Тема. Множення звичайних дробів. Властивості множення
Мета: вдосконалити вміння учнів виконувати завдання, що передбачають виконання множення дробів (на обчислення, спрощення виразів) із урахуванням найраціональнішого способу дій (з використанням властивостей множення).
Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань
Учитель вибірково перевіряє зошити учнів. «Слабкі» учні перевіряють домашнє завдання біля дошки.
1. Фронтальна робота
Запитання до класу
2. Виконайте дії (найтиповіші, як у домашньому завданні)
І ряд
|
II ряд
|
III ряд
|
II. Засвоєння знань
Запитання до класу
Можливо, на запитання вчителя деякі учні дадуть правильні відповіді, тому вчителеві слід ще раз нагадати, записати закони множення і проілюструвати їх застосування для множення дробів на прикладах.
Конспект 16 |
|
Властивості множення |
|
1. 2. 3. 4. |
Приклади 1. ; 2. ; 3. ; 4. . 5. Спростіть: . 6. Спростіть: . |
Як і під час вивчення цього питання відповідно у 5 класі (робота з десятковими дробами), слід наголосити, що застосування законів множення не тільки допомагає виконувати обчислення більш зручним способом, але и допомагає спрощувати вирази
III. Засвоєння вмінь
На цьому уроці продовжується (і буде продовжена в інших темах) робота з вироблення стійких умінь учнів, розпочата ще в 5 класі спрощення буквених виразів із застосуванням як сполучної, так і розподільної властивостей множення Новим елементом є множення мішаного числа на натуральне із використанням розподільної властивості множення (це є досить важливим моментом з точки зору автора) Тому досить багато завдань уроку присвячені саме цьому питанню
Усні вправи
І рівень
а) , , ; б) , , ;
в) , , .
а) ; б) ; в) ; г) .
ІІ, III рівні
Письмові вправи
г) ; д) ; е) .
г) .
б) 2 – 3,5 · а, якщо а = , в) 1 – 0,6х2, якщо х = 0,2.
Додаткові вправи
в) ; г) .
IV. Підсумки уроку
Учні зможуть підбити самі, якщо виконають бліцтест.
1) ; 2) ; 3) ; 4) ; 5) ; 6) ;
7) ; 8) .
Правильні відповіді шифруються, і в разі правильного виконання завдання учень дістає ключове слово «молодець».
Відповіді
|
|
|
|
|
1 |
|
4 |
х |
х |
8 |
|
ab |
|
|
А |
Ф |
М |
К |
Н |
Л |
П |
О |
Д |
Т |
Е |
X |
Ц |
Ь |
Я |
V. Домашнє завдання
а) ; б) ; в) ; г) .
а) ; б) ; в) .