Міні – конспект уроку української мови у 9 класі.
Тема:Складні речення . Складносурядні речення . |
|||
Мета: ознайомити учнів із складносурядним реченням , навчити учнів розпізнавати складносурядні речення , розвивати й удосконалювати практичні вміння та навички учнів використовувати складносурядні речення в усному та писемному мовленні , правильно розставляти в них розділові знаки , виховувати бажання вчитися, прищеплювати любов до рідної мови та Батьківщини . Культура мовлення і стилістика. Синоніміка сполучникових складних, складносурядних і простих речень з однорідними членами., інтонація складносурядних речень. Обладнання : підручник , ментальна карта , картки , презентація . |
|||
Тип уроку: урок засвоєння нових знань ( формування мовної компетенції ) |
|||
Етапи уроку |
Завдання |
Методичний коментар |
|
І. |
Організаційний момент.
|
Створення позитивної атмосфери для засвоєння нового матеріалу .
|
Підготовка учнів до уроку. Висловлення думок . |
ІІ. |
Мотивація. Актуалізація опорних знань . |
Інтерактивна вправа «Велике коло» Репродуктивна бесіда |
Відповіді учнів |
ІІІ. |
Ознайомлення з темою , метою і завданнями уроку . |
Запис учнями теми в зошит |
|
ІV. |
Опрацювання нового матеріалу. |
Вступне слово вчителя. Робота з епіграфом уроку . Розбір, схема речення . Аналіз речення . Робота зі схемою . Метод «Вільний мікрофон» |
Складання схеми речень- прикладів. Ментальна карта Запис речень, висловлювання думок |
V. |
Закріплення вивченого матеріалу . |
Розподільний диктант Творче конструювання речень. |
Інтерактивна вправа «Пазл». Робота в групах. Синтаксичний розбір речення . |
VІ. |
Підсумок уроку. Рефлексія |
Тестові завдання . Метод «Незакінчене речення» |
Відповіді учнів |
VІІ. |
Оцінювання |
Самооцінювання, взаємооцінювання коментування оцінок вчителем |
|
VІІІ. |
Домашнє завдання . |
Скласти складносурядні речення (8-10) , зробити синтаксичний розбір двох речень . |
|