Конспект уроку літературного читання
Клас 3
Тема: Леся Українка. На зеленому горбочку .
Мета: Розширити знання учнів про життя і творчість Лесі Українки.
Формувати вміння відчувати емоційний зміст поезії, зв’язно висловлювати свої думки, збагачувати словниковий запас учнів, викликати захоплення великою силою волі української поетеси, виховувати любов до художнього слова.
Підручник: Українська мова та читання: підруч. для 3 кл. з навчанням російською мовою закл. загал, серед, освіти (у 2-х частинах, з аудіосупроводом) : Ч. 2. / А. А. Ємець, О. М. Коваленко. — Харків : Вид-во «Ранок», 2020. С.81-83.
Обладнання: мікрофон.
Літературна складова уроку:
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Привітання
Ось дзвінок сигнал подав —
До роботи час настав.
Ось і ми часу не гаймо,
А урок свій починаймо
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Актуалізація опорних знань
ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
V.Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.
1. Бліц опитування.
- Чи відоме вамі ім'я цієї письменниці?
- Які твори Лесі Українки ви знаєте?
- Що ви вже знаєте про цю письменницю?
2. Робота над темою уроку.
- Відкрийте підручники на с. 82 давайте ознайомимося з біографією письменниці?
- Тепер відкладіть всі зайві речі, зосередьтесь, заплющте очі і уважно слухайте , а прочитаю вам вірш.
- Які почуття викликає у вас цей твір?
- Які картини виникли у вашій уяві під час читання вірша?
- Які фарби потрібні, щоб відтворити картини в кольорі?
- Знайдіть у вірші та прочитай, з чим порівнює авторка хатинку, сонце.
- Знайдіть і прочитайте слова з пестливим значенням .
- Дуже добре, молодці!
- А тепер давайте зробимо фізкультхвилинку.
3. Фізкульхвилинка
Я навшпиньки зараз стану,
Собі книжечку дістану. підіймаємося навшпиньки, тягнемося руками вгору Буду книжечку гортати
Та малюнки розглядати. імітуємо обережне перегортання сторінок книжки
А на них живуть чудові
Персонажі всі казкові. ритмічно похитуємо головою з боку в бік, підперши щоки долонями
Вовчик, Зайчик, Їжачок, почергово загинаємо пальці на руках на назву кожного казкового персонажа один пальчик або зображаємо їх характерними рухами Рак, Солом’яний бичок, Колобок, Сірко, Жар-птиця, Мишка, Півник і Лисиця.
4. Виразне читання вірша у парах.
5. Робота з ілюстрацією.
- Що зобразив художник на картині?
- Які фарби він використав?
- Який настрій навіює картина?
VI. Підсумок уроку
Вправа «Незакінчене речення»
Вербальне оцінювання кожного із учнів.
VII. Домашнє завдання з коментарем.
Вивчіть вірш « На зеленому горбочку», с. 82