Інтегрований урок у 1 укласі: математика, природознавство
Тема. Додавання і віднімання виду 10+4, 14-4, 15-10. Задачі на знаходження
остачі. Перелітні і зимуючі птахи.
Мета. Формування ключових компетентностей:
вміння витися – організація свого робочого місця, доводити роботу до
кінця;
загальнокультурної – дотримуватися норм усного і писемного
мовлення, давати повну і чітку відповідь;
соціальної – прояв ініціативи з урахуванням інтересів групи в якій
працюєш;
громадянської – бережливе ставлення до природи;
здоров’язбережувальної – взаємозв’язок людини з природнім
оточенням;
предметних компетентностей:
навчальна: формувати в учнів навички розв’язування прикладів виду
10+4, 14-4, 15-10; вдосконалювати навички усної лічби; розширити
знання про перелітних та осілих птахів;
розвивальна: продовжити роботу над розвитком вміння розв’язувати
задачі на знаходження остачі; розвивати логічне мислення, увагу;
виховна: виховувати любов до природи, птахів.
Обладнання. Сніжинки з цифрами; малюнок дерева, зображення годівнички; сніжка із задачею; сніговик; малюнки птахів.
Хід уроку
І. Організація класу
Стали діти всі рівненько
Посміхнулися гарненько
Настрій на урок взяли
Працювати почали.
ІІ. Узагальнене спостереження за природою
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу
Стало біло навкруги –
Я розтрушую сніги,
Наганяю холоди,
Води сковую в льоди,
В дружбі з дітьми я всіма.
Здогадались? Я………….(Зима)
а) Розв’язування прикладів
- Коли приходить Зима, з дерев опадають всі литочки, ховаються жучки і пташкам немає чого їсти. Дорослі з дітьми майструють годівнички і вішають на дерева. Адже для птахів голод страшніший за холод. Тому діти приносять у годівнички насіння, зерно, крихти хліба. Ось і у нас є годівничка. А які птахи прилетять до нашої годівнички ви дізнаєтеся, коли розв’яжете приклади. Номер нашої годівнички – 5.
3+3 6-4
10-1 8-2 2+3 5+0
4+1 7-2
б) Робота з підручником природознавства.
Читання тексту про птахів.
в) Розв’язування задачі
- Нашій Зимі стало тепло, щоб вона не розтанула я їй зліплю сніжку. А сніжка непроста, із задачею вона. Вам потрібно скласти задачу і розв’язати її.
Було – 9 птахів
Полетіло – 3 пташки
Залишилось - ?
8 складається з верхнього і нижнього овалу. Спочатку пишемо верхній овал, а потім не відриваючи руки, пишемо нижній овал.
У Володарки Зими
Трішечки замерзли ми.
Грудень каже: « Пострибай!»
Січень просить: «Присідай!»
Встали – сіли, встали – сіли,
Розігріли своє тіло.
Лютий місяць нагадав:
Час нам братися до справ.
Сіли, дітки, всі гарненько
Спинки держимо рівненько.
ІV. Ознайомлення з новим матеріалом
Який приклад складемо? (13-10)
Робота за підручником
Завдання 1
Завдання 2 (коментоване розв’язування прикладів)
Ми писали, ми трудились
Наші пальчики стомились
Один, два, три, чотири, п’ять
Будем далі працювать.
V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота над задачею на знаходження остачі
Завдання 3 у підручнику
2. Геометричний матеріал
- Нашій Зимі самій сумно. Що діти взимку ліплять? ( сніговика)
- Щоб Зимі не було сумно, ми їй зліпимо Сніговика (дитина із геометричних фігур складає сніговика).
- Скільки кругів має Сніговик? Овалів? Чотирикутників? Чого більше?
- А Сніговик теж підготував завдання. Вам потрібно дібрати такі числа і знаки дій, щоб рівності були правильними.
5 |
|
|
= |
1 |
0 |
8 |
|
|
= |
4 |
7 |
|
|
= |
9 |
VІ. Підсумок уроку