Методичні вказівки до теми: «Галантерейні та ювелірні товари»
з дисципліни «Товарознавство»
для студентів спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»
Тема: Галантерейні та ювелірні товари.
Самостійна робота
Перелік питань
Література:
1. Войнаш Л.Г. та ін. Товарознавство непродовольчих товарів. Частина 1, 2. – К.: Книга, 2006
2. Михайлов В.І. Непродовольчі товари. - К.: Книга, 2005
3. Товарознавство. Непродовольчі товари. Підручник / Д.П. Лойко (та ін.); за ред.. проф. Д.П.Лойко. – К: (Б:В), 2007
Питання самоконтролю:
Методичні рекомендації
Питання 1. Вимоги до якості та можливі дефекти галантерейних товарів.
Рекомендації:
Галантерейні товари (від французького galante – галантний, витончений, або італійського galanterua – предмети прикрашання туалету, побуту) об’єднують широкий асортимент товарів масового споживання, який нараховує десятки тисяч найменувань; він постійно змінюється і залежить від кон’юнктури споживчого ринку і запитів покупців.
Галантерейні товари використовують для прикрашання; зберігання паперів, грошей та інших предметів; для догляду за одягом; створення інтер’єру житлових приміщень та інших цілей. Найчастіше це предмети невеликого розміру. Галантерейні товари можуть бути також частиною ансамблю одягу, тому їх виготовлення пов’язане з направленням моди в одязі, взутті.
Запишіть у зошит основні вимоги до якості галантерейних товарів з різних матеріалів виготовлення. Визначте можливі дефекти галантерейних товарів.
Питання 2. Художні вироби народних промислів.
Рекомендації:
Запишіть у зошит матеріали, які найчастіше використовують для виробництва художніх виробів народних промислів. Прикріпить у зошит ілюстрації різних видів виробів народних промислів світу (3-5 ілюстрацій)
Питання 3. Маркування, пакування та зберігання галантерейних товарів.
Рекомендації:
Зверніть увагу на позначення в маркуванні галантерейних виробів зі шкіри, з металів, з пластичних мас, щіткових товарів та дзеркал. Вкажіть види пакувальних матеріалів, які рекомендовано використовувати для галантерейних товарів різного походження.
Запишіть у зошит умови зберігання галантерейних товарів різного походження.
Питання 4. Одиниці вимірювання чистоти коштовних металів.
Рекомендації:
Карат – 1) одиниця маси коштовного каміння (метричний карат дорівнює 200 мг, англійський – 205), 2) одиниця вимірювання чистоти сплаву коштовного металу, що дорівнює 1/24 його маси. Так, 19-каратне золото складається з 19 частин золота і 5 частин лігатури.
Запишіть у зошит наведені одиниці та зверніть увагу на історичні факти виникнення вимірювання чистоти ювелірного сплаву.
Питання 5. Основні види проб ювелірних виробів.
Рекомендації:
«Пробою» позначається кількість коштовного металу, виражена або у дев’яносто -шостих (проба російська), або у тисячних частках (проба французька, метрична, закордонна) ваги всього вжитого до справи матеріалу.
Запишіть у зошит види проб коштовних сплавів згідно Метричної системи України.
Питання 6. Класифікація ювелірного каміння.
Рекомендації:
Запишіть у зошит основні групи ювелірного каміння та характеристику 3-х видів ювелірного каміння в кожній групі.
Питання 7. Класифікація діамантів
Рекомендації:
Ціні на діаманти залежать, насамперед, від їх якісних параметрів, і різниця між двома діамантами однакової маси може бути дуже значною. Оцінка діамантів складається із сукупності чотирьох Сі – Carat, Color, Clarity, Cut, тобто параметрів ваги, кольору, прозорості і якості огранювання. Класифікація діамантів, заснована на цих характеристиках, носить назву «4С».
Запишіть у зошит характеристику цих характеристик.
Питання 8. Особливості оздоблювальних операцій та декорування ювелірних товарів.
Рекомендації:
До оздоблювальних операцій відносять операції, пов'язані з обробкою поверхні виробів: галтовку, піскоструминну обробку, крацовку, шліфування та полірування. Ювелірні вироби декорують різними способами - золоченням і срібленням, оксидуванням, анодуванням, гравіюванням, чорнінням, нанесенням художньої емалі, інкрустуванням, карбуванням.
Запишіть у зошит характеристику кожного виду обробки ювелірних товарів.