Конспект містить розробку уроку відповідно до теми та структури. За основу взято роботу з таким видом тексту як афіша, що є цікавим для учнів та має практичну спрямованість. Також учні мають можливість познайомитись з окремими видами мистецтва.
Конспект уроку
з літературного читання
для 3-го класу
(робота з афішою)
Підготувала
учитель початкових класів
Комунального закладу
«Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ступенів
Зміївської районної ради
Харківської області»
Бикова І.А.
Тема. Весела дерев’яна лялька, яку знає весь світ. Карло Коллоді «Пригоди Піноккіо»
Мета: ознайомити учнів з італійським письменником Карло Коллоді та його твором, провести аналогію за твором Олексія Толстого «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно»; познайомити учнів з різновидом оголошень – афішою, вчити працювати з інформацією, що подана на афішах, ввести поняття «мюзикл», «лялькова вистава», «балет», розвивати дослідницькі уміння;
розвивати мовлення, формувати уміння аналізувати, робити висновки; виховувати любов до художнього слова, сприяти пізнавальній активності
Обладнання: презентація «Карло Коллоді _Пригоди Піноккіо_ Бикової І.А.»; заготовки афіш, відеозразки мюзиклу, лялькової вистави, балету тощо
Підручник: Савченко О.Я. Літературне читання. 3 клас: підруч. для загально-освітн. навч.закл./ К.: Видавничий дім «Освіта», 2013. – С.146-152
Хід уроку
І. Організація класу (Слайд №2)
Казок чимало є на світі
І веселих, і сумних.
Хіба зможемо прожити ми без них?
Казка стукає у двері привітаємо її.
І щоб нам не говорили ми впізнаємо її.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
2.1. Гра «Де логіка?» (Слайд №3)
Буквар + Цирк + Лялька = ? (Буратіно або Піноккіо)
2.2. Вправа «Мозкова атака» (Слайд №4)
Буратіно (Піноккіо) : дерев’яний, бешкетник, лялька, , довгий ніс, добрий, чуттєвий, жартівливий, сміливий, неук тощо
ІІІ. Актуалізація знань
3.1. Розподіл у 3 групи. Вручення афіш (Див.Додаток 1) (Слайд №5)
Словничок: афіша – надруковане або написане за певною формою оголошення про концерт, виставу, лекцію і т.ін, що вивішується на видному місці
3.2. Робота з афішами:
- Розгляньте свої афіши та розкажіть, яку інформацію ви з неї можете взяти?
- Що спільного у ваших афішах?
ІV. Оголошення теми і завдань уроку
V. Сприймання і усвідомлення навчального матеріалу
5.1. Розповідь учителя про Карло Коллоді та Олексія Толстого, про їхні казки та головного героя, що має спільні риси в обох казках. (Слайди №№6-10)
Карло Коллоді – італійський письменник. Народився в 1826 році. Його справжнє прізвище Лоренціні, а Коллоді – селище, недалеко від Флоренції, в якому народився майбутній письменник. Всесвітню славу здобула його повість-казка «Пригоди Піноккіо», яку перекладено на 87 мов світу, її грали та грають в театрах, за нею знімають кіно та мультфільми, створені комп’ютерні ігри.
За твором Карло Коллоді російський письменник Олексій Толстой написав казку «Золотий ключик, або пригоди Буратіно» її головний герой має нове ім’я – Буратіно, але його зовнішність, характер і пригоди нагадують італійського Піноккіо.
- Пошук помилки на афішах (не співвіднесення автора та назви казки)
5.2. Перегляд відеофрагментів (на вибір учителя)
Балет: https://www.youtube.com/watch?v=6fv80seSOhY
Мюзікл: https://www.youtube.com/watch?v=G8B7z1Mo2_k&t=448s
Лялькова вистава: https://www.youtube.com/watch?v=2_tFlyXMfNw&t=619s
5.3. Робота за текстом (Слайд №11)
- Пошук інформації, взятої з казки і відображеної на афішах: самостійне перечитування епізоду перед театром від слів «І ось він уже посеред площі…» (с.148) до слів «…виявився набагато розсудливішим за нашого героя» (с.149)
5.4. Театралізована хвилинка
Відобразити прочитаний уривок відповідно до жанру, вказаного на афіші
V. Підсумок уроку
- Що нового дізналися на уроці?
- З яким видом тексту вчилися працювати?
VІ. Інформування про домашнє завдання
Додаток 1
|
Помилка: Олексій Толстой З тексту взято: «у Великому ляльковому театрі» |
|
Помилка: Карло Коллоді З тексту взято: «4 сальдо» |
|
Помилка: Карло Коллоді З тексту взято: «сьогодні та зараз» (афіша відображає час проведення уроку) |
1