від цього перерізу. Отже, оскільки S=πr2=π, то для х є [0;2] F(x)=πρg(2 - x), g=9,8м/с2 Так як , то Протягом 7с величина струму в провіднику змінювалась за законом I(t)=3t2+2t. Знайти кількість електрики, що пройшла через провідник за цей час. Оскільки , то q=
2. Чисті інвестиції змінюються в залежності від часу t за законом I(t)=200t(3t+2). Визначити приріст капіталу за 5 років. Через скільки років приріст капіталу становитиме 220000. Для відповіді на друге питання позначимо шукану кількість років через Т, тоді матимемо рівняння для його визначення: тобто 220000=200( Т3+Т2), звідси Т3+Т2=11000, Т=10 років.
1. Сила струму в провіднику з часом змінюється за законом І(t)=t2-t+1. Яка кількість електрики пройде через поперечний переріз провідника за час від третьої до шостої секунди? 2. Швидкість тіла υ з часом t змінюється за наступним законом: υ =20-3t. Знайти шлях, що пройшло тіло за четверту секунду свого руху. 3. Знайти масу неоднорідного стрижня довжиною 50см, якщо його лінійна густина змінюється за законом ρ(x)= =6x2+1( кг/м). 4. Знайдіть об’єм тіла обертання, утвореного обертанням навколо осі абсцис фігури обмеженої лініями у= 4-х2, у=0, х=1,х=-1.
Фізика вивчає залежності між величинами та описує їх мовою математики; математика систематизує та узагальнює способи розв’язування різноманітних задач, створюючи математичні моделі та методи їх дослідження. Сила і загальність методу диференціального й інтегрального числення такі, що не ознайомившись з ними, не можна як слід зрозуміти все значення математики для природознавства і техніки і навіть оцінити всю красу і принадність самої математичної науки. А.М.Колмогоров
Математика цікава тоді, коли живить нашу винахідливість і здатність міркувати Д. Пойа Чи відтворили знання про інтеграл? Чи змогли удосконалити свою компетентність з даного питання? Де можна застосувати дану інформацію? Чого навчилися, готуючи даний матеріал? Що було важким і незрозумілим на уроці?