Урок з використанням елементів технології критичного мислення.
Очеретинський НВК
Ясинуватський р-н.
Донецька обл.
уроку читання на тему: «Від слова – до книги» з використанням інноваційних прийомів та технології ЧПКМ. (3 клас)
Підготувала і провела
вчитель початкових класів
Анненкова Ганна Анатоліївна
На уроці читання використовую такі інноваційні методи та прийоми : „Додай слово”, „Мікрофон”, „Уяви себе”, „Асоціація”, гра „Віршування”, ігрові вправи для розвитку дихання, скоромовки, чистомовки, інтегрована вправа «Буквена арифметика», конкурс на кращу розповідь, мотиваційна загадка, тест закритого типу, робота в парі, робота в групі, аналітико – синтетичні та творчі вправи „З’єднай частину прислів’їв” , „Знайди відповідність” , „Розгадай зашифрований вислів” , бліц-турнір „Чи уважний ти читач”.
Ці прийоми дійсно на практиці активізують мислення дітей, сприяють розвитку уваги, пам’яті, швидкості мислення; удосконалюють мовні та читацькі навички; збагачують словниковий запас; сприяють розвитку критичного мислення та зв’язного мовлення, розвивають вміння аналізувати, зіставляти, працювати творчо; а також вчать дітей працювати в парі, в групі.
Мета: узагальнити знання учнів за прочитаним розділом; удосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати зв’язне мовлення, вміння аналізувати, зіставляти; вчити працювати в парі, групі; використовуючи інноваційні методи та прийоми сприяти розвитку уваги, пам’яті, швидкості мислення; виховувати любов до книги, до художнього слова.
Методи: словесні (розповідь, пояснення, бесіда), наочні (демонстрація мультимедійної презентації), практичні (мовленнєві вправи, творчі завдання та тести, аналітико – синтетичні вправи, інноваційні конкурси та завдання).
Обладнання: картки з завданнями, мультимедійна презентація, прозірки.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Мовленнєва розминка.
Ище-ище-ище - подув холодний вітрище.
Аї-аї-аї - облітає листя в гаї.
Го-го-го – ми збираємо його.
Ас-ас-ас – принесемо листя в клас.
Космонавт в ракету сів,
Двигуни гучні завів.
Та велить матуся з хати
Двигуни повимикати,
Бо він рано їх завів –
Манну кашу не доїв.
Мо + ро + за – а = ______ .
Ук + р – к + ок = ______ .
Ям + гу – му + а = _____ .
Шр – р + уб + а = _____ .
ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
Конкурс на кращу розповідь про свою улюблену книгу. (Розповісти один одному(робота в парі). Троє учнів розповідають для всіх)
VI. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
Загадка
Дуже я потрібна всім:
І дорослим, і малим.
Всіх я розуму учу,
А сама завжди мовчу. (Книга)
V. Узагальнення і систематизація здобутих знань.
Знаю…
(Діти читають питання, дають відповіді) Відповіді:
«На чому раніше писали?»
1.Глиняні плитки а)місто Пергам
2. Папірус б)сучасність
3. Дощечки в) давнина
4. Пергамент г) Стародавній Єгипет
5. Папір ґ) Стародавній Китай
Фізкультхвилинка
Учні плескали в долоньки.
Всі синочки ми і доньки.
Ніжками затупотіли,
Потім весело присіли.
Віяв вітер тут і там.
Ти в гурті тепер не сам.
Ми за руки всі взялися.
Піднялись і потяглися.
Спинку добре всі прогнули.
І про втому геть забули.
Підручник сторінка 45 «Вмію…»
Підручник ст. 45 «Вмію…»
Мав Сашко гарну книжку,
Кинув раз її під … (ліжко).
Де лежала бідна книжка,
Пробігала сіра … (мишка).
Стала мишка книжку гризти
Стала мишка книжку … (їсти).
Звідкись взявся їжачок,
Він був весь із … (колючок).
Він прогнав зубасту … (мишку),
Врятував нещасну … (книжку).
Слава, слава їжачкові!
Сором же кому? … (Сашкові)
Чому Сашкові має бути соромно?
Книжка – мишка
Гризти – їсти
Читає- знає
Вчить – жить
Учу – мовчу
Диня, тисяча, насип. (Дитина).
Десять, решето, вода. (Дерево).
Долина, роги, гараж. (Дорога).
VI. Підсумок уроку. Рефлексія.
Підручник ст.45
VII. Домашнє завдання.
Творче завдання. Продовжити розповідь: «Підручник – найважливіша книга школяра.»