Фіалки
Найпоширеніший різновид даної кімнатної квітки - фіалка звичайна. Вона являє собою рослину з великими, махровими пелюстками. Зазвичай ця квітка має однотонні суцвіття. Фіалки дуже світлолюбні, однак пряме сонячне проміння може погубити дану рослину. Прийнято вважати, що ця квітка очищає атмосферу, а також здатна зміцнити нервову систему, запобігти нервовим зривам. Крім того, фіалки здатні подарувати відчуття морального задоволення.
Камелії
Камелію по праву вважають однією з найкрасивіших кімнатних рослин. Існує величезна кількість видів цієї квітки. За зовнішнім виглядом вони досить різноманітні. Камелії бувають гладкими, махровими і напівмахровими. За кольором розрізняють білі, рожеві і червоні квіти. Це кімнатна рослина практично не має запаху.
Спатіфіллум
Основною особливістю цієї рослини є її здатність поглинати шкідливі речовини з навколишнього середовища. Крім того, спатіфіллум надає заспокійливу і розслабляючу дію, сприяє міцному і здоровому сну. Саме тому ботаніки рекомендують ставити цю квітку в спальні.
Герань
Герань - це лікарська рослина. Воно володіє специфічним, але не сильним запахом, який відлякує шкідників (наприклад, моль). Крім того, ця кімнатна квітка володіє антибактеріальним ефектом. Герань рекомендується ставити недалеко від ліжка, оскільки ця рослина виробляє ферменти, які знижують нервову збудливість і запобігають безсонню і депресії.
Хлорофітум
Хлорофітум крім своїх зовнішніх даний та невибагливості, має багато позитивних властивостей. Він очищає повітря. Тому його називають домашнім екологом.
Крім того, що хлорофітум здатний «проживати» навіть в найзагазованішому середовищі, він активно бореться з мікробами, шкідливими сполуками і залишками хімічних засобів. Тому хлорофітум треба ставити на кухні, де в повітрі накопичується максимальна кількість домішок і мікроорганізмів. Наприклад, хлорофітум може нейтралізувати шкідливий вплив плити до 80%. Вченими доведено, що рослина здатна знищувати патогенну мікрофлору в радіусі 2 кв.м., тому для дезінфекції повітря в звичайній квартирі знадобиться кілька горщиків з хлорофітумом.
Орхідея
Цю дивовижно квітку порівняно недавно почали вирощувати в домашніх умовах, де вона добре почувається і чудово цвіте, як і у дикій природі. Орхідея прийшла до нас із тропіків Азіїі та Південної Америки, поширилась по всій планеті. Існують тисячі її різновидів, багато з яких вчені-біологи протестували на предмет безпеки для здоров’я людини і дійшли висновку, що отруйних серед них немає.
Бегонія
Бегонія – популярна серед любителів домашніх квітів багаторічна рослина, що привертає до себе увагу, як гарними квітами, так і незвичайними, асиметричної форми, декоративними листочками. Бегонія не примхлива, але є ряд рекомендацій, які допоможуть зберегти її гарний зовнішній. Головне – забезпечити достатню вологість і помірну температуру повітря.
Алое
Рослина складається з товстого стовбура і товстих, гострих листочків з щербинами або колючками. На своїй батьківщині в Африці існує безліч різновидів. Можна зустріти маленькі кущики, гігантські деревовидні рослинирізної форми та кольору.
Алое в свою чергу має репутацію гарного і надійного лікаря. З його допомогою, як і тисячі років тому, люди лікуються від нежитю, кашлю, опіків, порізів і навіть
виразки. Безліч сучасних ліків розроблені на основі дії алое, вони сприятливо впливають на загальний стан людини, піднімають імунітет, заспокоює запалені ділянки шкіри і слизових оболонок, знімають біль. Сік алое має сприятливим впливом на шкіру, зберігаючи її молодість і пружність. На основі рослини створюють різноманітні косметичні та гігієнічні препарати.
Коланхое
Каланхое називають «Деревом
життя». Така назва не випадкова, адже каланхое має різні лікувальні властивості. Це чудовий протизапальний засіб, який не подразнює шкіру, слизову. Часто застосовується в стоматології, для лікування виразок, ран, опіків, фурункулів. Сік колахое допомагає позбутися бородавок, вугрів. Але варто пам′ятати, що слід обов′язково порадитисья з лікарем, не можна займатись самолікуванням.
Плющ
Вважається, що плющ приносить в дім благополуччя і добро, допомагає залагоджувати конфлікти, заспокоює людей.
Рекомендовано вирощувати цю рослину в квартирі, де живуть гіперактивні діти. Якщо плющ є на роботі, то справи поліпшаться. Тому цю кімнатну рослину рекомендують вирощувати невпевненим в собі людям.
- Ми познайомились з деякими кімнатними рослинами.
Слайд 1. Потрібно обприскувати водою листя кімнатних рослин.
Слайд 2. Рослини потребують поливання.
Сдайд 3. Систематично слід витирати листочки рослин
4. Часті поливи та підживлення рідкими добривами призводять до ущільнення грунту. Це шкідливо для рослини. Щоб уникнути цього, грунт в горщиках необхідно постійно підтримувати в рихлому і чистому від бур’янів стані. Не можна рихлити грунт гострими предметами – ножем, цвяхом, склом, бо можна сильно пошкодити поверхневу кореневу систему, що послужить причиною в’янення рослини. Розпушують грунт у горщику дерев’яною лопаткою або паличкою на глибину не більше 3-5 см біля стінок горщика, обережно, намагаючись не пошкоджувати корінців.
IV. Практична робота: догляд за кімнатними квітами в класі, в шкільному коридорі
V. Підсумок заняття
1. Гра «Квітковий магазин» (робота в групах)
Кожна група отримує конверт з розрізаним на частини малюнком кімнатної рослини. Потрібно скласти малюнок, назвати рослину і розповісти про її особливості.
2. Відгадай загадку
«Виріс він під сонцем пекучим
Товстим, соковитим, колючим.» (Кактус)
«Все обвила ця рслина,
Як зелена павутина.
Краще очі ти розплющ –
Це звичайний в′ється …(плющ).»
3. Гра «Естафета квітів»
Два учні одночасно вирушають до вказаного об′єкту, промовляючи назву рослини на кожен крок. Якщо учасник гри не може згадати назву квітки, він зупиняється. Перемагає той, хто прийде до кінцевої точки швидше.
Вчитель.
- Сьогодні ви гарно попрацювали, дізнались багато нового про кімнатні квіти. Ми будемо доглядати їх завжди, навесні садити нові, щоб цвіла й ставала ще кращою наша рідна школа.