«Padlet – незамінна річ. Вона розвантажує голову вчителя», – вважає Ярослав Лисенко, консультант із питань освіти в Thinkglobal Kyiv Obolon, півфіналіст Global Teacher Prize Ukraine 2020.
Padlet – інтерактивна платформа, створена для спілкування великої кількості людей над одним проєктом та систематизації інформації.
Вебсервіс створили для ефективної роботи бізнес-компаній. А зараз його активно використовують освітяни для проведення онлайн-уроків та організації освітнього процесу. І не дарма!
У чому переваги онлайн-конспектування в цілому і Padlet зокрема?
- На відміну від зошитів та друкованих матеріалів, онлайн-конспект не так уже й просто загубити. Тим паче він не може стати жертвою стихійного лиха дорогою до школи.
- Платформа Padlet має певну структуру, за якою створюються всі матеріали. Це допоможе дітям бути організованішими під час складання конспекту.
- Звичність для учнів. Учнівські конспекти тільки виграють від переходу в медіа-простір! В інформаційному суспільстві школярам набагато легше упорядковувати та систематизувати інформацію на цифрових носіях.
- Під час дистанційного навчання вчителю складно систематизувати конспекти та інші роботи учнів. А от використання інтерактивної платформи дозволить зекономити викладачу час, сили та нервові клітини!
Функціонал Padlet та ідеї застосування
За допомогою Padlet можна:
- оформити дошку для будь-якого уроку та наповнити її даними, або ж можна запропонувати зробити це школярам;
- організувати спільний доступ для всіх школярів, запропонувавши підготувати інформацію з теми у групах;
- експортувати дошку в різні формати;
- розмістити у соціальних мережах, також можна надіслати учням в месенджері;
- додавати графічні, текстові та мультимедійні (відео або презентації) файли, посилання на вебсторінки, нотатки, знімки з вебкамери.
Проблеми Padlet та способи їх вирішення
Попри надзвичайну популярність, Padlet не є панацеєю. І, звичайно, під час роботи на платформіможна зіштовхнутися з певними проблемами. Пропонуємо розглянути найпопулярніші труднощі та варіанти їх вирішення у школі.
Несортована інформація
Padlet пропонує нескінченну кількість віртуальних дошок у разі платної підписки. У результаті школярі можуть додавати багато матеріалів кожного дня! На диво, у цього є певні мінуси: деякі джерела інформації можуть бути не надійними. Рішення просте – запропонуйте школярам вищий бал, якщо вони залишатимуть посилання на джерело інформації. А згодом призначте відповідального за фактчекінг, тобто перевірку кожного джерела.
Балаган у коментарях
Вирішити цю проблему може тільки привчивши учнів до цифрового етикету. Регулярно виділяйте час на обговорення таких питань: які коментарі ображають, а які ні? Якої довжини має бути коментар? Також можна розподілити між учнями ролі: хто може редагувати коментарі та дописи тощо.
Розпорушена відповідальність
Виділяйте 5-10 хвилин на початку уроку для того, аби учні звикли до нового формату роботи. Звичайно, спочатку школярі будуть звикати до нового сервісу. І головне – дайте їм час, не тисніть!
Оцінювання роботи учнів, покрокове створення віртуальної дошки, тонкощі роботи з Padlet... Усі ці питання Ярослав Лисенко розкрив під час вебінару «Спільне конспектування: досвід використання Padlet». Неодмінно перегляньте!
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.