УРОК ЧИТАННЯ
ЧУЖОМУ ЛИХОВІ НЕ СМІЙСЯ
Матеріал уроку: Л. Глібов «Чиж та голуб»
Мета: продовжити ознайомлення учнів з особливостями байки; навчати виразно читати, розвивати способи й види читання байки; вчити передавати шляхом інтонації характери дійових персонажів, оцінювати їхні вчинки; виховувати відчуття порядності, милосердя, співчуття;повагу до професії диктора.
Обладнання: малюнки із зображенням голуба, чижа; «телевізор»,назви студій «Артикуляційна розминка»,«Домашнє завдання»,«Акторської майстерності»,«Тихо! Іде зйомка»,груп «Надобраніч, діти», «Вечірній мультик», «Срібний апельсин», «Ігроманія», картки зі словами,складові таблиці, сигнальні картки, «емблеми-оцінки»
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Привітання
Вчитель: Любі діти,у наш клас
Завітали люди щирі
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром.
Учні: Ми вам раді ,добрі люди,
І вітаєм щиро вас
Та запрошуєм ласкаво
На урок у третій клас.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Ви знаходитесь у телестудії ЗОШ №9. Сьогодні у нашій передачі беруть участь діти, які в майбутньому хочуть стати дикторами, ведучими відомих українських телепередач «Надобраніч, діти», «Вечірній мультик», «Срібний апельсин» , «Ігроманія»,
Ви будете працювати з байками відомого українського байкаря
Л. Глібова і врешті ми визначимо переможця: найкращого диктора улюбленої дитячої передачі. За кожну правильну відповідь учасники на протязі уроку отримують таку емблему.
ІV.Студія «Артикуляційна розминка»
1. З папки «Таблиці»:
-«хоровий спів»
-«голочкою
-питальною інтонацією
-окличною інтонацією
2. Скоромовки
3. «Блискавка»:товариство, безладдя, запряглись, непереливки, стрибунець розкошував.
4. Гра «Слово розсипалось»:раху-хура; вейраму- муравей; каморо-морока;льгук-гульк;сходочу-досхочу;рачебоне-небораче
V.Студія «Домашнє завдання»
1гр.-Гра «Так чи ні» (сигнальні картки):
-Байка- невеликий ,найчастіше віршований твір повчального змісту.
-У байках в образах тварин,рослин предметів зображено людей.
-Л.Глібов- видатний російський байкар.
-Перший вірш»сон» написав у 9 років.
- Глібов залишив великий доробок: байки, віршовані загадки, казки, акровірші, жарти.
1гр.- «Лебідь,щука і рак» -«закінчи рядок»
2гр.- «Лебідь,щука і рак»-читання в парі.
3гр.-«Коник-стрибунець»-читання в особах.
4гр.-«Коник-стрибунець»-інсценізація байки.
VІ. Повідомлення теми й мети уроку.
— А сьогодні ми продовжимо знайомство з байками
Л. І. Глібова. Почувши одного разу байку російського байкаря, наш поет переклав її українською мовою й назвав «Чиж та Голуб».
VІІ. Робота над текстом байки.
Студія « Акторської майстерності»
1. Слухання байки (виразно читає учитель,).
— Чи сподобалась вам байка? Чи є ще дійові особи, крім Чижа і Голуба?(показ малюнків цих птахів).
2. Словникова робота.
Сильці гульк
піддурили лихові
проворненький молоденький
3. Повторне читання байки «луною»
4. Розкриття ідейної спрямованості тексту.
5. Фізкультхвилинка
Наш гусак встає раненько,
З гірки він стриба швиденько
І зарядку,і зарядку,
Завжди робить по порядку
Для початку- біг на місці,
Крила вгору,потім – вище.
Зараз вправи для хвоста
Потім він стрибав з моста.
Він пливе на середину
Миє лапку,чеше спину.
Крикнув селезень « Кря- кря!
Фізкультурник наш гусак!»
6. Вправи для вдосконалення техніки читання.
4)Виразне читання байки за особами.
5)Студія «Тихо! Іде зйомка»(визначення переможців; по одному учню від групи читають в «телевізорі»)
VІІІ. Підсумок уроку
Л. Глібова .
Тяжко тому жить,... а незгода руйнує.
Згода дім будує,... щоб тобі не було того.
Не смійся з другого,... хто не хоче робить.
ІХ . Оцінювання.
( Оцінки ставляться по кількості набраних емблем за урок)
На згадку подарунки для гостей.
Х. Домашнє завдання.
Вивчити напам’ять байку «Чиж та Голуб».
урок читання
Л. Глібов
«Чиж та голуб»
вчитель 3-Б класу ЗОШ №9
Удочкіна Т.А.
м. Котовськ 2010р.