Тема: |
Чи легко стати поетом? М.Носов «Як Незнайко складав вірші» (І частина) |
Мета: |
Ознайомити дітей з казковим світом М.Носова, окремими прийомами літературної діяльності, формувати бажання і вміння вивчати казки, їх опрацьовувати, вчити спостерігати, аналізувати, пояснювати дії та вчинки героїв, прислухатися до їхньої мови, «відчувати» характер, виховувати любов до казки, читацький інтерес, бажання фантазувати, розширювати світогляд. |
Обладнання: |
Збірка казок М.Носова, малюнки, ілюстрації, портрет М.Носова, складова таблиця. |
Хід уроку
І. Організаційний момент
Вчіться діти! Мудра книжка
Скаже вам чогось багато
З того, що колись було
І посіяно, й пожато.
ІІ. Актуалізація і корекція опорних знань
1. Промовляння скоромовки
Я саджу ожину,
Я саджу жоржини,
Я саджу шипшину,
Я саджу жасмин.
2. Вправа «Розвивай увагу»
ЛЛА |
сми |
ЗЛЯ |
ббу |
ССУ |
дво |
ФКИ |
РЛИ |
нна |
СРА |
тва |
впу |
не |
КИ |
кму |
мра |
чна |
влі |
БТА |
шса |
пва |
мдо |
СВИ |
БСІ |
3. Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку
Вправа «Мікрофон»
IV. Мотивація пізнавальної діяльності
Діти з кожної групи підготували цікавинки для своїх друзів.
V. Сприймання нового матеріалу, його усвідомлення
1. Ознайомлення з творчістю М.Носова.
дітей.
Перший секрет полягає в тому, що він сам був хлопчиком і сам немало придумував і майстрував.
було багато труднощів, але він завжди намагався їх подолати і завжди старався довести почату справу до кінця.
бачити навколо себе і вдалині, талант любити життя, талант весело, щедро, розумно, а головне правдиво писати.
2. Читання тексту вчителем до слів «Незнайко прийшов додому…»
3. Словникова робота.
вулиця Кульбаби Пудик Квітик
4. Повторне читання І частини твору «естафетою».
5. Колективна, комбінована робота над казкою.
Вправа «Робота в групах»
VI. Узагальнення і систематизація знань
1. Вибіркове читання
2. Читання уривка в ролях.
3. Фізкультхвилинка.
Наш Незнайко потягнувся
Руки в боки – і нагнувся,
Встав, присів і знову встав.
На носочки став легенько
І за парту сів тихенько.
VIІ. Первісне застосування знань
1. Вправа «Підбери прислів’я»
Без труда – нема плода.
Робота сама за себе скаже.
По роботі майстра знають.
2. Вправа «Створи свою риму»
Влітку сонечко пече,
тепла річка вдаль … (тече).
Квіти навкруги буяють
полуниці … (достигають)
Море лагідне і синє,
я милуюся … (дельфіном)
Ваблять луг, і ліс, і … (поле)
І радіє все … (навколо)
3. Робота з ілюстрацією
4. Формулювання узагальнюючого висновку про правила поведінки і спілкування.
VIIІ. Підсумок уроку
2. Вправа «Хвилинка фантазії»
ІХ. Домашнє завдання
Підготуватися до виразного читання. Уявити себе безпосереднім учасником подій, які відбувалися, і підготувати «Поради для Незнайка».