Подорож в країну «Звичайних дробів»

Про матеріал

Подорож в країну «Звичайних дробів» - урок узагальнення й систематизація знань учнів з теми звичайні дроби де використовуються не тільки інформація про математику, а й інші предмети.

Перегляд файлу

Тема. Подорож в країну «Звичайних дробів».

Мета:

  •                   систематизувати й узагальнити знання учнів про звичайні дроби з однаковими знаменниками;
  •                   закріпити практичні навички їх застосування;
  •                   розвивати логічне мислення учнів, пам’ять, творчу активність, обчислювальні навички;
  •                   виховувати вміння працювати в колективі, уважність, самостійність, позитивне ставлення до цінностей природи, готовність оберігати і відновлювати її.

Тип уроку: узагальнення й систематизація знань учнів.

Обладнання: комп’ютер, презентація, картки для індивідуальної роботи.

Девіз уроку: «Знати, мислити, вміти, діяти».

Хід уроку

  1.               Організаційно-психологічна частина

Налаштувати учнів до роботи, створити позитивний настрій.

  1.               Повідомлення теми,мети,завдань уроку

Дорогі діти! Сьогодні у нас буде незвичайний урок, ми здійснимо подорож в країну «Звичайних дробів».

Пізнаємо багато нового, цікавого, перевіримо і поповнимо свої знання.

III. Перевірка домашнього завдання

Завдання з ключем.

Три  учня  працюють біля дошки, отримують  картки із завданням. Відповідям  до завдань поставлено у відповідність буква, після того, як учень розв’язав завдання він шукає відповідь і відповідну букву.

  1. Виконай дії і розшифруй слово:

Відповідь

Буква

А

Ч

В

Н

Е

Р

О

Ключ:

Відповідь: Червона

  1. Перетворити мішане число у неправильний дріб. Розшифрувати слово:

Відповідь

Буква

Н

Г

К

А

И

Ключ:

Відповідь: Книга

  1. Перетворіть  неправильний дріб у мішане число. Розшифруйте слово.

Відповідь

Буква

Н

К

У

И

Р

Ї

А

Ключ:

Відповідь: України.

Учні складають слова «Червона книга України».

  • Що ви знаєте про цю книгу?

IV. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок .

  •                   «Мозковий штурм»

Запитання:

  1.               Що означає риска дробу?
  2.               Що показує знаменник дробу?
  3.               Що показує чисельник дробу?
  4.               Який дріб називається правильним?
  5.               Який дріб називається неправильним?
  6.               Як порівняти дроби з однаковими знаменниками?
  7.               Що таке мішане число?
  8.               Як додати дроби з однаковими знаменниками?
  9.               Як відняти дроби з однаковими знаменниками?
  10.          Як називається число виду?

· Виконання усних вправ:

Який дріб зайвий?

Виконати дії:

Знайди помилку:

Як бачимо вправи із звичайними дробами привели нас до «Червоної книги України».

Мета нашої подорожі – поглибити екологічні знання, розкрити таємницю, що значить любити природу, збагатити свою скарбничку знаннями про Червону книгу.

Презентація

V. Удосконалення вмінь і навичок

  1. Розшифруйте слово і ви дізнаєтесь, яка найбільша тварина в Україні (виконати самостійно):

Розв’яжіть рівняння:

 

Ключ:

Відповідь: Зубр.

  1. Розташуйте дроби в порядку спадання і ви дізнаєтеся, якого пернатого птаха занесено до Червоної книги (виконати біля дошки):

 

Відповідь: Лелека чорний.

  1. Screenshot_23Робота всім класом. Розгадайте кросворд і ви дізнаєтесь ,які квіти  першими  розквітають  на Україні.
  2. Щоб дізнатися, який найбільший нічний птах, потрібно знайти значення виразу:

Ключ: Сокіл – ;   Пугач – ;   Дятел – .

VI. Підсумок уроку.

  • Сьогодні на уроці я…

Домашня  робота:

Повторити §27.  Виконати №1107

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
29 березня 2018
Переглядів
1589
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку