Поглибити уявлення дітей про ознаки весни; знання дітей про журавля як символ і оберег України;
розвивати образне сприймання навколишнього, навички правильного виразного читання, збагачувати словниковий запас учнів, вчити читати за особами;
виховувати любов і шанобливе ставлення до природи рідного краю і народної творчості.
Тема. Українська народна пісня «Весна-красна».
За В. Чухлібом «Журавлі-веселики».
Мета: поглибити уявлення дітей про ознаки весни; знання дітей про журавля як символ і оберег України;
розвивати образне сприймання навколишнього, навички правильного виразного читання, збагачувати словниковий запас учнів, вчити читати за особами;
виховувати любов і шанобливе ставлення до природи рідного краю і народної творчості.
Обладнання: фонограма пісні «Весна-красна», картки для роботи в парах, кросворд, малюнки чоловічків, журавлів, «журавлик дружби».
Хід уроку
І. Організація класу.
Пролунав дзвінок, починаємо урок.
Працюватимемо старанно,
Щоб почути у кінці, що у нашім третім класі
Діти просто молодці!
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
На-на-на вже прийшла весна.
Очки-очки-очки – шумлять дзвінкі струмочки.
Ба-ба-ба - зацвілі наша верба.
Оле-оле-оле - засіяно вже поле.
ІІІ. Мотивація уроку.
Пропоную вам відгадати загадку.
Привітанням журавля я пробуджую поля,
Та заквітчую гаї, небеса та ручаї.
Відгадайте, хто вона – ця красуня чарівна. (Весна)
ІV. Повідомлення теми і завдань уроку.
Сьогодні ми з вами ознайомимося з українською народною піснею «Весна-красна» та оповіданням В. Чухлібом «Журавлі-веселики», розширимо уявлення про ознаки весни, поглибимо знання про журавля як символ і оберег України, будемо відпрацьовувати навички виразного читання.
V. Вивчення нового матеріалу.
Робота за підручником:
Український народ складає багато пісень. Іноді навіть одна й та ж пісня може звучати по різному. Пропоную послухати виконання варіантів пісні «Весна-красна».
Фізкультхвилинка.
1. |
н |
а |
з |
д |
о |
ж |
е |
н |
е |
ш |
|
|
2. |
р |
у |
к |
а |
м |
и |
||||
3. |
у |
в |
е |
ч |
е |
р |
і |
|
|
||
|
4. |
р |
а |
з |
|||||||
|
5. |
в |
о |
г |
о |
н |
ь |
||||
|
6. |
г |
у |
л |
я |
й |
|
|
|
||
7. |
н |
і |
х |
т |
о |
За допомогою приказок ми з вами відгадаємо ключове слово кросворду.
Багато радості дарує людям весна. Хвилює всіх нас приліт птахів. Ми радіємо, що птахи прилітають до нас весною. Я просила вас підготувати невеличкі повідомлення про журавлів. Послухаємо їх.
(Виступ учнів з повідомленнями)
На болоті журавель цілий день збирав щавель.
Назбирав собі на борщ, та якраз вперіщив дощ.
VІ. Закріплення вивченого.
Стілавка – (ластівка), Ейовсол – ( соловей), Ружульве – (журавель), Зулязо – (зозуля), Рогобець – (горобець). Найди зайвого .
Фізкультхвилинка.
Журавлям не до науки.
Ох, давно вже терплять муки:
Затекли і ніжки, й крила,
Журавлиха зве до діла.
Ану, славні малюки,
Стали струнко, мов грибки.
Крила вгору підіймайте,
Ними добре помахайте,
Головою покрутіть,
Ніжками потупотіть.
Стане легко й добре враз
Відпочините гаразд.
VІІ. Підсумок уроку.
А зараз ми колективно попрацюємо над «Журавликом дружби». Я просила вас підготувати кольорові долоньки. Спочатку будемо клеїти чорні долоньки, потім кольорові.
Весна – це пора року, коли у птахів з’являються дітки. Тому перебуваючи в лісі, біля річки, в лузі пам’ятайте правила поведінки в природі.
VІІІ. Оцінювання.
ІХ. Домашнє завдання.
Дякую вам всім за роботу на уроці!
І я хочу вам сказати:
що у нашім третім класі діти просто молодці.