Тема: |
Чи легко стати поетом? М.Носов «Як Незнайко складав вірші» (ІІ частина) |
Мета: |
Продовжити роботу над уривком із книжки М.Носова, активізувати знання молодших школярів про творчість М.Носова; розвивати уміння швидко орієнтуватися в тексті; показати як робота над текстом сприяє розвитку техніки читання; продовжувати роботу над розвитком мови дітей, її образністю і виразністю; активізувати розумову діяльність школярів; уміння критично оцінювати свої здібності та роботу; виховувати прагнення мати друзів, бажання пізнавати навколишній світ через художню літературу. |
Обладнання: |
Портрет М. Носова, ілюстрації до уривку, картки зі словами для гри «Блискавка». |
Хід уроку
І. Організаційний момент
Сьогодні у нас незвичайний урок,
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну чудову, в країну казкову,
Що так нас чарує й збагачує мову.
Тож сядьте рівненько і будьте уважні,
Щоб працювати було вам неважко
ІІ. Актуалізація і корекція опорних знань
1. Гра «Блискавка»
Слова на картках: став, склав, схилив, підняв, думав, дивлячись, узявся, опустив, ходити, бубоніти.
2. Робота з фразеологізмами.
Говорити базікати
розмовляти торочити
розповідати молоти
бесідувати патякати
казати ляпати
промовляти торохкотіти
повідомляти плескати
3. Робота над віршем О.Сенатович «Балакуни»
Читання вірша учителем.
Будував Базіка дім –
Сім дверей і вікон сім.
Торохтій допомагав:
Язиком дошки тесав.
Метушився Пустомеля:
- Скоро будуть стіни й стеля!
Говорун клав на словах
З жесті цинкової дах.
А Патякало не плакав:
- Я усе покрию лаком.
Балакун все щебетав,
Нахвалявся, обіцяв
Для гостей спекти в печі
Пиріжки та калачі.
В дім без вікон, без дверей
Лепетун скликав гостей.
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
Незнайко |
Квітик |
IV. Мотивація пізнавальної діяльності.
1. Читання пірамідок імен
Знай ко
Поспі шайко
Якось будько
Пі люля
2. Вправа «Мікрофон»
V. Сприймання нового матеріалу, його усвідомлення
1. Читання частини вголос («ланцюжком»)
2. Словникова робота.
Нісенітниці дражнилки
погрозив знущання
не галасуй пампушка
Нісенітниця – щось безглузде, нерозумне, без усякого змісту, дурниця.
3. Вибіркове читання. Аналіз змісту.
4. Фізкультхвилинка.
VI. Узагальнення і систематизація знань
1. Вправа «Робота в групах»
І група – скласти план до прочитаної частини
ІІ група – читати 2 частину в особах
ІІІ група – уявити, що ви – продавці у книгарні. Зробити реклам у книзі так, щоб її всі охоче розкупили.
2. Вправа «Підбери слово»
Н - непосидючий, неспокійний
Е - енергійний
З - задирака, захоплений
Н - наполегливий
А - активний, артистичний
Й - сміливий, симпатичний
К - компанійський
О - оптимістичний
3. Ознайомлення з книжками М. Носова.
VIІІ. Підсумок уроку.
1. Самооцінка.
2. Вправа«Сенкан»
Незнайко
Добрий, сміливий
Малює, співає, складає.
Незнайко є маленький хлопчик
Цікаво.
VIІ. Домашнє завдання
І група – Читати і переказувати за планом
ІІ група – Читати в особах 2 частину
ІІІ група – Читати в особах І частину
Намагатися робити багато добрих справ.