Дата проведення уроку: __.__.____
Номер уроку за темою: 3
Конспект уроку №__
Тема уроку: «Показникові рівняння. Графічний спосіб розв’язування показникових рівнянь. Рівносильні перетворення найпростіших показникових рівнянь»
Мета:
- навчальна: ввести поняття про показникові рівняння, сформувати вміння й навички розв’язувати показникові рівняння графічним способом та способом рівносильних перетворень;
- розвивальна: розвивати логічне мислення;
- виховна: виховувати культуру мовлення та естетику оформлення.
Тип уроку: комбінований урок.
Форма проведення: урок-казка.
Обладнання: підручник з алгебри і початків аналізу для 11 кл.
(авт. Нелін Є. П., Долгова О. Є.), 2019 р.; монітор; ноутбук. План уроку І. Організаційний момент – 2 хв.
ІІ. Перевірка домашнього завдання – 6 хв.
ІІІ. Актуалізація опорних знань – 4 хв.
IV. Вивчення нового матеріалу та розв’язування завдань – 29 хв. V. Інформування про домашнє завдання – 1 хв.
VI. Підбиття підсумків, рефлексія – 3 хв.
Хід уроку
І. Організаційний момент (2 хв.)
Відповідний запис в зошитах, повідомлення теми уроку.
Діяльність вчителя/вчительки/вчителів |
Діяльність учня/учениці/учнів |
Яка сьогодні в нас мета уроку?
|
Сформувати знання про показникові рівняння, навчитися розв’язувати показникові рівняння графічним способом |
За необхідності, вчитель, коригує мету, яку запропонували учні. |
та способом рівносильних перетворень. |
ІІ. Перевірка домашнього завдання (6 хв.)
Діяльність вчителя/вчительки/вчителів |
Діяльність учня/учениці/учнів |
Спочатку вчитель запитує про завдання, з якими виникли труднощі, далі ходить по класу та проглядає зошити учнів, робить відповідні помітки. |
Декілька учнів виконують завдання, з якими виникли труднощі в більшості, біля дошки з поясненнями. |
ІІІ. Актуалізація опорних знань (4 хв.)
Діяльність вчителя/вчительки/вчителів |
Діяльність учня/учениці/учнів |
Вчитель розглядає з учнями слайди 1-17 презентації-коміксу. |
Учні переглядають разом з вчителем слайди презентації-коміксу 1-17. Заповнюють пропуски в останньому слайді. |
IV. Вивчення нового матеріалу та розв’язування завдань (29 хв.)
Діяльність вчителя/вчительки/вчителів |
Діяльність учня/учениці/учнів |
||
Вчитель розглядає з учнями слайди 1825 презентації-коміксу. Просить, аби учні занотували означення показникового рівняння (слайд 18) до робочих зошитів. Розглядає з учнями рівняння (слайд 27)
та розв’язує його графічно.
Вмикає слайд 28 презентації-коміксу. Перевіряє разом з учнями складений алгоритм. Пропонує розв’язати завдання (слайд 29). |
Розв’язують графічно рівняння.
Складають до нього алгоритм.
|
||
Далі розглядає з учнями |
рівняння |
|
|
(слайд 33) 4 |
𝑥 =64.
|
|
4𝑥 =43; 𝑥=3. Складають разом з вчителем алгоритм. |
Перевіряє |
складений |
алгоритм |
|
(слайд 34). Пропонує |
розв’язати |
завдання |
|
(слайд 35). Завершує розглядати презентацію. |
|
V. Етап інформації про домашнє завдання (1 хв.)
1. Розв’яжіть рівняння графічно:
1) ;
4)
2. Розв’яжіть рівняння:
1) ;
5) ;
9)
VI. Підбиття підсумків, рефлексія (3 хв.)
Вчитель визначає, чи пройшов урок відповідно до мети, оцінює роботу на уроці як окремих учнів, так і всього класу.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Мерзляк А. Г. Алгебраїчний тренажер : посібник для школярів та абітурієнтів / А. Г. Мерзляк, Д. А. Номіровський, В. Б. Полонський, М. С. Якір. – 2-ге вид., перероб. і доп. – Х. : Гімназія, 2010. – 272 с. : іл.
2. Нелін Є. П. Алгебра і початки аналізу (профільний рівень) : підруч. для 11 кл. закл.
загал. серед. освіти / Є. П. Нелін, О. Є. Долгова. – Харків: Вид-во «Ранок», 2019. – 240 с.
3. Сімпсони українською мовою онлайн [Електронний ресурс] / Режим доступу:
https://simpsonsua.tv/simpsony/