Майстер клас «Виготовлення колекцій»
Слайд 1 Стало традиційно щороку проводити міський фестиваль учнівських та родинних колекцій «Природа навколо нас», метою якого є залучення учнів та їх родин до дослідницької та природо-охоронної роботи, формування вмінь і навичок по створенню колекцій.
Даний фестиваль проводиться з 9 по 18 лютого на базі Конотопського міського краєзнавчого музею імені О.М. Лазаревського.
Отже, давайте зараз з Вами спробуємо дізнатися що ж таке колекціонування?
СЛАЙД 2 Колекціонування – це вид діяльності, в основі якої лежить збирання колекції з однорідних (а іноді і неоднорідних) предметів.
Колекцією називається систематизоване зібрання предметів, об'єднаних за будь-Майстер клас «Виготовлення колекцій»
Слайд 1 Стало традиційно щороку проводити міський фестиваль учнівських та родинних колекцій «Природа навколо нас», метою якого є залучення учнів та їх родин до дослідницької та природо-охоронної роботи, формування вмінь і навичок по створенню колекцій.
Даний фестиваль проводиться з 9 по 18 лютого на базі Конотопського міського краєзнавчого музею імені О.М. Лазаревського.
Отже, давайте зараз з Вами спробуємо дізнатися що ж таке колекціонування?
СЛАЙД 2 Колекціонування – це вид діяльності, в основі якої лежить збирання колекції з однорідних (а іноді і неоднорідних) предметів.
Колекцією називається систематизоване зібрання предметів, об’єднаних за будь-якою ознакою.
Розрізняють 3 напрями колекціонування:
твори мистецтва |
історико-культурні цінності |
об’єкти природи |
книги, картини, музичні твори, кінофільми |
монети, значки, поштові марки, автомобілі |
комахи, мінерали, раковини молюсків, квіти, рослини |
Слайд 3 Колекціонування предметів певного виду часто навіть має власну назву. Наприклад, з дитинства всім знайоме колекціонування поштових марок називається філателією
Сл. 4 = колекціонування монет -нумізматикою.
Сл. 5 =збирання орденів, медалей і значків називається фалеристикою,
Чому колекціонування таке популярне?
Колекціонуючи різні предмети, людина відкриває для себе чимало нової, корисної інформації. Найчастіше колекціонери стають великими експертами в своїй галузі.
Таким хобі, як колекціонування, захоплюються у всьому світі. Але є й такі люди, які збирають вельми незвичайні колекції. Наприклад :
Слайд 6 Колекція найменших книг у світі
У жителя Угорщини Йожефа Тарі колекція книг нараховує понад 4500 екземплярів. При цьому, найбільша книга у висоту не перевищує і 7 см.
Сл. 7 Колекція локонів
Згідно Книги рекордів Гіннеса, Джон Резнікофф володіє найбільшою в світі колекцією волосся історичних постатей та знаменитостей. Серед його експонатів волосся Лінкольна, Мерилін Монро, Ейнштейна, Діккенса, Джона Кеннеді і Наполеона.
Сл. 8 Колекція покемонів
21-річна Ліза Кортні вже 13 років збирає покемонів. Зараз її колекція входить до Книги рекордів Гіннеса - у ній 13400 експонатів. Вони заповнюють більшу частину будинку, де Ліза мешкає разом з матір'ю.
Слайд 9 Колекція іграшок йо-йо
Лаки Майзенхаймер потрапив до Книги рекордів Гіннесу із-за своєї колекції. Він зібрав 10000 йо-йо. Живе в Орландо, штат Флоріда.
Сл. 10 Колекція друкарських машинок
Відомий актор Том Хэнкс володіє більш ніж 300 цікавими екземплярами друкарських машинок
Слайд 11 Українці теж захоплюються колекціонуванням різних речей, наприклад
Відомий співак Монатік, колекціонує іграшки черепашок ніндзя
Сл. 12 Віктор Павлік є колекціонером недешевих гітар, які зірка збирає 15 років, кількість екземплярів більше 100.
Слайд 13 Дідусь з Волині Федір Петручик, протягом 21 року збирає колекцію ручок, де нараховується 2155 екземплярів.
Сл. 14 Василь Гурдін колекціонує українські старожитності, починаючи ще з 1970 року захопився збиранням глиняних виробів - усього понад 400 експонатів, що вражають формою й декором.
Сл. 15 Віктор Ящук із Луцька колекціонує мініатюрних вітрильників в пляшках .
Слайд 16 Що стосується біологічних колекцій, то вони теж є дуже цікавими і різноманітними, можна розпочати збирати звичайні листки дерев, комах, метеликів, яйця птахів, камінчики, мушлі і т.д. – головне щоб вам було це цікаво.
Слайд 17 Пам’ятаємо про головні правила збору біологічних колекцій.
Ми розглянемо на прикладі колекції насіння квітів
1. По-перше, в колекції повинні бути однорідні предмети, об’єднані за певною ознакою. – насіння дворічників (Фіалка, Мальва, маргаритка, дзвоники, гвоздика), необхідно визначитись, вивчити інформацію про дворічні квіткові рослини, щоб розуміти яку квітку можна використовувати для збирання насіння, а яку ні.
2. По-друге, всі предмети колекції повинні бути систематизовані.
Наприклад, можна збирати насіння дворічних квітів за кольором пелюсток (червоні, білі, сині і т.д.), за розмірами насінин ( великі, малі), за періодом квітування (весна, літо, осінь).
3. По-третє, необхідно вести реєстр колекції, тобто записувати в спеціальний зошит або електронний файл найменування та номер предмета, його розташування. Можна також зробити позначки, щодо часу і місця придбання предмета, його цінності. Тобто, якщо є можливість робимо фото рослини з якої збираємо насіння, записуємо час- коли ми зібрали, ім’я -хто зібрав, і місце-де зібрали насіння.
Слайд 18 Правила збору насіння:
Слайд 19 Зараз ми виготовимо з вами паперові пакетики, для цього необхідно взяти листок паперу, вирізати квадрат, скласти навпіл, як показано на малюнку, далі робимо за інструкцією.
Після збору та обробки насіння переходимо до оформлення самої колекції.
Слайд 20 Способи оформлення колекцій насіння
Можна оформляти по-різному- все залежить від вашої фантазії, наприклад
-можна зібрати насіння колекції ось в такі контейнери, пам’ятаємо обов’язково, робимо позначку №. по порядку.
На додатковому листку записуємо всі екземпляри, які входять до вашої колекції.
-можна оформити ось в такій коробці з комірками, де на білих кружечках паперу приклеєні насінини, з низу кожна комірка підписана.
Конотопська станція юних натуралістів
Конотопської міської ради
Сумської області
Підготувала
керівник гуртка «Любителі тварин»
Жадько Ю.В.
Конотоп -2018