Тема: «Правила дорожнього руху знай – життя зберігай!»
Мета:
Обладнання: проектор, обладнання для практичного відпрацювання.
Хід заняття
І. Організація початку заняття. Повідомлення теми заняття
– Добрий день, діти! Я рада вас вітати на цій виховній годині, що присвячена правилам дорожнього руху.
Слайд № 1
– Всі люди, як тільки виходять на вулицю, стають пішоходами. Справжній пішохід поводиться на вулиці впевнено, і шофери ставляться до нього з повагою. Машини їздять за суворими правилами. Для пішоходів теж є правила. Якщо їх не знати, ні за що не стати хорошим пішоходом.
ІІ. Робота за темою заняття
Слайд № 2
1. Різні скельця є у мене:
Червоне, жовте і зелене.
Можу ними я сказати:
«Йти», «Стояти», «Зачекати».
(Світлофор)
2. Тротуаром йдуть малята,
Жваві хлопчики й дівчата.
Не кричать і не пустують –
Дуже ввічливо крокують.
Симпатичні всі на вроду
Наші дітки - …
(Пішоходи)
3. Я правдиво вам скажу,
Всім це місце я вкажу.
Друзі, слово честі, -
Де схрестилися дороги,
Рух порядок має строгий –
Там і .. (Перехрестя)
4. Всі водієві розповість,
Швидкість вірну вкаже.
Біля дороги, як маяк,
Добрий друг — (Дорожній знак)
5. Червоне коло, а в ньому мій друг,
Швидкий друг — велосипед.
Знак свідчить: тут і навколо
На велосипеді проїзду немає. (Їзда на велосипедах заборонено)
6. Смугасті конячки
Поперек доріг лягли
Всі авто зупинилися
Якщо тут ми проходимо. (Перехід-зебра)
7. Це місце кожен знає –
Тут люди ходять і гуляють.
Тільки це не бульвар –
Це просто ...(Тротуар)
8. Якби встала – небо дістала,
Якби руки – злодія зв'язала,
Якби ноги – коня догнала.
Якби очі побачила,
Якби мова – розповіла. (Дорога)
Фізхвилинка
Слайд № 4
– Чи можна грати на проїжджій частині?
– На якій світло треба переходити вулицю?
– Що треба зробити, перш ніж переходити вулицю або дорогу, якщо немає світлофора?
– Як поводитися у громадському транспорті?
– Чи можна переходити дорогу на жовтий сигнал світлофора?
– Чи можна вам сідати на переднє сидіння автомобіля?
Гравці встають один за одним в колону, кладуть руки на плечі один одному. У руках у ведучого мішечок з червоним, жовтим, зеленим кульками. Перший гравець в кожній команді опускає руку в мішечок і виймає кулю, називають кольори. Якщо вона червона або жовта – команда стоїть, якщо зелена – біжить до першої кеглі. Потім – до наступної, і так до четвертої
III. Практичне відпрацювання
IV. Підсумок заняття
Слайд № 5
Молодці, діти, сьогодні все добре працювали, показали свої знання про правила дорожнього руху. Я хочу, щоб ви, виходячи зі школи, завжди пам’ятали і дотримувалися їх. Тоді з вами не трапиться ніякої біди. Наша гра-подорож закінчилася. Я хочу, щоб ви пам’ятали правила дорожнього руху – закон вулиць і доріг. Виконувати їх зобов’язані і дорослі, і діти.