План-конспект з фізичної культури для 7 класу. Варіативний модуль "Гандбол"

План-конспект з фізичної культури для 7 класу. Варіативний модуль "Гандбол". Розроблений на основі матеріалу варіативного модуля «Гандбол» програми з фізичної культури для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, спрямований на вдосконалення фізичних, морально-вольових, психологічних якостей, вирішення виховних, освітніх та оздоровчих завдань уроку фізичної культури. При складанні модуля були враховані вікові, анатомо-фізіологічні та статеві особливості учнів; визначені пріоритетні завдання щодо рівня загальноосвітньої підготовки, безперервності та наступності вивчення. Основна мета модуля — формування фізичного, духовного та соціального здоров’я школярів; розвиток основних фізичних якостей; навчання техніки рухових дій; підвищення рівня фізичної підготовленості учнів; опанування гандболом як базовим модулем. Вивчення гандболу має сприяти формуванню стійкого інтересу до предмета фізична культура в цілому та ігри у гандбол зокрема, розвитку відповідних ігрових здібностей, умінь та навичок.
Перегляд файлу

Урок

Мета: Формування здорового способу життя

Варіативний модуль: Гандбол

Завдання уроку: 1. Закріплення стійки гандболіста. Розміщення гравців на ігровому

І

12 хв.

Підготовча частина

1. Шикування, вітання,  вимірювання частоти серцевих скорочень за 6 сек.

7. Загальнорозвиваючі вправи на місці:

1) В.п. руки на поясі ноги нарізно. 1- нахил голови вперед 2- нихил голови назад 3- нахил голови вправо 4- нахил голови вліво

2) В.п. руки на поясі ноги на ширині плеч. 1-4 кругові оберти головою вправо 5-8 кругові оберти головою вліво

3) В.п. руки до плеч ноги нарізно 1-4 кругові оберти руками вперед 5-8 кругові обертируками назад

4) В.п. руки до гори ноги нарізно 1-4 кругові оберти руками вперед 5-8 кругові оберти руками назад

5) В.п. ліва рука вгору ноги нарізно, на кожен рахунок зміна положення рук

6) В.п. руки на поясі ноги нарізно 1-нахил тулуба вперед 2 -нахил тулуба назад 3- нахил тулуба вліво 4- нахил тулуба вправо

7) В.п. руки на поясі ноги нарізно 1- нахил тулуба до лівої ноги 2- нахил тулуба до середини 3- нахил тулуба до правої ноги 4- В.п.

8) В.п. руки перед грудьми ноги нарізно 1- поворот тулуба праворуч 2- поворот тулуба ліворуч 3-4 те ж саме

9) В.п. о.с. 1- присід руки вперед 2- В.п. 3-4 те ж саме

10) В.п. руки на поясі 1- випад правою ногою вперед 2- В.п. 3-4 те ж саме лівою ногою

11) В.п. руки на поясі 1- випад правою ногою в сторону 2- В.п. 3-4 те ж саме лівою ногою

12) В.п. о.с. 1-4 стрибки на правій нозі 5-8 стрибки на лівій нозі

1 хв.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

2 хв.

1 коло

1 коло

1 коло

1 коло

2 хв.

1 раз

2 рази

1 раз

1 раз

4 хв.

на зовнішній вигляд учнів

Завдання звільненим від занять («суддями») – проаналізувати і оцінити в кінці уроку

ІІ

28 хв.

Основна частина

Вимірювання частоти серцевих скорочень  за 6 сек.

1. Стійки гандболіста.                     Розміщення гравців на                     ігровому майданчику

Стійка – це положення гравця з         м’ячем у повній готовності до дії. Розрізняють стійки: високу,                 середню, низьку. Вибір тієї чи                     іншої стійки визначається ігровою       ситуацією. У процесі гри                       спортсмен постійно перебуває в                   русі, переміщуючись кроком або бігом, гравець здійснює стрибки, зупинки, повороти. Ці дії                      дозволяють гандболістові                   звільнятися від опіки суперника, виходити на вільне місце,                       вибирати оптимальне місце для                       гри з партнерами та кидка у                         ворота. Від правильної техніки переміщень залежить також і ефективність виконання прийомів з м’ячем.

Позиції гравців:

центральний, лінійний, півсередній(2), кутовий(2), воротар.

2. Ведення м’яча кроком правою та лівою руками

Ведення м'яча. В процесі гри гандболісту дозволяється вести м'яч, ударяючи, ним об майданчик. Ведення буває одноударним і багатоударним. При одноударному веденні гравець ловить м'яч, робить з ним три кроки, потім ударяє ним об майданчик, ловить м'яч, який відскочив, знову робить три кроки, а потім віддає м'яч партнеру або робить кидок по воротах. Багатоударне ведення здійснюється послідовними поштовхами м'яча пальцями однієї руки об поверхню майданчика.

Вправи для вдосконалення ведення м'яча

1. Ведення м'яча поперемінно правою і лівою рукою.

2. Ведення м'яча без зорового контролю.

3. Ведення м'яча, обводячи перепони.

4. Ведення м'яча з обертами на 180° та 360°.

5. Ведення м'яча, рухаючись боком або спиною вперед.

6. Два гравці, що ведуть м'ячі, намагаються вибити м'яч один в одного, зберігаючи своє ведення.

7. Один гравець веде м'яч, а інший намагається в нього вибити або перехопити.

3. Навчальна гра                                 «Міні-гандбол».

Не більше 7 гравців одночасно можуть знаходитися на майданчику. Решта гравців є запасними. Протягом всієї гри команда повинна мати на майданчику одного з гравців як воротар. Гравець, який є воротарем, може в будь-який час стати польовим гравцем  Аналогічно й польовий гравець може в будь-який час стати воротарем

Тривалість гри для дитячих команд у віці 12-16 років складає 2 х 25 хвилин і 2 х 20 хвилин для вікових груп 8-12 років. У обох випадках час перерви між таймами звичайно складає 10 хвилин.

Завдання кожної команди - закинути якомога більше м'ячів у ворота суперника і не пропустити в свої.

9 хв.

9 хв.

5 раз

10 хв.