Знаходження значень виразів, на сумісні дії першого ступеня. Задачі з буквеними даними.

Про матеріал
Урок комбінований, побудований у формі гри "Квест",змістовний, поєднаний з українською мовою, збагачений різними видами робіт, супроводжується мультимедійною презентацією.
Перегляд файлу

Урок у 4 класі

Тема. Знаходження значень виразів, на сумісні дії першого      ступеня. Задачі з буквеними даними.

 Мета: Закріплювати вміння учнів виконувати дії додавання і віднімання

з багатоцифровими числами; закріплювати знання порядку дій; вміння

розв’язувати задачі з буквеними даними;

Розвивати обчислювальні навички, пізнавальний інтерес;

Виховувати любов до математики .

Обладнання: ноутбук, картки, конверти із завданнями, презентація, схема задачі.

Тип уроку: комбінований, інтегрований (природознавство, українська мова, основи здоров’я).

Форма проведення: урок – гра.

Перебіг уроку

І Організаційна частина.

  1. Привітання (помахи рук).
  • Який у вас зараз урок?
  • Що ви робите на уроці математики?
  1. Вправа «Асоціативний кущ» (Усно рахуємо, обчислюємо вирази,розв’язуємо задачі, працюємо з геометричним матеріалом)
  • А що полюбляєте робити найбільше? (гратися)
  • Тож сьогодні ми з вами будемо гратися, проведемо урок – гру.
  1. Вправа очікування (Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?)
  2. Девіз нашого уроку: «Думай, пробуй і шукай,

                                      Буде важко – не зітхай»

  1. Об’єнання у групи та отримання назв команд.

Команда «Енергійні», «Кмітливі», «Старанні», «Мудрі».

Оберіть капітанів.

Пригадаймо правила роботи в групах.

Пов’язане зображення

 

 

ІІ. Актуалізація нових знання.

  • Кожна команда отримує маршрутний лист, де зазначено назви станції нашої гри. На кожні станції ми маємо виконати відповідні завдання. Котра команда буде найкраще працювати тай здобуде перемогу.(Вручення маршрутних листів) За кожне завдання ви будете отримувати бали, не допускали помилок – 100 б, помилялися – 50 б.

Тож розпочинаємо нашу гру. І перша наша станція «Перевірна», а щоб дізнатися, які завдання чекають на вас зверніться по допомогу до вашої любої, енергійної та творчої вчительки.

(Отримують завдання)

  1. Перевірка домашнього завдання
  • Віднови нерівності №419 (0дин з учасників команд читає одну нерівність)
  • Задача № 420 (Зачитуємо задачу, зачитуємо відповідь)
  • Про що розповідається в задачі?
  • Яке питання стояло перед вами?
  1. Каліграфічна хвилинка.
  • Якого свята ви найбільше чекаєте?
  • А якого числа святкують…..
  • Пропишіть каліграфічно дане число.
  • Гарно впоралися із завдання та перевірили свої знання.
  • Капітани команд поставте бали у ваших маршрутних листах.
  • Тож працюймо далі. І наступна наша станція «Усний рахунок»

Отримайте жовті конверти із поданих букв утворіть слово. (Ірина)

Капітани підійдіть та отримайте завдання.

  1. Робота з підручником № 421
  • Працюємо по стовпчику. Вправа «Ланцюжок»
  1. Математичний диктант
  • Запишіть найменше шестицифрове число.
  • Запишіть найбільше шестицифрове число.
  • Запишіть сусіди числа 6375
  • Зменшити дане число на 4000.
  • Збільшити утворене число на 1000.
  • Взаємоперевірка.
  • Знайдіть серед ряду чисел зайве число. Чому?
  • Назвіть парні числа.
  • Назвіть непарні.

Молодці гарно впоралися. Позначте у маршрутних листах свої бали.

А наша наступна станція «Обчислювальна»

Отримайте червоні конверти із поданих букв утворіть слово. (Анна)

Капітани підійдіть та отримайте завдання.

ІІІ Повідомлення теми та мети уроку.

  • Завдання наших наступних станцій  пов’язані з темою нашого уроку. Отже сьогодні ми з вами будемо обчислювати вирази та розв’язувати задачі з буквеними даними.
  1.         Знайти значення виразів № 423. Отже запрошую до дошки по одному учаснику, який виконає першу дію, потім передають естафету наступному гравцю команди для обчислення наступної дії.
  • Молодці гарно впоралися із завдання. Відмітьте свої бали у маршрутних листах.
  • А наша наступна станція «Задачна»

Отримайте сині конверти із поданих букв утворіть слово. (Жанна)

Капітани підійдіть та отримайте завдання.

  1. Фізкультхвилинка
  2. Робота над задачами.

А) Пояснення задачі вчителем за допомогою малюнків

Б) Самостійна робота над задачею № 425 (схема задачі на дошці)

Команди озвучте вашу відповідь.

В) Робота над задачею біля дошки.

Молодці гарно ви працюєте із задачами. Відмітьте ваші бали.

ІV. Закріплення матеріалу.

  • А наша наступна станція «Цікава геометрія»

Отримайте голубі конверти із поданих букв утворіть слово. (Лариса)

Капітани підійдіть та отримайте завдання.

Попрацюйте з мірами довжини.

  • У чому можна виміряти довжину класу?
  • А ваш зошит?
  • А шлях із дому до школи?
  • А відстань від нашого села і до нашої столиці?
  1. Робота по картках.

5км 600м = _________м                  2км 80м = __________м

1000см = __________м                    1км 60м = __________м

4м = ______см                                     8м 20 см = _________см

4км 500м = _________м                  7км 300м = _________м

1км = __________м                           9км 600м = _________м

10м = ________ см                            300мм = __________см

  1. Вправа «Цікава фігура»

 

https://im0-tub-ua.yandex.net/i?id=b47aae8555653be06f66fd41e273ce36&n=33&h=204&w=204

Перевіримо. Молодці! Відмітьте ваші бали.

  • А наша наступна станція «Успіху»

Отримайте зелені конверти із поданих букв утворіть слово. (Наталя)

Капітани підійдіть та отримайте завдання.

V. Підсумок уроку

1. Підбиття балів.

2. Рефлексія.

Яке завдання було для вас най важчим?

Яке завдання було для вас найлегшим?

Чи подобалося вам працювати в групах?

Чи до вподоби була вам наша гра?

А знаєте яку назву мала наша гра?

 

Квест – це захоплива, драйвова гра, яка передбачає застосування як фізичних (гравці постійно в русі), так і розумових зусиль, знань, кмітливості, артистичності, вияву командного духу.

Основна мета квесту

  Швидке і якісне виконання певних завдань з метою досягнення кінцевої цілі, у результаті чого гравець або команда отримує приз.

І від мене отримайте ще один конверт рожевого кольору.

Погляньте що там? Якщо ваші очікування справдилися оберіть позитивний смайлик , якщо ні тоді оберіть негативний.

 Чи справдилися ваші очікування?

docx
Додав(-ла)
Хібовська Леся
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Інкл
Додано
9 березня 2021
Переглядів
279
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку