вдосконалювати знання учнів про чарівні казки, вміння ділити текст на частини, удосконалювати навички виразного читання; продовжувати роботу над образними висловлюваннями;
Тема: Чарівна казка «Царівна – змія»
Мета: вдосконалювати знання учнів про чарівні казки, вміння ділити текст на частини, удосконалювати навички виразного читання; продовжувати роботу над образними висловлюваннями; розвивати вміння чітко визначати головну думку твору та збагачувати словниковий запас учнів; виховувати бережливе ставлення до природи.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: підручник, презентація.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Продзвенів дзвінок.
Ми розпочинаємо наш урок.
Допитливі в класі діти
Про все хочуть знати на світі.
Першим ділом женемо лінь.
На уроках не нудьгувати,
А працювати і читати!
ІІ. Мовна розминка
Я маленька Марина
Посадила кущ калини
Я росту і він росте
Хто кого переросте.
Зів-зів-зів - двоє вірних (друзів).
Ець-ець-ець - сірий (горобець).
Ля-ля-ля - сиза, хвостата (зозуля).
Ень-ень-ень - голосистий (півень).
ІІІ. Актуалізація опорних знань
ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку
Про хитрого короля,
Про мудрого коваля,
Про красуню царівну,
Про сопілку чарівну.
— Сьогодні ми помандруємо у чарівний світ казок, де рослини і тварини уміють розмовляти і робити все те, що й люди та відбуваються незвичайні чарівні пригоди.
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Розповідь вчителя
- Чарівні казки - це один з найцікавіших і найдивовижніших жанрів літературної творчості, в якій героями є люди з надзвичайною силою, які гаряче захищають інтереси народу, гнівно карають ворогів, вступають у двобій із злом та брехнею. Такі казки пов’язані обов’язково з чарами і дивовижними перетвореннями.
Чарівні казки дозволять поринути у світ надзвичайних пригод: магічні істоти, чарівні палички та як завжди протистояння добра і зла... Тож допоможемо юний читачу, перемогти зло, поринувши у світ чар.
2. Кубик – рубик
- Розставте числа від 1 до 11 і ви дізнаєтесь назву казку яку сьогодні будемо вивчати
4 |
8 |
2 |
7 |
3 |
11 |
9 |
|
5 |
10 |
1 |
6 |
і |
з |
А |
а |
р |
я |
м |
- |
в |
і |
ц |
н |
3. Підготовка учнів до сприймання казки
1) Словникова робота.
Ґа́нок — зовнішня прибудова (часто крита) при вході до будівлі, у вигляді трохи піднятого над землею майданчику перед дверима будинку, через яку здійснюється вхід і вихід з житлового приміщення.
Молодче – парубок, юнак
Жбурляти – це кидати щось
4. Фізкультхвилинка ( відео )
5. Читання казки вчителем
6. Перевірка первинного сприймання. Аналіз змісту казки.
- Головні герої казки?
- Куди заїхав козак?
- Що побачив у лісі козак?
- Що трапилося коли козак закурив люльку?
- Хто просив про порятунок козака?
- Чому злякався козак?
- Що потрібно було зробити козаку щоб бути щасливим?
- Знайшов козак олов’яний замок? Який він?
- Як козак себе почував у замку?
- Про що повідала козаку красна дівиця через 7 років?
- Яку нагороду попросив козак у царя за порятунок доньки?
- Кого в дорозі зустрів козак?
- Що дід попросив?
- На що козак поміняв барильце?
- Куди козак поїхав?
- Що козак побачив?
- Чим закінчилася казка?
7. Читання казки учнями в особах
8. Асоціативний кущ до словосполучення «Чарівна казка»
VІ. Підсумок уроку
— Яку казку читали на уроці?
— До якої групи казок можна її віднести? Чому?
— Чи цікавим був наш урок?
— Що вам найбільше сподобалося?
— Пам’ятайте: казка — це джерело народної мудрості. Вона не тільки розважає, а й навчає. Поспішайте в нашу бібліотеку, розважайтесь і вчіться разом з казковими героями.
VІІ. Домашнє завдання
Прочитати казку «Дарунки з трьох зернин»