Методична розробка заняття за темою «Передача в холодній гамі стану природи „Зимовий день". Ознайомлення з технікою монотипії.»
Мета
Наочність: Репродукції картин художників за темою. (Картини „Різдвяна ніч")
Обладнання: Папір, гуаш, вода, паличка - трубочка, серветка.
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Організаційна частина заняття.
2. Повторення пройденого матеріалу
|
Ось природа перед вами
Луки, поле, степ і сад.
Ця картина неодмінно
Називається ПЕЙЗАЖ.
Вивішується картина Г. Попова "Різдвяна ніч"
2. Вступна бесіда
а) Казкова краса зими притягує, хвилює, бентежить нашу уяву. Почуття прекрасного вирує у нашому серці, але як непросто їх висловити - не вистачає слів. Тоді ми беремо фарби, пензлик та аркуш паперу і всі почуття передаємо на малюнках.(Розгляд картини, малюнків).
б) Вірші про зиму
- Якими кольорами передано зиму, поспостерігайте.
Чудо-сани прилетіли
Скакуни в тих санях білі.
В санях тих сидить цариця -
Білокоса, білолиця.
Рукавом махає
Сріблом все вкриває.
Усі дерева в інеї -
У білому, у синьому.
І світ увесь у інеї -
У білому, у синьому.
Срібні дерева, срібне гілля
Сріблом пухнастим вкрита земля.
- Яку зиму уявили?
3. Оголошення теми та мети заняття.
- Малюємо картину холодної зими "Зимовий день" - передача стану природи в холодній гамі.
- Який основний колір нашої картини? (Синій колір - колір зими, холоду, стужі).
4. Робота над створенням картини
а) Проблемні ситуації:
• Ви підійшли до вікна, яке заморозив мороз. Що вам хочеться зробити, і ви робите? (малюєте пальчиком).
• Хто з вас малював на вологому піску. Чим? (пальчиком).
• Випав пухнастий сніг, перед вами біле полотно. Що ви починаєте робити? (малювати).
- Зверніть увагу - на столах відсутній пензлик. Картину малюємо пальчиком.
б) Допоміжний матеріал на урок: фарби, палітра, вода, серветка, трубочка.
в) Поетапна робота над малюнком. (кадрова демонстрація малюнка).
• Поставили кляксу.
• Роздмухування кляксни - дерево, кущ. Розгляд утвореного предмета.
Монотипія - повтору не буває. Порівняння робіт дітей.
• Зміна кольору - сніговий покрив. Пальчиком зручно працювати над просторовою частиною картини.
• Додаткові об'єкти малюнка: ялинка, дерева, будівлі, стан неба, сніг на дереві.
5. Підсумок заняття
Демонстрація робіт, аналіз, почуття, які викликають картини.