21 серпня о 18:00Вебінар: День Незалежності України: освітня та виховна складова в контексті гуманітарної політики держави

5 картин Катерини Білокур, якими захоплюється світ

Про матеріал
Ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом видатної української художниці Катерини Білокур; розкрити дивовижний світ її полотен; розвивати пізнавальні інтереси учнів;виховувати любов до мистецтва та культурних надбань українського народу
Зміст слайдів
Номер слайду 1

5 картин Катерини Білокур, якими захоплюється світ Марчекова О.Ю КЗО НВО № 113 ДМР м. Дніпро

Номер слайду 2

«Якби в нас була такого рівня майстерності художниця, ми змусили б заговорити про неї весь світ». Пабло Пікассо, 1954 р.

Номер слайду 3

Вона – художниця від Бога, В її руках летять лелеки. Була ясна життя дорога, А сум здавалось, ще далеко. Із діда-прадіда селянка Рослинній силі дивувалась.

Номер слайду 4

Краса яскравого світанку На полотні переливалась. Чарівний світ з тієї миті Стоїть в живих, чудових фарбах. І ніжні квіти в оксамиті

Номер слайду 5

Катерина Білокур є представницею “наївного мистецтва”, до якого відноситься група художників, які не здобули академічної освіти, проте стали частиною загальної художньої історії.

Номер слайду 6

, якими захоплюється світ Художниця протягом всього життя виборювала право малювати. Її біографія, ймовірно, могла б стати сюжетом до голлівудського фільму. Адже до школи Катерина Білокур не ходила, вчилась писати і читати самотужки. В дитинстві збирала з печі вуглинки й розмальовувала стіни, потайки забирала олівці брата і прикрашала квітами зошити. Подорослішав, замість того, щоб займатись хатньою роботою, тікала в поля і малювала – часто на звичайному полотні, яке прала, аби малювати знову. Пензлики робила сама, фарби також з настоїв буряка, бузини, калини. Усе сама, ніхто не вчив.

Номер слайду 7

5 картин Катерини Білокур, якими захоплюється світ Пізніше, через відсутність атестату, Катерина Білокур не змогла вступити до художнього технікуму, вона навіть залишила на подвір’ї закладу свої роботи, та нажаль, вони не переконали приймальну комісію. Сватам відмовляла, бо гадала, що через сімейні клопоти не зможе малювати, а у 34 роки наслухавшись докорів батьків, вирішила втопитись. На щастя, її вчасно побачила мати і зупинила, та невдала спроба самогубства у крижаній воді, до кінця життя давала про себе знати болями в ногах.

Номер слайду 8

5 картин Катерини Білокур, якими захоплюється світ Добра і пробачлива Білокур переживала всі труднощі з гідністю все своє життя. Навряд чи вона могла мріяти про те, що такий, всесвітньо відомий художник, як Пікассо, назве її генієм. Це сталося, коли їй виповнилось більше 50-ти років. Але до цього, простій селянці Катерині, довелося багато пройти.

Номер слайду 9

“ЦАР-КОЛОС” (1949)

Номер слайду 10

“БЕРІЗКА” (1934)

Номер слайду 11

“КОЛГОСПНЕ ПОЛЕ” (1948-1949)

Номер слайду 12

“ПІОНИ” (1958)

Номер слайду 13

“НАТЮРМОРТ З КОЛОСКАМИ І ГЛЕЧИКОМ” (1958-1959)

Номер слайду 14

5 картин Катерини Білокур, якими захоплюється світ 1954 року на Міжнародній виставці в Парижі три картини Білокур: “Цар-Колос”, “Берізка” і “Колгоспне поле” – були внесені до експозиції радянського мистецтва і принесли їй світову славу. Саме на цій виставці її картини побачив Пабло Пікассо, який був вражений талантом української художниці. Він сказав: “Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!” Він порівнював Катерину з іншою великою художницею-самоучкою – Серафін Луїз із Сандлі.

Номер слайду 15

Наразі творчість Катерини Білокур належить до найкращих надбань української культури XX століття.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Марченков Евгений
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додано
8 жовтня 2019
Переглядів
595
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку