Інтегрований урок для 3-го класу з природознавства та літературного читання "Осінь щедра, осінь золотава"

Про матеріал

Інтегрований урок з літературного читання та природознавства

Тема. Осінь щедра , осінь золотава.

Мета: за допомогою літературних творів та власних спостережень поглибити знання дітей про найхарактерніші ознаки осені; удосконалювати навички правильного свідомого читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати спостережливість, творчі здібності; уміння бачити й чути красу осінньої пори; виховувати любов до природи.

Перегляд файлу

Інтегрований урок з літературного читання та природознавства

Тема. Осінь щедра , осінь золотава.

Мета: за допомогою літературних творів та власних спостережень  поглибити знання дітей про найхарактерніші ознаки осені;  удосконалювати навички правильного свідомого читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати спостережливість, творчі здібності; уміння бачити й чути красу осінньої пори; виховувати любов до природи.

 Тип уроку: урок закріплення знань, умінь та навиків

Обладнання: презентація уроку, конверти з завданням, малюнки про осінь,

книжкова виставка.

                                              Хід уроку

|. Організаційний момент

Вправа. Емоційне налаштування

||.Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні ми з вами проводимо інтегрований урок з літературного читання та природознавства

              Вправа «Очікування»

  • Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
  • Діти, а якими ви маєте бути , щоб наш урок став повчальним та цікавим?

           Для того, щоб наші сподівання здійснилися, я  пропоную такий девіз уроку:

            Девіз уроку:

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і старанно працювати

 

          Загадка

 Хто вона, ота красуня

В золотім намисті,

Що без пензля і без барв

Скрізь малює листя?

На деревах листя те

Так блищить, мов золоте. (осінь)

|||. Систематизація й узагальнення вивченого матеріалу

        Оголошення теми і мети уроку

Так. Це осінь.  І вона завітала до нас на урок. Тому що тема нашого уроку «Осінь щедра , осінь золотава». І сьогодні ми не просто проведемо урок, а вирушимо з вами в уявну подорож, під час якої за допомогою літературних творів та знань, отриманих на уроці природознавства повторимо та закріпимо все, що вже знаємо про осінь. Нам залишається тільки вибрати транспорт для подорожі.

  • Скажіть, будь ласка, а  на чому б ви хотіли відправитися в подорож?
  • Так як наш урок незвичайний, то й у подорож я пропоную відправитися на незвичайному транспорті. Наприклад, на осінньому листочку. Вітер його підхопить і понесе нас по всім станціям, з якими ви познайомитеся по ходу уроку. Ви згодні? Тоді вирушаймо в дорогу!

                                              1 станція. Синоптична

        Хвилинка спостережень

  • Діти, коли до нас за календарем приходить осінь?
  • Назвіть осінні місяці?
  •  Який зараз місяць?
  • Чому його так назвали?
  • А яке сьогодні число?
  • Яка температура повітря була зранку?
  • Який стан неба?
  • Чи були опади?

А зараз перевіримо ваші спостереження з спостереженнями нашого синоптика  

                                       Прогноз погоди

Мої вітання. З вами … До вашої уваги прогноз погоди на сьогодні… В місті Костянтинівці температура зранку була .., вдень вона підвищиться до…, а вночі знизиться до.. Вітер помірний. Подекуди можливі опади. Але я сподіваюсь, що це не зіпсує вам настрою. Всім дітям я зичу успіхів, а всім дорослим бажаю, щоб ваші проблеми та незгоди не робили в житті погоди. Це був прогноз на сьогодні. З вами була …

  • Чи співпадають ваші спостереження з прогнозом погоди?

                               2  станція. Природнича

         Бесіда

  •  Давайте пригадаємо, які зміни відбулися в природі з  приходом осені?
  • Які стали дні?
  • А ночі?
  • Яким стало повітря?
  • Чому змінилася температура повітря? Із чим це пов’язано?
  • Як змінився колір неба?
  • Куди подівся спів птахів?
  • Чи відбуваються якісь зміни в житті тварин?

Вправа на увагу «Який я уважний»

  • Чого не можна побачити восени? (слайди)

                      Фізкультхвилинка

                                 3 станція  Літературна

  • Чому осінь називають щедрою?

                     Легенда про осінь

  • Чи виповнила осінь наказ царя?
  •  Яке оповідання про щедрість осені ми читали?
  • Хто написав це оповідання?
  • Назвіть головних героїв цього  тексту.

 

                 Вибіркове читання

  • Зачитайте, як осінь піддобрювалася до людей?
  •  За що Степанко любив осінь?
  • А що на ці слова зауважив дідусь?
  • Як ви   зрозуміли слова дідуся?
  • На що схожі ці слова?

               Робота в групах 

  • Складіть прислів’я про осінь
  • Як ви його розумієте?

 

                        4 станція  Поетична

Осіння пора – справжній подарунок природи людям. ЇЇ люблять не тільки за щедрі подарунки, а й за красу, чарівність, казковість, яку так люблять описувати в своїх віршах поети.

  • Давайте пригадаємо, які вірші про осінь ви знаєте?

              (Діти читають вірші про осінь)

  • Які ознаки осені в ньому описані?
  • Яке незвичайне явище описано  в цьому вірші?
  • Який твір про бабине літо ми читали?
  •  Хто автор цього твору?

 

    Бесіда

  • Що задумала осінь?
  • Хто допоміг осені обдурити літо?
  • Як наказав Цар Природич осінь?
  • До якого літературного жанру ми можемо віднести цей текст?
  • Чому?
  • А що є насправді?

                    Вправа «Я почну, а ти продовж…»

  •  У природі, як усім відомо…Вона домовилася з трьома синами… Пішло літо геть… І за те, що осінь обдурювала літо…Називають такі дні…
  • Якою була осінь?

                                5 станція Екологічна

        Вправа « Міркування»

  • Осінь називають золотою. А звідки в неї стільки золота?
  • Як називають період осені , коли опадає листя?
  •  Добре чи погано, що опадає листя?
  • Чому добре? Чому погано?
  • Чи можна палити опале листя? Чому?
  1. станція Народознавча

               Народні прикмети про осінь

  • Давайте дізнаємося, що про  осінь кажуть в народі?

                     Групова робота

Роз’єднати слова та прочитати прислів’я

( Осінь іде, за собою дощ веде. Восени один раз блисне, а три кисне. Восени і горобець багатий. Весна красна квітами, а осінь снопами.)

  • Як ви їх розумієте?

 

                         Реклама (книжкова виставка)

                             7 станція Творча

                       Практична робота ( в групах)

          -Виконати колаж на тему «Осінь»             

|||.Підсумок уроку

  • Чи здійснились ваші сподівання?
  • Що для вас значить осінь?

  Наша подорож підійшла до кінця. 

           Самооцінювання

  • За допомогою листочків оцініть свою роботу на уроці:  Жовтий колір – я працював гарно; Червоний – добре, Зелений – ще не достатньо.

Я думаю, що сьогоднішній урок ще більше відчинив вам двері в чарівну казку осені

|V. Домашнє завдання

За що я люблю осінь (повідомлення)

 

 

 

docx
Додано
7 грудня 2018
Переглядів
634
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку