Конспект уроку з літературного читання для 3 класу на тему "Візьму перо і спробую..."

Про матеріал

У конспекті уроку використано власний авторський матеріал ( вірші про Україну). Мета уроку: привернути увагу до звучності й мелодійності віршованої мови; вправляти учнів у складанні рим, викликати бажання творити їх ,розвивати літературно-творчі уміння і навички, формувати літературну компетентність учнів, виявити здібності учнів, розвивати творче мислення, уяву , комунікабельність; прищеплювати інтерес до поезії; уміння критично оцінювати свої здібності та роботу. Виховувати любов до Батьківщини.

Перегляд файлу

                                                                                               Шаповалова Марія Іванівна,

вчитель початкових класів, стаж роботи 41р.,

вища кваліфікаційна категорія, старший вчитель ,

      ЗОШ І ступеня с. Сухостав

 Гусятинського району

Тернопільської області

                                                                    sukhostavshool@ukr.net                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        моб. 0964360358

    УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ У 3 КЛАСІ.

ТЕМА: Візьму перо і спробую...

МЕТА:   почати ознайомлення з творами нового розділу,  вдосконалювати вміння визначити повчальність підтексту твору,  привернути увагу до звучності й мелодійності віршованої мови;  вправляти учнів у складанні рим, викликати бажання творити їх,  розвивати  літературно-творчі  уміння і навички, формувати літературну компетентність учнів,  виявити здібності учнів, розвивати  творче мислення, уяву , комунікабельність; прищеплювати інтерес до поезії; уміння критично оцінювати свої здібності та роботу, налагодити емоційний контакт як із класом, так і учнів між собою, налаштувати учнів на плідну роботу протягом  уроку; формувати громадянські якості, патріотизм, людяність, працьовитість; виховувати любов і повагу до Батьківщини – України.

 Обладнання: карта України, державні символи України; Конституція України, народні символи країни, плакати про Україну, виставка книг про Україну, ноутбук,  плазмовий екран, відеоролики з музичним супроводом,   прислів’я, записані на картонних листочках, мікрофон, «авторське крісло».

       ТИП УРОКУ. Інтерактивний. Урок розвитку літературних творчих здібностей.

                                    ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ.

 Вчитель.

Діти!   Продзвенів уже дзвінок.

           Нас покликав  на урок.

           Будь ласка ,

           За парту всі чемно сідаєм,

            І урок з позакласного читання

         Вже  починаєм!

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ  Й МЕТИ УРОКУ.

1.Слово вчителя.

-   Сьогодні, діти, у нас буде надзвичайно цікавий  урок позакласного читання.

-  Чи подобаються вам  ці уроки?( Так.)

-  Чим саме? (На цих уроках ми дізнаємося багато  нового цікавого, чого немає у наших підручниках з літературного читання.)

2. Інтерактивна вправа. Гра « Дешифрувальник».

 - Для того, щоб визначити , з яким розділом ми познайомимося на сьогоднішньому уроці, проведемо гру « Дешифрувальник».

Для цього ми поділимось на 2 групи по 5 учнів.

Завдання: розшифрувати ключові слова.

2,5,4,12,6,11( Візьму) 8,3,9,7 (перо) 5( і) 10,8, 9,7,1,11,13,14 (спробую …)

Код- підказка

 

 

 

 

Потім представники груп виходять з виконаними завданнями і, порадившись, називають тему уроку.

3. Слайд 1.  «Візьму перо і спробую...»

   Зверніть увагу на тему сьогоднішнього уроку.

- Як ви думаєте, яке завдання стоїть перед  нами   сьогодні   на уроці?

 ( Будемо пробувати  самі писати  )

А ви хочете цього? ( Так.)

ІІІ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ.

1. Мотивація навчальної діяльності.

Слово вчителя.  Ви  вже багато дізнались про життя та творчість письменників. Чи  звернули  увагу на те,  що творчі люди з дитинства багато читають,  малюють, цікавляться своїм рідним краєм, життям людей, тварин і рослин,  милуються його чарівною природою, хтось гарно співає, танцює, а хтось – швидко  й виразно читає,  правильно розв'язує задачі, майстерно вишиває, має великі досягнення у спорті…     ( Так. Т.Г.Шевченко дуже багато в дитинстві малював, всім цікавився, навіть ходив шукати ті стовпи , що підпирають небо, писав вірші).

2. Інтерактивна вправа. Гра « Розєднай слова». Робота в групах.

- Прочитайте епіграф до уроку, розєднавши слова.

Завдання І  групи.  Укожноїлюдиниєсвояспівучапір’їнка. 

Завдання ІІ  групи. Нещаснийтой, укоготакоїпір’їнкинемає .

- Хто сказав ці  слова? ( Василь Сухомлинський).

(Слайд 2. Епіграф до уроку «У кожної людини є своя співуча пір’їнка.  Нещасний той, у кого такої  пір’їнки  немає ».   Василь Сухомлинський )

- Як ви розумієте цей вислів? ( Що у кожної людини є до чогось талант.)

- Правильно. Тому, нам вчителям  і вашим батькам теж , ще з дитинства треба  виявляти, плекати і розвивати ваші таланти, Божі обдарування, творчі здібності.

- Що потрібно для того, щоб розвинути в собі творчі здібності?  (Треба вчитися спостерігати, пробувати писати вірші, оповідання, казки).

Правильно! Але цього ще замало. Потрібно прислухатися і запам'ятовувати влучні слова, уявляти прочитане і почуте, не обминати увагою незвичайне, знати досконало свою рідну мову, щоб грамотно писати.

А чи хтось з вас пробував по-своєму змінити, доповнити, продовжити прочитане, але так, щоб це було цікаво! ((Ні. Так.)

Ілонко, а що ти пробувала писати? ( Вірш).

Можеш ти нам його прочитати? ( Так).

3. Читання вірша ученицею.

         1. Найрідніша в цілім світі –це моя матуся.

            І за неї кожен день Богу я молюся.

       2.  В мене Мурчик є маленький.

         Ходить в хаті він тихенько.

         Котик наш муркоче,

        Бо їсточки хоче.

 -Щоб ви хотіли спробувати сьогодні на уроці писати вірші чи оповідання?

( Вірші.)

А чи знаєте, чого потрібно дотримуватись щоб вийшов вірш?

Вчитель.   Поезія – це струни твоєї душі,

              Сідай, юний друже і вірші пиши.

              Щоб гарні вірші написати,

              Про риму, друже, мусиш знати.

              Рима – співзвуччя закінчень в рядках.

              Зміст і рима – головне у віршах.

 Діти! Сьогодні на уроці ми будемо пробувати писати  про найцінніше, що є у кожної людини. А про що саме, ви дізнаєтесь,    прочитавши вірш Павла Тичини.

3.Інтерактивна вправа. Творча робота « Віднови вірш»

Групова робота сталі ( четвірки)

І група  ( 4-5 учнів) одержує « розсипану» строфу з пропущеними буквами ( рядки подано на окремих аркушах) і за завданням учителя відновлює вірш, розмістивши рядки в певному порядку відповідно до його змісту на магнітній дошці. Доповідає лідер, а потім читають всі разом.

Х*ч м*л*й, я не*ел*кий,

 З*т* д*б*е *н*ю,

Щ* к*ай р*д*ий – Ук*а*н*,

Я ї* к*х*ю.                  

(Хоч малий, я невеликий, Зате добре знаю, Що край рідний – Україна, Я її кохаю.)

ІІ група ( 4-5 учнів) одержує « розсипану» строфу ( рядки подано на окремих аркушах)і за завданням учителя відновлює вірш, розмістивши рядки в певному порядку відповідно до його змісту на магнітній дошці. Доповідає лідер, а потім читають всі разом.

Рідніша їм своя пустиня,
У всіх людей одна святиня,
А ніж земний в чужині рай.

А нас, людей, без батьківщини.
Нема без кореня рослини,

Їм красить все їх рідний край.
Куди не глянь, де не спитай,

(У всіх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не спитай,
Рідніша їм своя пустиня,
А ніж земний в чужині рай.
Їм красить все їх рідний край.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без батьківщини.)
         Микола Чернявський
Святиня — найбільша цінність.

 -У яких словах першого вірша висловлено головну думку? Прочитайте.( Нема без кореня рослини, а нас, людей, без Батьківщини.)
-Як ви розумієте цей вислів? .( Рослини не можуть рости без кореня , а  люди жити без Батьківщини.)

У другому вірші прочитайте перші букви кожного рядка згори вниз. Яке слово вийшло? ( УКРАЇНА) 

Які слова близькі за значенням ( синоніми) можна дібрати до слова  УКРАЇНА ?       ( Батьківщина, держава, рідна сторона,  рідна земля, рідний край, країна,колиска, Вітчизна).

Україна… Яка вона? Пропоную вам дібрати ознаки до слова «Україна».

4. Вправа « Мікрофон»

(Рідна, багата, щедра, прекрасна, співуча, люба, мила, чарівна, цінна, неповторна, квітуча , прекрасна, гостинна,  унікальна, благословенна, надзвичайна,  єдина, неподільна, славетна, сонцелика, дивовижна, чудова,  золотоволоса, уславлена, самостійна, незалежна,  суверенна, лівобережна, правобережна, Північна, Південна (і т.д.),.. )

5. Гра « Асоціативний кущ»

На дошці записано ключове слово- «Батьківщина».

Завдання. Назвати словосполучення та речення, що спадають на думку із заданої теми.

Земля, на якій  народилися, ми, наші батьки, усі ми.

Рідне село, вулиця, будинок, школа.

Рідна мова, якої навчили  тато й мама.

Мама і тато, їх мудре слово, що так потрібне дітям у житті.

Найщиріші друзі.
 

Дотримане чесне слово.

 Труд і свято
 

 

 

 

 

 

      Батьківщина

 

Казки, що розповідала  бабуся тихими вечорами.

Слушна дідусева порада у скрутну хвилину.

 Зелена травичка і блакитна річечка.

Ліс осінній і гаряче сонячне коло.
 

Бджола у веснянім лузі.
 

 Пісні, жартівливі і журливі. Пісня єднає нас, бо її гарно співати разом.

 

 

ІІІ. СТВОРЕННЯ ЕМОЦІЙНОГО ФОНУ УРОКУ.

  1.Слово вчителя

Цього року ми відзначали знаменну дату – 25 років з Дня незалежності нашої держави, багато читали про Ураїну віршів, оповідань, чули і співали пісень.

 Свою неньку-Україну ми найбільше любимо. Цю всю любов до своєї Батьківщини  спробуємо передати словами у віршованій формі, але спочатку я хочу переконатись як ви знаєте свій рідний край.

2. « Мозковий шторм»  «Як ти знаєш свій рідний край»

• Як називається наша Батьківщина? ( Україна)

• Яке найважливіше місто України? (Київ)

 • Як називається урочиста пісня, що є символом держави? (Гімн)

 •Як називається гімн України ? («Ще не вмерла Україна»)

 •Хто написав текст Гімну України? (Павло Чубинський.)

• Коли звучить Гімн України? (Під час урочистих подій, а також о 6 годині ранку по Українському радіо.)

• Герб України. (Тризуб)

• Що символізує тризуб? (Тризуб символізує волю, славу, силу.)

•Колір прапора України. (Блакитно – жовтий)

• Що символізують кольори українського прапора? (Блакитний – небо, жовтий – пшеничне поле.)

• Коли святкують День Незалежності України? (24 серпня.)

• Хто з українських письменників узяв собі псевдонім – назву своєї національності. (Леся Українка)

• Найбільша річка України. (Дніпро)

• Найвища гора України. (Говерла)

• Дерево - народний символ. (Верба)

• Кущ – символ рідного краю.(Калина)

.• Хто такий патріот ? (Той, хто любить свою країну)

3.Інтерактивна вправа «Два – чотири – всі разом» . « Продовж прислів’я».

( Пари отримують завдання: з окремих частин скласти прислівя.

Пари обєднуються в четвірки. Завдання: порівняти результати попередньої роботи, дійти згоди. Кожна пара зачитує складені  прислівя.)

Картка 1

Завдання . Зєднати  срілочками частини прислівя

     Кожному мила                      -                          хоч помирай!

      Батьківщина-мати,                -                          рідна сторона.                                  

     За рідний край –                    -                      немає України.

     Без верби і калини                -                     умій за неї постояти!

Картка 2

Завдання . Зєднати  срілочками частини прислівя

       Нове у нас тепер життя –                                     як соловей без пісні.      

       Жить –                                                                   на своєму корені росте.

       Людина без Вітчизни,                                          старому не буде вороття.

       Кожна травичка                                                     Вітчизні служить.

  Картка 3

   Завдання . Зєднати  срілочками частини прислівя

      Добре тому,                                           земний рай.    .

      За рідною землею                                  хто в своєму дому.

      Всюди добре,                                         і в небі сумно                                   

      Рідний край –                                        а вдома найліпше.

           Картка 4

    Завдання . Зєднати  срілочками частини прислівя

        Радше впадь,                                       та дома миліше               

        Рідна земля                                          ніж твоя сторона.                         

        Нема кращого у світі,                        але не зрадь.                   

        За морем тепліше,                             і в жмені мила             

Картка 5

Завдання . Зєднати  срілочками частини прислівя

Наша слава –                                                  хай сам себе стидається.                                   
Батьківщина -                                               а людину по мові.                    

Хто мови своєї цурається,                           мати, умій за неї - постояти. 

Птицю пізнати по пір'ю,                              Українська держава                      


- Дітки, ви справжні українці, тому що ще маленькі, а вже так багато знаєте про країну, в якій живете. Але ми не зупиняємося на досягнутому і прагнемо ще більше пізнати рідний край.

 

ІV.Перегляд відеоролика. Тіна Кароль «Україна – це ти».

V. Підготовка до складання віршів.

1. Робота над чистомовкою

Вчитель .На – на – на !

Учні.      Славна наша Україна!

     (Червона калина!)

- Оя- оя- оя !

(Україна рідна моя!)

- Лю- лю –лю!

(Україну я люблю!)

(Землю рідну я люблю!)

- Ять – ять- ять!

(Україні – 25!)

- Ець- ець- ець!

(Я маленький  українець!)

- Ла-ла-ла!

(Українка я мала!)

- И-и-и!

(Українці - я і ти!)

- Сі-сі-сі!

(Українці ми усі!)

 - Ля-ля-ля!

(Наша рідна земля!)

- Ай-ай-ай!

(Український рідний край!)

(Ой який чудовий край!)

- Ор-ор-ор!

(Синьо-жовтий прапор!)

 - Уб-уб-уб!

(Український тризуб!)

- Ли –ли-ли!

 (Українські символи!)

- Шу-шу-шу!

(Я вже вірші сам пишу!)

Вчитель. Я бачу, вам сподоболось складати чистомовки. Маєте дар до відчуття рими.

2. Складання віршів.  Гра « Ми юні поети».

3.Інтерактивна вправа. Гра «Авторське крісло»

Вчитель.   Наші діти  вміють вірші

                            Не тільки слухати і вчити.

                            Вони й самі вміють творити.

                           І тому всі згорають від бажання

                           Розпочать свої читання.

 ( Учні читають свої складені вірші  у «Авторському кріслі»

  1. Україна –рідна мати .

     Її треба шанувати.

     Рідну мову вчити й знати.

     Нею завжди розмовляти. 

          ( Сашко  Ясінський)

    2. Україно, люба ненько!

Ми тебе кохаєм!

І про тебе ми сьогодні

Віршики складаєм.

          ( Сашко  Ясінський)

3.Україна – моя рідна сторона!

Тут я народився.

Тут і виросту я!

           ( Сашко  Дереворіз)

4.Вірш про Україну

Складаю, пишу,

Тому що як  неньку,

Я її дуже люблю!

  ( Настуся Грабович)

 

5.Я стежиною біжу.

     Пісеньку співаю.

     Свій чудовий рідний край

     У ній прославляю.

          ( Оленка Чорна)

 

6.Колір синього неба

І жовтого колосся

В українському прапорі

Міцно сплелося.

     ( Віталік Лабай)

 

 7.  Над водою калина

Сумно похилилась.

Над долею України

Вона зажурилась.

                  ( Юля Корчинська)

 

       8. Українка я маленька.

         Українці мама й тато.

         Українців – нас багато!

         Українську вдачу маєм.

         Ми танцюєм і співаєм,

         Рідну землю звеселяєм.

                  ( Юля Корчинська)

 

     9.  Пішли люди із села
          На Схід воювати.

          Щоби землі України

          Путіну не дати.

                ( Володя Піхота)

 

10.  Україна – це моя колиска і хата.

Україна -  це мама і тато.

Україна – це моя земля,

На якій народилась і житиму я!

      ( Ілонка Нападій)

 

    11.  Я люблю Україну прекрасну свою

В осінньому золотому вбранню.

Як мені хочеться  щасливо жити!

На рідній землі добро людям творити!

        ( Ілонка Нападій)

 

 12.  Я маленький хлопчик.

        Віршики складаю.

        Рідну Україну

        Всім серцем  кохаю.

                ( Павлик Жарков)

 

 13. Своєму рідному синочку,

      Мама вишила сорочку.

      Синьо-жовтими нитками,

      Щоб його всі пізнавали

      Й українцем називали.

            ( Богданчик Дереворіз)

 

Вчитель. Як приємно, друзі, що у нашій мові є такі слова чудові!
Зростаймо, любі діти, серед  добрих слів,
Щоб талант і щастя кожен з вас зустрів.

.4.Фізкультхвилинка. Виконання елементів танцю, вивченого на уроках  хереографії .

5. Читання віршів вчителем.

У «Авторське крісло » сідає вчителька (Шаповалова М.І) і читає свої вірші про Україну.

 

Україна

Україна – це мама і тато.

Україна – це друзів багато.

Україна – це край чудовий:

Барвінкокий, калиновий… .

 

Україна – це пташка у лузі.

Яка щебече по всій окрузі.

Україна – це небо голубе,

По якому пливе сонце  золоте.

 

Україна – це квітучий сад,

 Красоті якого кожен рад.

Україна – це міста і села,

Де звучить пісня весела.

 

Україно  моя                   

Україна – це рідна земля,

На якій народилась і виросла я.

Тут -  моє коріння, тут – моя рідня.

Велика і щедра українська сім’я.

 

Україно, рідна домівко моя,

Кращої у світі за тебе нема.

Твій народ дружелюбний, завзятий,

Прагне завжди для тебе добра.

 

Україно моя дорога,

Пречудова, багата, красива!

Скільки раз, ти, в ворожих тенетах була,

Але все, ти, з біди виходила.

 

Вірю в мужність твою,

Вірю в розум, наснагу і силу.

Тебе Сотня Небесна з гори надихає.

Дух правди й свободи

Клекоче у юних серцях.

Ніхто нас повік тепер не здолає!

 

               Україну ми любимо всі          

 Рідну Україну ми любимо всі:

Дорослі, старенькі і діти малі.

 

 Як же нам неньку свою  не любити?

Коли   суджено на цій землі жити. 

 

І не тільки жити,  ще й працювати,

Рідну Україну в ділах прославляти.

 

Україна – це отчий наш край.

Вона ніби - сонце, вона ніби – рай!

 

У ній неозорі, просторі, родючі поля,

Великі красиві, заможні міста.

 

Багату державу весь світ поважає,

А ворог на неї нераз зазіхає.

 

 

Кожен українець про це мусить знати.

І в любу тяжку  хвилину її захищати.

 

Закликаю вас усіх -  державу любити.

З гордістю за Україну увесь вік прожити!

 

            П’ять  матусь    

Я маю  аж  п’ять матусь.

І всі п’ять – хороші!

Як та біла лілея,

Усі гарні, гожі!

 

Перша мати - рідна ненька,

Яка народила, викохала, виховала,

Та й у світ пустила.

Моя рідна матусенька

Ночами не спала:

Колисала, повивала, пісеньки співала,

І на добру Божу путь мене наставляла.

А коли я виросла - старшою вже стала -

Моя люба матусенька в Господа благала:

« Дай, Боже,  доброї долі для моєї доні».

 

Друга мати – то хресная –

До Хресту тримала.

З немовлятком на руках

У Святих благала:

Міцного здоров’я й  щасливої долі

Для своєї похресниці, крихітки малої.

Свій обов’язок хрещена - добре пам’ятає.

Із гостинцями до мене вона завітає.

Про успіхи і невдачі завжди розпитає.

 

Третя мати появилась у мене вже в школі.

В дружнім, гарнім колективі, де друзів – доволі.

Це -  вчителька моя перша, чуйна, ніжна, мила.

Добра, розуму, поваги вона мене вчила.

 

А четверта моя мати – рідна Україна.

Вона щедра і багата, безмежно красива:

Із квітучими  садами, із родючими полями,

Із зеленими лісами й голубими небесами…

Україна – це домівка моя, де я народилась.

І рідної мови від мами і тата навчилась.

Україна – це спів  соловя, що кличе до себе людей іздаля.

Україна – це квітка , вмита у ранішній росі…

Її всі шанують, її люблять усі.

 

А про п’яту свою маму хочу я сказати,

Це – любляча , милосердна,  Пречистая Мати.

Нас хороноть, захищає, про всіх і все знає.

Своїм святим омофором від бід закриває.

Йде на поміч, помагає, в опіці тримає.

На щасливу, добру путь нас всі наставляє.

 

Усіх п’ятьох  своїх мам люблю, поважаю.

Перед ними сьогодні я низько вклоняюсь.

І щиру подяку за все Їм складаю.

 

                      Люби Україну 

 

Люби Україну –

Я чула не раз .

Від батька, від мами

й читала в книжках.

Люби її мову дзвінку, чарівну.

Як неньку рідненьку свою дорогу.

Вкраїно квітуча моя, дорога!

Я бажаю для тебе

Тільки щастя й добра.

Ти для мене - рідна мати.

Мені ж тебе  величати.

Красу твою прославляти

І про тебе завжди дбати.

Щоб ти жила  й процвітала ,

Найбагатша в світі стала,

У Європі панувала,

Людям радість дарувала.

 

      Схід і Захід разом

Вийшли люди на Майдан

Правдоньки шукати.

Але в натовпі людей

Зустрілися з жахом.

Зрозумівши всю біду,

Всі крикнули басом:

« Схід і Захід разом!»

«Нас не подолати!

 Нас тепер не роз’єднати!”

Раптом голос Божий

 З високого неба звучить:

« Ви ж бо українці – 

 вам в мирі і в злагоді жить!»

     Годі  чвари між нами кидати.

Прийшла пора  -  нас об’єднати!

Суверенну Україну з руїн піднімати.

 

 

     Заквітує  наша люба земля

     Усі Європейські народи,

Бажають - миру,  бажають згоди.

Ми прагнемо жити в заможній громаді ,

Щоб життю і добробуту були усі   раді.

В громаді корупції скажемо: «Ні»!

Годі нам чварів, годі - брехні!

По – чесному хочемо жити.

В дружбі і в мирі добро творити.

Людську гідність шанувати.

     В Україні панувати.

     Ми віримо , що   настане  скоро пора,

Заквітує в Європі наша люба земля.

 

 

                           Де мій татусь

Від сну пробудилась дитинка  мала.

Ручками  з просоння очі  потира.

     З жалем великим,  в матусі питає: 

    «Чому мого татка вдома немає?»

      Матуся голівку, свого синочка. 

      В обійми,  руками зловила.

      Легенько до серця свого притулила

       Сиділа, задумавшись,  довго мовчала.

      А потім синочку тихенько сказала:

     « Коли на Сході нашої  України,

       Гинуть зовсім безвинно люди  і  діти,

      Татусь  твій не може  удома сидіти.

       Він міцно кордони її захищає.

       Землянки будує, траншеї копає.

       Ворога з рідної землі  проганяє ,

       Перемогу для тебе він здобуває.

       Татко хоче, щоб діти  великі й малі,

       Щасливо   жили на всій українській землі». 

 

        6. Інтерактивна вправа «Мікрофон»

         ( Діти ставлять запитання вчителю)

  • Коли ви почали писати вірші? ( Писати вірші стала у дорослому віці. Готуючи дитячі ранки, часто я любила деякі вірші змінювати, в яких мені не подобалась рима. А це я робила для того , щоб легше дітям запам’ятовувалось . Навіть приходилось самій складати вірші до сценарію свят.
  • Про що Ви пишете? (  Про Україну, про Небесну Сотню, про рідне село,  природу ,  школу, про маму…)
  • Чи  Ваші  вірші десь публікуються? ( Так. Мої вірші можна прочитати у 5 і 6 випусках « Освітянська скриня» . Надіюсь, що мої  вірші про Україну будуть надруковані  у 7 випуску « Освітянська скриня».  Мої дописи, про шкільні справи, неодноразово друкувались у районній газеті « Вісник Надзбруччя».
  • Хто написав музику до вашої пісні  «Моє рідне село Сухостав»?

  ( Микола Чорний – сучасний композитор багатьох пісень, який видав декілька своїх збірок).

    7. Слухання  авторської пісні « Моє рідне село Сухостав» у виконанні вчительки.

             Моє рідне село

Мого рідного села сади

Білим цвітом рясно зацвіли.

Зупинись і слухай солов’я,

І відчуй, що це  - земля твоя.

 

                             Приспів

        Моє рідне село -  Сухостав,

        Ти – багате, красиве, звабливе.

        Отча хата – мій рідний причал.

        Тут дитинство пройшло в ній щасливе.

 

Мого рідного села стежки

В серці слід лишили назавжди.

Як з доріг далеких повернусь

Односельцям щиро посміхнусь.

( Матінці низенько я вклонюсь).

 

Мого рідного села поля

Врожаями манять іздаля.

Земле рідна, дорога моя,

В світі кращої ніде нема!

 

 

Односельців щиро я люблю.

Працьовиті руки високо ціню.

Запах квітів глибоко вдихаю,

Коли рідне село я згадаю.

 

(Вчителька дарує дітям на згадку свою збірку віршів)

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ

.- Чи сподобався вам урок? Якщо так, то посміхніться.

  1. Інтерактивна вправа « Незавершені речення».

 Ми роботу…( закінчили),

Гарні вірші всі … (створили).

Україну…( прославляли).

Свої таланти …( показали).

     2.Заключне слово вчителя

Пам’ятайте, діти, ви – майбутнє України. Україна – це ви! То ж своїми знаннями, працею, здобутками примножуйте її культуру, своїми досягненнями прославляйте її. Будьте гідними своїх предків, будьте духовно багатими, морально чистими людьми, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України.

Дякую вам за таку плідну і корисну роботу на уроці.

                    Ось і закінчився наш урок.

    Хочеться  вам усім побажати

    Добра і злагоди, й краси,

   Щоб для Вкраїни ви росли.

  

               Хай вам щастить завжди й в усьому

 Не піддавайте серце злому.

 Хай Бог нам всім допомагає

 І рідний край  оберігає!

 

3.Молитва за Україну. Мікс –Джем   «Боже  великий,єдиний

docx
Додано
5 лютого 2018
Переглядів
3955
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку