Контрольна тестова робота. Перевірка мовних знань і вмінь з теми:“Односкладні речення”.
Перевірити рівень засвоєння учнями теми “Односкладні речення”; з'ясувати, як учні вміють розпізнавати вивчені мовні явища, аналізувати їх і класифікувати; розвивати логічне мислення.
8 клас
Тема. Контрольна тестова робота. Перевірка мовних знань і вмінь з теми :“Односкладні речення”
Мета. Перевірити рівень засвоєння учнями теми “Односкладні речення”; з'ясувати, як учні вміють розпізнавати вивчені мовні явища, аналізувати їх і класифікувати; розвивати логічне мислення.
Тип уроку. Контроль і корекція знань.
Хід уроку
I варіант
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
а) Книги – морська глибина (І.Франко).
б) Вітерцем дихнуло з долини (П.Дорошенко).
в) За сонцем хмаронька пливе, червоні поли розстилає (Т.Шевченко).
а) Синій холодок в степу розлито (Л.Гендюк).
б) На сизих луках скошено траву.
в) Скасовано угоду (Л.Костенко).
а) у неозначено-особовому реченні;
б) у безособовому реченні;
в) у називному реченні.
Ранок. Вікно. Промені.
а) узагальнено-особовим;
б) безособовим;
в) називним.
а) ====== — — — — ~~~~~~~.
б) – · – · – · – · ===== — — — — ~~~~~~~.
ІI варіант
а) наявністю тільки одного головного члена речення;
б) наявністю другорядних членів речення.
а) Любиш їздити – люби й санчата возити (Народна творчість).
б) змалку звикайте до праці.
в) За всіх скажу, за всіх переболію (П.Тичина).
а) Дозвольте відрекомендуватися: Зіброва Марина Адамівна.
б) Ранок. Морозець.
в) Не спиняй думок крилатих! (О.Олесь).
а) Я читаю твори Т.Шевченка.
б) На столі лежав житній хліб.
в) Селяни готуються до свята врожаю.
а) Розбитого горщика докупи не склеїш (Народна творчість).
б) Ти не спіши язиком, поспішай ділом (Народна творчість).
в) Той монастир недавно збудували (Л.Костенко).
Виконайте повний синтаксичний розбір першого речення.
а) – · – · – · – · — — — — ======.
б) ~~~~~~~ — — — — – · – · – · – · ======.