Інтегрований урок в 3 класі

Про матеріал
Iдея iнтеграції знань є надзвичайно популярною в освimi. Її освоєння дає можливiсть формувати в учнiв якiсно новi знання. Актуальнiсть такої iдеї в тому, що вона є оптимальною для сучасного етапу розвитку нацiональної школи, адже нинi є ускладнення змiсту освiти, зростання обсягу необхiдної iнформації та зменшення часу, вiдведеного для її засвоєння. Враховуючи те, що учень початкових класів не може довго сприймати одноманiтної iнформації, поєднання на уроцi двох-трьох навчальних предметiв забезпечує активiзацiю пiзнавальної дiяльності дiтей, стимулює iнтерес до навчання, показує взаємозв’язок навчальних дисциплiн, зв’язок з життям.
Перегляд файлу

Інтегрований урок в 3 класі

Читання

Тема уроку: Яна Яковенко «Про козаків». Дослідження медіа «Козаки    

                      Поділля» Визначення настрою твору.

 

Мета уроку : Ознайомити учнів з новим розділом «Наша слава —Українська  

                      держава», його структурою,з віршем Яни Яковенко «Про

                      козаків», удосконалювати навички свідомого, виразного читання

                      поетичних творів, збагачувати словниковий запас учнів.

                     Розвивати критичне мислення, творчі здібності, мовлення.

                     Виховувати бажання вчитися, повагу до історичного минулого

                        нашої держави.                                        

 

Дизайн і технології

Тема уроку: Виготовлення лепбуку «Знайомство з українським козацтвом»

Мета уроку: поглиблювати знання учнів про українське козацтво, вчити    

                    систематизувати матеріал, естетично оформлювати лепбук.

                    Розвивати творчість, фантазію,почуття команди.

                    Удосконалювати вміння працювати в команді.

                    Виховувати гордість за героїчне минуле нашої держави.

Тип уроку: інтегрований урок.

 

Міжпредметні зв’язки: читання, дизайн і технології.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Вправа «Крок до успіху»

  • Які кроки треба зробити, щоб досягти успіху? ( уважно слухати, запам’ятовувати, міркувати, уявляти ….)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Дихальна гімнастика
  • Уявіть,що у вас в руках кульбабка. Подмухайте на неї: спочатку легенько, потім сильніше,ще сильніше.
  1. Робота над скоромовкою

Прочитати скоромовку мовчки, потім тихо і повільно, потім голосно і швидко.

Для синків-молодців
Мати напекла млинців.
І хвалили молодці
Ті млинці на молоці.

  1. Об’єднання у групи за назвами елементів козацького одягу: шапка, шаровари, пояс.

D:\наши документы\КАТЯ\Курси\Курси-сентябрь\робочий лист\Без названия.jpgD:\наши документы\КАТЯ\Курси\Курси-сентябрь\робочий лист\шаровари-підросткові.jpg

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

  1. Гра «Козацькі побрехеньки»

Умови проходження  гри: групи слухають твердження про козаків та повинні сказати правда це чи ні.

1. Слово «козак» в перекладі з тюркської означає «жебрак, злидень». (Ні, насправді «вільна людина»)

2. Найвищою вершиною Карпатських гір є гора Говерла (Так)

3. День українського козацтва відзначають 12 жовтня кожного року. (Ні, насправді 14 жовтня)

4. Козацький човен називали як і одного з птахів. (Так, чайка)

5. Географічний центр України розташований поблизу міста Шпола, Черкаської області (Так)

6. Захисницею козаків вважається Покрова Пресвята Богородиця. (Так)

7. Коли козаки вирушали у похід, то брали з собою пасмо волосся своєї дружини. (Ні, жменьку рідної землі)

8. Запорізька Січ була розташована за Дніпровими порогами (Так)

9. На Запорізькій Січі забороняли жити жінкам (Так)

10. Запорізька Січ була заснована у місті Запоріжжя (Ні, на острові Хортиця)

11. Чи правда, що 23 серпня в Україні відзначають День державного прапора. (Так)

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Досліджуємо медіа.

— Зіскануйте QR-код, послухайте пісню «Козаки Поділля».

— Який настрій у вас після слухання пісні?

— Про яке свято в ній співається?

 Робота над віршем Яни Яковенко «Про козаків».

 «Щоденні 5». Слухаю і розумію.

Учитель виразно читає вірш, цікавиться, який настрій в учнів після слухання.

 «Щоденні 5». Читаю для себе.

Учні самостійно впівголоса перечитують вірш.

— Доведіть, що ви прочитали вірш.

— Скільки строф у вірші?

  1.  Робота над  лепбуком
  • Кожна група отримала матеріал для створення леп бука Розгляньте їх, подумайте, як ви їх будете оформлювати. Згадаємо правила безпеки поведінки на уроках дизайну і технологій:
  • Роботу починати лише з дозволу учителя.
  • Забороняється працювати несправними чи тупими інструментами.
  • Використовувати інструменти тільки за призначенням.
  1.  Щоденні 5. Робота з незнайомими словами
  • Чи зустрілися у вірші і в матеріалах леп бука незнайомі слова?

Клейноди-  відзнака, атрибути і символи військової та цивільної влади .

Ляхи- давня назва поляків.

Яничари – турецькі солдати.

  1. Оформлення леп буку

 

 

 

 

 

  1. Вибіркове читання.

— Прочитайте, хто нападав на Україну.

— Прочитайте, що вирішили козаки на раді.

— Прочитайте, за що воювали козаки.

6.  Вправа «З’єдналочка».

— Утворіть пари слів, що римуються.

козаки ●                  ● на війну

дзвенять ●               ● яничари

в давнину ●             ● вояки

в степах ●                ● страх

татари ●                    ● летять

  1.  Розвиток мовлення.

Робота в групах. Складання асоціативної павутинки «козак».

Утворення прислів’їв, пояснення їх значення. (с.24)

Козацькому роду нема переводу.

Де козак, там і слава.

Береженого бог береже, а козака – шабля.

Здобувши перемогу, про пильність не забувай.

V. Узагальнення вивченого матеріалу

1. Презентація групами створених леп буків

VІ. Підсумок уроку

  1. Гра «Незакінчене речення»

У мене настрій….

Мені було цікаво….

На уроці мені сподобалося …

Було важко…

Хочу дізнатися про…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
7 лютого 2021
Переглядів
1112
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку