Урок-подорож з математики для 2 класу за підручником Г. Лишенко
Мета: актуалізувати знання учнів з теми «Множення та ділення», вчити складати таблицю ділення на 2, навчати дітей застосовувати дію ділення під час розв'язування задач та математичних виразів, закріпити знання таблиці множення на 2, вдосконалювати вміння обчислювати довжину ламаної; розвивати логічне мислення, увагу, вміння виділяти головне.
ТЕМА. Таблиця ділення на 2. Задачі на ділення. Обчислення виразів на 2 дії різного ступеня з використанням таблиці ділення на 2.
ФОРМУВАННЯ ПРЕДМЕТНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ: актуалізувати знання учнів з теми «Множення та ділення», вчити складати таблицю ділення на 2, навчати дітей застосовувати дію ділення під час розв’язування задач та математичних виразів, закріпити знання таблиці множення на 2, вдосконалювати вміння обчислювати довжину ламаної; розвивати логічне мислення, увагу, вміння виділяти головне.
ФОРМУВАННЯ КЛЮЧОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ:
уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;
соціальної:висловлювати власну думку, розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;
громадянської: виховувати старанність, самостійність.
Обладнання: відеотренажери «Таблиця множення числа на 2 і ділення на 2», цеглинки LEGO, картки для роботи в парах, матеріали для усної лічби, картки з ілюстраціями предметних малюнків, підручник «Математика» 2 клас, Г.Лишенко.
Тип уроку: комбінований з використанням інтерактивних технологій.
Форма проведення: урок -подорож.
Освітні галузі: математична, природнича.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1.Створення психологічного настрою
Посміхнися сонечку!
Здрастуй, золоте!
Посміхнися квіточці !
Хай вона цвіте!
Посміхнися дощику!
Лийся, мов з відра!
Посміхнися друзям!
Побажай добра!
-У мене зараз дуже хороший настрій, ось такий :
- А у вас ? Покажіть свій настрій.
-Я хочу, щоб хороший настрій у вас не змінився до кінця уроку.
2. Реклама. Вправа «Криголами»
-Діти, якими ми повинні бути на уроці?
- На уроці ми будемо:
У – уважними
Р - розумними
О- організованими
К– кмітливими
3. Вправа « Очікування»
- Скажіть,будь ласка, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
Я хочу дізнатися …
Я хочу навчитися …
ІІІ. Актуалізація опорнихзнань
1.Знайомство з казковим героєм
Хмаринка по небу гуляла,
Краплинки усім дарувала.
На землю летіли краплинки,
Маленькі блакитні краплинки.
Одна з них до нас завітала,
Урок наш почуть забажала.
- Так, діти, до нас дійсно завітав веселий та кмітливий Капітошка.
Хочу разом з вами грати
І в країні Табличній
знання здобувати.
2. Технологія «Мікрофон»
- Яким містом ми подорожуємо?
- Як називаються вулиці міста Табличне?
3. Вправа «Кубування»
- Що таке множення?
- Як називаються числа при множенні?
- Що показує перший множник?
- Що показує другий множник?
-Як називаються числа при діленні?
-Скільки прикладів на ділення можна скласти з одного прикладу на множення?
4. Вправа «Рюкзачок»
-Давайте наповнимо рюкзачок математичними діями.
(Сума +, різниця - , добуток , частка : )
5 .Хвилинка каліграфії.
-Кожна людина розпочинає свій новий день з чистої водички. І ми розпочнемо наш урок із джерельця чистоти – хвилики каліграфії.
-Записати сьогоднішнє число.
-Записати рядочок числа 2 за зразком.
6. Усний рахунок
6.1. Відеотренажер «Таблиця множення на 2 з цеглинками LEGO»
6.2. Вправа« Кольорова доріжка». Робота з цеглинкамиLEGO
-Допоможіть Капітошці обчислити добутки на краплинках.
-Складіть кольорову доріжку в порядку спадання чисел.
6.3. Перевір себе:
7. Гра «Назви добутки числа 2»
- Допоможіть Капітошці назвати добутки числа 2.
8. Щоденні 3. Математика з другом
8.1. Вправа «Знайди хвостики»
-Скільки прикладів на ділення можна скласти з одного прикладу на множення?
15:3 =5 6 4 =24 5 3 =15 24:4=6 15:5=3 24:6=4
8.2. Перевір себе. Гра « Так -ні» з конструктором LEGO
Код: так
ні
53 = 15 6 4 =24
15: 3 =5 24 : 4 =6
15 : 5 =324 : 6 =4
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1. Повідомлення теми та мети уроку
2. Мотивація навчальної діяльності
3. «Коло ідей»
Діти висловлюють свої думки.
4. Асоціативний кущ
5. Хвилинка активного відпочинку
Відеофізкультхвилинка «Капітошка»
Ми з вами гарно потрудились.
І, мабуть, трохи притомились.
Тепер настав час відпочинку,
Ми почнем фізкульхвилинку.
6. Складання таблиці ділення на 2 на основі таблиці множення на 2
-Допоможіть Капітошці скласти таблицю ділення на 2
2 : 1 =2
4 : 2 =2
6 : 2 =3
8 : 2 =4
10 : 2=5
12 : 2 =6
14 ; 2 =7
16 : 2 =8
18 : 2 =9
20 : 2 =10
IV. Закріплення вивченого матеріалу
Робота з підручником №3
3. Вправа «Побудуй вежу»
-Допоможи Капітошці знайти частки. Побудуй вежу .
Перевір себе :
4. Гра «Віконечко»
- Допоможи Капітошці вставити числа, щоб рівності стали істинними.
х 2 = 4 12 : =6
2 х =10 14 : =7
: 2 = 8 : 2 = 6
: 2 = 9 : 2 = 4
5. Щоденні 3. Математика самостійно
Завдання №4
6. Перевірка : Гра «Правильно –неправильно»
Код :
правильно;
неправильно
7. Вправа «З'єднай хмарки»
-Капітошка полюбляє кататися на хмарках.
-Визначте вирази з однаковими відповідями. З'єднайте хмарки.
Перевір себе :
8. Формування вміння розв'язувати задачі на ділення
1) Практична робота над задачами
Робота в групах (Розподіл на групи за кольором краплинок)
-Припекло веселе сонечко, і наш Капітошка стрибнув високо на хмаринку, яка надіслала і вам свій привіт. Пішов рясний дощ. Деякі краплинки впали на дітей.
І група
- Допоможіть Капітошці розділити 18 краплинок у два відерця.
ІІ група
2)Фронтальна робота над задачею №5 (1,2)
3) Щоденні 3. Математика самостійно
Самостійне розв'язання задачі №5 (3)
V. Підсумок уроку. Рефлексія. Вправа Мікрофон»
-Що нового дізналися на уроці разом з Капітошкою?
Дізнався про …
Я Навчився складати …
Зможу розв’язувати …