Конспект уроку на тему: А. Дімаров « Для чого людині серце»

Про матеріал
Мета: Продовжити ознайомлення учнів з літературною казкою; навчати розпізнавати такі казки серед інших, пробудити у дітей зацікавленість текстом, вчити читати свідомо, правильно, виразно, швидко. Допомогти учням усвідомити складність характерів казкових героїв,їхню поведінку в певних умовах. Розвивати вміння оцінювати вчинки дійових осіб, визначати головну думку твору. Виховувати почуття дружби, доброти, бажання допомагати іншим
Перегляд файлу

 

 

 

Літературне читання

3  клас

 

Конспект уроку

на тему:

А. Дімаров « Для чого людині серце»

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала:

вчитель початкових класів

Зелінська Марія Іванівна

Тернопільської початкової школи №1

 

Тема:  А.Дімаров "Для чого людині серце"

Мета: Продовжити ознайомлення учнів з літературною казкою; навчати розпізнавати такі казки серед інших, пробудити у дітей зацікавленість текстом, вчити читати свідомо, правильно, виразно, швидко. Допомогти учням усвідомити складність характерів казкових героїв,їхню поведінку в певних умовах. Розвивати вміння оцінювати вчинки дійових осіб, визначати головну думку твору. Виховувати почуття дружби, доброти, бажання допомагати іншим.

Перебіг уроку

І. Організаційна частина

Вже дзвінок нам дав сигнал

Працювати час настав

Тож і ви часу не гайте,

Працювати починайте.

II. Перевірка домашнього завдання

Мовна розминка.

Хто найшвидше і найправильніше вимовить скоромовку, записану на

дошці.

Конкурс на краще вимовляння скоромовок, завчених напам'ять вдома, Загадування загадок складених учнями.

ІII. Підготовка учнів до сприймання нового тексту.

Робота над заголовком

Заголовок тексту записаний на дошці, книжки учні не відкривають.

Завдання:

1. Про що може йтися в тексті?

2. Поставте запитання, на які з вашої точки зору, в тексті можна

знайти відповідь.

3. Намагайтеся дати на свої питання відповіді до читання тексту.

4.Чи можете ви розказати для чого людині серце?

5. Починайте читати, читаючи виставляти ваші припущення із змістом тексту.

ІV. Первинне читання тексту

Мета: Цілісне сприймання нового тексту.

Засоби: Читання комбіноване за схемою: вчитель, учень, вголос, мовчки.

“Буксир" - діти працюють парами: один веде ручкою по рядку з таким розрахунком, щоб сусід не відстав більш, як на одне слово. Читається тричі з прискоренням, а потім перевіряється розуміння тексту дітьми.

V. Перевірка первинного сприймання

Мета: Обмін враженнями від цілісного сприймання твору, з'ясування емоційного впливу твору на учнів.

Засоби:

  •                 Робота з ілюстраціями підручника.
  •                 Що правдиве, а що вигадане в казці?
  •                 Розкриваю емоційний вплив твору на учня.

 

1. Які почуття виникли під час читання (слухання) казки?

2. Що вас вразило?

3. Що найбільше сподобалось?

4. До яких вчинків спонукає нас ця казка?

Словникова робота

  • Що означає слово плем'я? (Група людей; у казці-дерев'яних чоловічків)

Жевріти? (Догоряти, тліти)

- Доберіть синонім до слова крижане (холодне)

- Поясніть слово вагаючись ( Не наважуючись щось зробити,сумніваючись)

- Прочитайте в підручнику тлумачення слів: дошкуляти, ринуться.

VI. Повторне читання тексту учнями і робота над текстом.

Мета: Відновити і поглибити цілісне сприймання текстового матеріалу.

Засоби: Оглядове читання з елементами вибіркового. Групова форма роботи. (Запис в зошитах чотирьох запитань до тексту. Всі питання починаються зі слів; Чому... Як ти вважаєш. За яких
обставин...інші).

- Де жило плем'я дерев'яних чоловічків?

- Прочитайте чим займалися чоловічки?

- Чому чоловічки не могли співчувати, любити, ненавидіти?

- Що здивувало чоловічків?

- Прочитайте в особах розмову дівчинки і дерев 'яного чоловічка.

- Зачитайте, чому дівчинка не змогла віддати чоловічкові свого серця.

- Куди привела дівчинка чоловічка?

- Прочитайте в особах розмову чоловічка і лікаря.

- Яке серце вибрав чоловічок?

- Як ви гадаєте, чи зрозумів чоловічок для чого людині серце?

- Як поводився дерев'яний чоловічок, повернувшись до своїх

одноплемінників? Чому вони не розуміли чоловічка?

- Який випадок стався взимку?

- Чому від чоловічка залишилися тільки жевріючі вуглинки та обпалена голова?

VІІ. Узагальнююча бесіда за змістом твору.

Мета: Логічне завершення роботи по аналізу змісту твору.

Засоби: 3'ясовування основної думки твору, теми твору.

VІІІ. Робота над текстом творча.

Мета: Розвиток зв'язного мовлення, мислення дітей.

- Як могла б закінчитись казка, якби чоловічок вибрав інше серце?

- Доберіть прислів'я, які б висвітлювали головну думку казки.

Що робиться в серці, знае тільки серце. Раз добром налите серце — вік не прохолоне.

Голова має слухати серце, а серце голову.

- Доберіть прикметники до іменників: серце, сльози, людина.

- На дошці написаний план казки. Прочитайте його. Чи все тут

правильно? Біля кожного пункту плану поставте його правильний

порядковий номер.

План

1. Життя чоловічка з серцем (5)

2. Незвичайна гостя (2)

3. Полум'яне серце зігріває хлопчика (6)

4. Плем'я дерев'яних чоловічків (1)

5. Лікар, що міняє серця (3)

6. Нелегкий вибір (4)

ІХ. Підсумок уроку

- Які чарівні перетворення описані в казці?

- Напишіть есе  « Для чого людині серце?»

Х. Домашнє завдання

Підготувати стислий переказ тієї частини казки, яка вас найбільше схвилювала чи здивувала.

 

 

 

 

 

C:\Users\user1\Desktop\изображение_viber_2021-01-29_16-32-55.jpg

C:\Users\user1\Desktop\изображение_viber_2021-01-29_16-32-5522.jpg

1

 

docx
Додано
8 лютого 2021
Переглядів
694
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку