Тема: |
Твоя пісня ніжна, мила, весь світ полонила. М.Познанська «Співай, соловейку» |
Мета: |
Ознайомити з віршем М.Познанської «Співай, соловейку!», вдосконалювати навички виразного читання; розвивати вміння слухати поетичні твори та передавати викликані емоції; розкрити красу поетичних образів, розвивати естетичні почуття; виховувати повагу до художнього слова - образу та любов до рідного краю |
Обладнання: |
Фотоілюстрації, картки |
Хід уроку
І. Організація класу
Сьогодні на уроці:
У світ ліричних поезій вирушаєм
І перешкоди всі здолаєм.
А тих, хто буде лінуватись,
З собою просто не візьмем.
ІІ Актуалізація і корекція опорних знань
1. Вправи на читання приказок. Криголам.
Вода весну
потекла принесла.
Грак горі - на
на весна дворі.
Матінка усім
весна красна.
2. Вправи на інтонування речень.
Привітанням журавля
Я пробуджую поля,
Небеса і ручаї
Та заквітчую гаї.
Усякий мене зна.
Відгадали? Я - …. (весна)
Весна. Весна? Весна!
3. Перевірка домашнього завдання.
Читання вірша М. Сингаївського «На врожай» та прислів’їв про весняний місяць травень.
4. Вправа «Гронування»
День збільшується Птахи Тепло
Сонце Трава
В Е С Н А
Робота на полях Грім Перші квіти
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку. (Під фонограму «Весняний ліс»)
Але ця книга Природи розкривається не всім, а тільки тим, хто може не тільки дивитись і слухати, а вміє бачити і чути, хто допитливо вглядається у світ кольорів і звуків.
Гей, розлилась по селу і місту
Повінь зелена з зеленого листу!
IV. Мотивація пізнавальної діяльності
V. Сприймання нового матеріалу, його усвідомлення
1. Виразне читання вірша вчителем.
2. Словникова робота. Читання колонок слів повільно, потім – швидше
пильніш витьохкує
щодень поглянь
вдячні пташині.
-- Утворіть словосполучення зі слів стовпчиків.
3. Повторне читання вірша вголос («ланцюжком»)
4. Аналіз вірша і вибіркове читання. Робота над образними висловами.
5.Фізкультхвилинка.
Пригадаймо,друзі,вмить,
Як пшениченька шумить;
Ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш.
Як шумлять у птаха крила:
Ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш.
В морі синьому вітрила:
Ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш.
Вітер з гаєм розмовляє:
Ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш.
Поміж листячком гуляє:
Ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш.
Й ми всі трохи пошуміли,
Від роботи відпочили
VI. Узагальнення і систематизація знань
1. Гра «Я знаю п’ять …»
2. Вправа «Крокуй і думай!»
3. Вправи для розвитку техніки читання.
Гра «Розвідники»
Гра «Хто швидше?». Робота в парах.
Дзвінко - … Хмаринку - ….
Сміється - … Пісень - …
4. Розвиток зв’язного мовлення.
5. Вправа «Найшвидший шукач».
6. Сенкан «Соловейко»
Соловейко
Маленький, дзвінкий
Щебече, витьохкує, срібно сміється
Пробуджує землю від сну
Природа.
VII. Підсумок уроку
Вправа «Мікрофон»
Вправа «Задумай бажання».
Вправа «Роз’єднай і прочитай»
Соловейковсюнічспіває – передгожоюдниною
VIII. Домашнє завдання
Виразно читати вірш, підібрати народні прикмети про солов’я.