Знайомство з буквою Ж і звуком ж

Про матеріал

Закріплювати знання дітей про звук [ ж ], позначення його літерою «Ж»

Продовжувати вчити визначати спільний звук у словах, місце звука в слові, підбирати слова на заданий звук. Удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів, вставляти пропущену літеру в слово. Покращувати читацькі вміння та навички. Поповнювати словниковий запас дітей.

Розвивати фонематичний слух, пам'ять, мислення, уяву.

Виховувати інтерес до читання, дбайливе ставлення до природи. Ноутбук, телевізор, будиночки, звукові фішки, фішки-квіточки.

Перегляд файлу

Тема: Закріплення букви і звука [ ж ], читання складів та слів з вивченою буквою.

Мета: Закріплювати знання дітей про звук [ ж ], позначення його літерою «Ж» 

Продовжувати вчити визначати спільний звук у словах, місце звука в слові, підбирати слова на заданий звук. Удосконалювати вміння робити звуковий аналіз  слів, вставляти пропущену літеру в слово. Покращувати читацькі вміння та навички. Поповнювати словниковий  запас дітей.

 Розвивати фонематичний слух, пам’ять, мислення, уяву.

 Виховувати інтерес до читання, дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: ноутбук, телевізор, будиночки, звукові фішки,  фішки-квіточки.

                                

                                                        Хід уроку:

l. Організаційний момент.

-Доброго дня, діти!

Я дуже рада вас бачити.

У коло всі разом  ставайте

І посмішку один одному передавайте.

На сусіда подивіться

Та йому ви посміхніться.

І мені « Привіт » скажіть,

Руку дружби простягніть.

-Від ваших гарних усмішок мені стало дуже тепло. А тепер сідаємо за свої парти.

 Щоб урок пройшов не марно,

 Треба сісти рівно й гарно!

 Гра: « Мозковий штурм»

  •  Назвати  букви, які  позначають  голосні  звуки.
  • Назвати  букви, які пом`якшують  попередні  приголосні.
  • Назвати  букви, які на початку слова позначають  2  звуки.
  • Назвати букву, яка  завжди  позначає  2  звуки.

 

Девіз  уроку: (на дошці)

Не  ламай, не вбивай,

Не рубай, не  губи.

По…алій,  захисти,

Напої, о…иви.

  • Хто  звертається з  таким  проханням  до  вас?( матінка – природа)
  • Яка  літера  пропущена  у  словах?

-Ось до нас сьогодні прийшов лист із фотокарткою. Пише нам  Жирафик. Він звернувся до нас щоб ми допомогли йому вивчити звук і букву. А який саме скажете ви мені, коли визначите спільний звук у словах. За кожну правильну відповідь ви отримаєте фішку-квіточку.

Гра: «Хитрий звук»

*Чорне тіло, чорний вус

   Ніби справжній сажотрус.    ( жук )

*Два кільця, два кінця,

   А посередині цвях.                ( ножиці )

*Тоненьке, вузеньке

   По землі в’ється,

   Як батіг довге,

   Але зовсім не б’ється.            ( вуж )

*Спинки дерев’яні

   У шапочки вбрані.                    ( жолуді )

*За те, що я працюю справно,

   Мене людина любить кожна.

  У рот несу я різні страви,

  А повертаюся порожня.              ( ложка )

*Руку має, та не може нею брати.         ( ніж )

- Що це за звук?

Мовна  розминка. Звукове  значення букви «Ж».

- Де  у  природі  ви  чули  цей  звук?

  • З буквою ви  знайомі, а тепер спробуємо  почути  звук?
  • Що  ви  можете  сказати  про   цей звук? (Буква  «же», позначає  звук      [ ж ]. Він – приголосний.

Фізкультхвилинка ( рухлива під музику )

ll. Повідомлення теми і мети уроку.

-На цьому уроці ми закріплюватимемо наші знання про букву «же» і звук        [ ж ], будемо розвивати ваші вміння виділяти у словах цей звук, формувати навички правильного і свідомого читання, збагачувати ваш словниковий запас.

lll.Вивчення нового матеріалу.

Чистомовка :

Гра «Римуємо рядки».

( До  першої частини підібрати другу).

Жа-жа-жа, жа-жа-жа –ми знайшли вужа.

Жі-жі-жі, жі-жі-жі – ну й слизькі вужі!

Жи-жи-жи, жи-жи-жи – з нами в ліс біжи.

Жа-жа-жа, жа-жа-жа – віднесем туди вужа.

Гра  «Літачок».

-Жу – жу – жу!

  Жу – жу – жу!

Я всі  букви  подружу!

Читалочки-з'єдналочки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Наші очі вже стомились, їм потрібно відпочить.

Фізкультхвилинка  для очей.

Звуковий  аналіз  слів з попереднього завдання.

Робота в парах

Робота за букварем.

1. Читання складів у букварі.

2. Читання сполучників слів.

- хором

  - «ланцюжком»

3. Робота над віршем Забіли «На зеленому лужку»

- читання вчителем

- читання «буксирам»

- читання напівголосно «небо – кидок»

4. Гра «Допоможи жирафику зібрати слова»

         жа, жи, сте, ти, ка, б, ж

         (жабка, жити, стежка).

Фізкультхвилинка ( рухлива під музику )

lV.  Підсумок  уроку.

Гра «Мікрофон».

- З якою буквою ви сьогодні ознайомилися?

- Що цікавого дізналися?

- Будьте і ви, діти творіть  добро, саджайте  дерева, очищайте струмки, джерела  і  річки, любіть  свою  матінку – землю і вона вам відповість щедрістю і любов`ю.  

Гра   «Буквоїд».

-  Жив  тут  дід  Буквоїд,

   Що  їв  букви  на  обід.

   Замість  печива  до  чаю,

   Встав, яких  не  вистачає.

 

   (на дошці) - ..аба, бд…оли, ву…і, д…ерело.

    І – ряд -  …ук, …ало, пирі…ок, …інка.

    ІІ ряд - …урнал, …асмин, …ор…ина, д…аз.

    ІІІ  ряд –ї…ак, сму…ка, …нива, рі…ки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НВК №4

 

 

 

 

 

Урок навчання грамоти на тему:

«Закріплення букви і звука [ ж ], читання складів та слів з вивченою буквою.»

 

 

 

 

 

 

Вчитель початкових класів

Сергієнко Тамара Іванівна

 

 

 

 

 

м.Світловодськ

НВК №4

 

 

 

 

 

 

Розробки уроків із використанням ІКТ

підготувала Сергієнко Т. І.

 

 

 

 

 

 

 

 

м.Світловодськ

2016 р.

docx
Додав(-ла)
Чувило Ігор
Додано
22 серпня 2018
Переглядів
3186
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку