Тема. В. О. Сухомлинський « Ой, як же я берегтиму тебе!»
Мета: виховувати шанобливе ставлення до матері; збагачувати духовний світ дитини на прикладах творчості Василя Сухомлинського. Розвивати уміння читати в особах. Виховувати бажання читати та бути чуйним і спостережливим.
Обладнання: презентація, плакат «Приховані таланти моєї мами», фломастери.
Хід уроку
І. Організаційний момент
- Доброго ранку! – для всіх побажання.
От і настала пора для читання.
ІІ. Мовленнєва розминка.
1. Чистомовка.
Енька – енька – енька – донечка маленька.
Ає – ає – ає – маму все чекає.
Ила – ила – ила – посуд перемила.
Ла – ла – ла – квіти полила.
Иця – иця – иця – росте в мами помічниця.
2. Скоромовка.
Мама – сонечко в сімї,
ми- її промінчики.
Якщо сонечко в оселі,
то промінчики веселі.
ІІ. Актуалізація опорних знань
|
Віталик сидів за останньою партою і розв’язував задачу |
|
Давай коня, сказав Віталик |
|
Віталик почервонів |
|
Діти писали самостійну роботу |
|
Кінь утік… |
|
На парту впала записка |
|
Іване Петровичу,— сказав Віталик,— мені хтось записку кинув... |
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Закрести букви, яких є по 3 і прочитай назву твору:
айаязквжеаявбешрзегштимувтзешбе
Сьогодні на уроці ми будемо знайомитися зі ще одним твором В.О.Сухомлинського, який має назву «Ой, як же я берегтиму тебе»
Технологія передбачення – кого ж і хто буде берегти?
IV. Вивчення нового матеріалу
Читання пірамідок слів «буксиром» за вчителем
поле на душі
боялась польові
заклопотана замовкла
усміхнулась задумалась
Життя — найвища цінність , бо воно дається лише один раз. Батько й мати — найрідніші та найближчі для кожного з нас люди. Вони подарували нам життя, можливість вчитися, любити, бути людьми… Першими навчили слухати, думати, говорити,спілкуватися, бути вдячними. Будь-якої миті готові прийти на допомогу в скруті, висушить сльози та порадіть нашим успіхам.
7. Тестування.
1) Катрусина мама була завжди:
а) весела; б) заклопотана; в) охайна.
2) У вихідний день Катруся і мама пішли у:
а) сад; б) поле; в) ліс.
3) Почувши пісню жайворонка, дівчинка…
а)побігла; б)заспівала; в)зупинилась.
4) Сівши на вузенькій стежці, мама…
а) засміялась; б)заспівала; в)заплакала.
5) Яка ж ти красива, мамо, я буду тебе…
а)слухатись; б)веселити; в)берегти.
6)Катруся заплакала, тому що раніше маму
а) не берегла; б) слухалась; в)поважала.
1-б, 2-б, 3-в, 4-б, 5-в, 6-а.
V. Підсумок уроку
1. Молитва за матусь
2. Бесіда за методом « Знаю – Хочу знати – Дізнався»
3.Домашнє завдання: читати і розповідати оповідання.