Корисне

Проведіть корисний урок до Дня безпечного інтернету з матеріалами від проекту «На Урок»

«Створюй, спілкуйся та поважай: кращий інтернет починається з тобою»
Огляд матеріалів, які можна використати у процесі підготовки до виховних годин чи бесід на тему безпечного інтернету

Вкрай важливо говорити зі школярами про те, що інтернет може приховувати небезпеку. Але важливіше навчити захищатися від небезпек, слідувати правилам спілкування та поведінки в мережі.

Всесвітній День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) покликаний привернути увагу до проблем порушення прав і свобод людини в інтернеті та шляхів їх подолання. Це міжнародна акція, долучитися до якої просто – додайте у соціальній мережі хештег #ДеньБезпечногоІнтернету,  #SID2018 та  #SaferInternetDay у своєму тематичному повідомленні.

Матеріали з журналу «На Урок»

Масштабність заходів щороку зростає, все більше закладів та компаній бере участь у популяризації ідей Safer Internet Day. Освітній проект «На Урок» приєднується до Всесвітнього дня безпечного інтернету. Ми підготували для вас низку корисних матеріалів, які можна використати для проведення виховних годин у школі. До вашої уваги пропонуються тематичні матеріали проекту «На Урок», опубліковані у Журналі, додатковий корисний контент та розробки педагогів, розміщені у Бібліотеці сайту.


Безпека дитини в інтернеті: про що необхідно говорити

У статті розкриваються проблеми, з якими можуть зустрітися діти в інтернеті, та шляхи подолання складнощів, що виникають. Матеріал містить пам’ятку, яку можна роздрукувати та роздати учням у процесі проведення виховного заходу. Рекомендуємо цю ж пам'ятку поширювати серед батьків на батьківських зборах.

Стаття підкріплена інформативною презентацією, яку можна скачати за цим посиланням: Презентація «Безпека дитини в інтернеті».


Інтернет-залежність чи саморозвиток: технології в умовах цифрового світу

Неконтрольоване перебування у віртуальному світі може відбитися на психіці школяра. Стаття детально розкриває шляхи набуття інтернет-залежності, симптоми та наслідки цього негативного процесу. Для достовірності інформації наведені статистичні дані та  факти про інтернет-залежність серед підлітків. Демонструється досвід цифрового виховання у різних країнах світу.


Інтернет-небезпека: поради вчителям для захисту учнів

У статті ви знайдете огляд видів інтернет-небезпек, про які ви часто й не здогадувались. Містяться способи захисту школярів від них. Стаття підкріплена відеороликами, що унаочнюють проблему. Отримана інформація буде корисною вчителям і батькам.


Кібербулінг: загроза ХХІ століття

Кібербулінг є реальною небезпекою для сучасних дітей, від якої не сховаєшся за стінами дому. У статті наведені практичні поради з виявлення та нейтралізації негативного впливу кібербулінгу на дитину. У якості роздоткового матеріалу можете використати Пам'ятку для захисту від кібербулінгу, наведену у статті.

У підготовці власних виховних годин рекомендується використовувати такі матеріали, розміщені у вільному доступі:

Посібники містять низку теоретичної інформації та практичні завдання для різних виховних груп, які допоможуть засвоїти правила поведінки в інтернеті.

Матеріали з Бібліотеки освітнього проекту «На Урок»

Зверніть увагу і на Бібліотеку освітнього проекту «На Урок». Саме тут педагоги діляться своїми кращими розробками з різних предметів та шкільних заходів. Ми підібрали декілька цікавих матеріалів, що стосуються Дня безпечного інтернету:

Тема: Веб-квест «Безпечний інтернет»
Автор: Овчаренко Валентина Володимирівна
Про матеріал: Веб-квест «Безпечний Інтернет» розроблений для учнів 9 -11 класів. Потрібно виконати 6 завдань, після проходження квесту підбиваємо підсумки і визначаємо переможців. Метою квесту є формування навичок безпечного використання інтернету, розпізнавання та реагування на інтернет-загрози, підвищення рівня обізнаності дітей про найбільш актуальні інтернет-небезпеки.


Тема«Комп'ютер: друг чи ворог?» (віршований сценарій-казка)
Автор: Демків Марія Василівна
Про матеріал: Авторська віршована казка має на меті довести, що книга в нашому житті не менш важлива, аніж комп'ютер. Та й технікою треба користуватися вміло, не зловживати її можливостями, не піддаватися азартним іграм. Знадобиться для виховних годин, бесід, позакласних заходів.


Тема: Буклет «Безпека дітей в Інтернеті»
Автор: Худзій Ольга Юріївна
Про матеріал: Даний буклет є своєрідною пам'яткою для батьків та містить декілька початкових рекомендацій, як зробити відвідування інтернету для дітей повністю безпечним.


Тема: Урок-гра для 4-го класу «Безпечний інтернет та правила роботи в ньому»
Автор: Семенова Ірина Василівна
Про матеріал: Урок розроблено з огляду на особливості світосприйняття учнів 4 класу. Він має на меті ознайомити учнів з позитивним та негативним впливом інтернету на людину та самостійно обрати позицію, до якої вони схиляються.


Тема: Інформаційна безпека в Інтернеті
Автор: Лисенко Лариса Петрівна
Про матеріал: Урок для 5-го класу, з його допомогою можна навчити дітей правилам користування інтернетом, сформувати навички захисту себе та особистої інформації у мережі.


ТемаСемінар-практикум для учнів «Соціальні мережі в житті підлітків»
Автор: Вдова Наталія Петрівна
Про матеріал: Матеріали семінару будуть корисні для практичного психолога та класного керівника для роботи з учнями щодо безпечного використання інтернету. Адже за порівняно нетривалий термін масового користування комп'ютером уже виявилося чимало чинників його негативного впливу на здоров'я людини. Особливо це стосується дітей, психіка, яких вразливіша порівняно із психікою дорослих.


Тема: Тренінг для учнів 9 класів «Безпечний Інтернет»
Автор: Шнайдерман Світлана Євгенівна
Про матеріал: Тренінг створено з метою ознайомити дітей з правилами спілкування в Інтернеті, з небезпечними кібертехнологіями. Визначити правила безпечного використання Інтернету. Перевірити якість засвоєння отриманих знань.

Більше деталей про відзначення Дня безпечного інтернету в Україні  шукайте за посиланнями: Ukraine Safer Internet Day Committee та Центр кращого інтернету.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter