Образотворче мистецтво 1кас
Тема. Домашні улюбленці. Ліплення з пластиліну домашніх улюбленців.
Мета: на первинному рівні ознайомлювати учнів зі скульптурою як видом мистецтва; формувати навички ліплення із суцільного шматка пластичного матеріалу з доліплюванням частин; збагачувати та закріплювати в дітей уміння сприймати, розрізняти та аналізувати характерні особливості об’ємної форми; закріплювати навички роботи з пластиліном;
розвивати дрібну моторику руки; стимулювати розвиток допитливості;
сприяти вихованню в учнів естетичного сприйняття навколишнього світу.
Очікувані результати навчання: учень дотримується правил техніки безпеки; відтворює прості форми предметів і об’єктів довкілля пластичними матеріалами; користується пластиліном, стеками тощо; спостерігає різноманітність і красу тварин у навколишньому середовищі; презентує результати власної творчості ; вербально описує свій творчий задум; визначає, що вдалося, чи не вдалося у виконанні того, що було задумано.
Обладнання: мультимедійна презентація уроку в Power Point, технічні засоби навчання: телевізор, ноутбук, зразок роботи, дощечка для ліплення, пластилін, стеки.
Тип уроку: комбінований
Методи: бесіда, гра, розповідь, практичні
Джерела: Інтернет-ресурси
Хід уроку
І. Організаційний момент Слайд 1
ІІ. Актуалізація опорних знань
2. Гра « Обери позицію» (на дошці - малюнки. Діти мають визначити, де живопис, а де графіка)
III. Оголошення теми і завдань уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
1.Розповідь вчителя
– Скульптура — де тривимірний твір мистецтва: об’ємний, а не плаский, як картина. Якщо картина зазвичай висить на стіні, то скульптуру можна поставити на відкритому просторі, щоб глядачі могли обійти її з усіх боків і розглянути під різними кутами. Скульптури можна торкнутися, відчути її текстуру і форму. Людей, які виробляють скульптури, називають скульпторами. Слайд5
2.Робота над загадкою
- Сьогодні ми з вами скульптори, а кого ми будемо ліпити дізнаєтеся. Коли відгадаєте загадку.
Шерсть гладенька
І м’якенька,
Спинка гнеться,
Хвостик в’ється —
Тільки лапки
Цап-царапки! (Котик) Слайд 6
( домашні улюбленці)
Запам’ятайте! Люди мають імена, а тварини – клички.
Руханка
V.Практична робота
1. Повторення правил безпечної роботи з пластиліном Слайд 7
– Усі роботи необхідно виконувати лише на дошці для ліплення.
– Зі стеками слід поводитися дуже обережно, не пустувати і не розмахувати ними.
– Після роботи необхідно обов’язково ретельно вимити руки з милом (пластилін залишає жирні плями) і вичистити нігті.
Аналіз будови тіла Слайд 8
Учитель нагадує учням основні прийоми ліплення, учні повторюють типові рухи.( демонструю процеси ліплення)
VІ. Підбиття підсумків Слайд 9
1. Галерея наших робіт
2. Рефлексія. Вправа «Веселка»(кубики Лего)
Слайд 1 |
Слайд 2 |
Слайд 3 |
Слайд 4 |
Слайд 5 |
Слайд 6 |
Слайд 7 |
Слайд 8 |
Слайд 9 |