Алгоритм проведення виховної години, варіанти завдань, зразки сценаріїв.

Існує купа суперечливих тверджень, чи варто взагалі проводити виховні години, приурочені до певних історичних дат чи подій. Аргументи переконливі з обох сторін: хтось говорить, що це пережиток радянської системи освіти, хтось стверджує, що це спосіб розказати та прищепити дітям відчуття значимості певних подій.

Але давайте дивитися глибше, особливо, якщо мова йде про події, які не так давно відбувалися та так чи інакше заторкнули кожного громадянина України. Готуючи виховний захід до Дня Героїв Небесної Сотні, керуйтесь принципом: від людини до людини про людей. Розкажіть, що усі, хто загинули за ідею у рокові дні лютого, до і після, були передусім людьми, а не віхою історії. Такий урок провести буде непросто, з огляду на різні причини, але не забувайте, для чого, а головне, для кого ви це робите.

До Дня Героїв Небесної сотні присвячується.

Як та про що говорити зі школярами під час проведення заходу

Теми для старшої та молодшої школи можуть відрізнятися. Адже багато хто з тих, хто загинув, був заледве старший за 11-класників, відповідно і теми потрібно піднімати більш серйозні. Можете провести урок-дискусію, урок-пам’ять, урок-реквієм, але намагайтесь уникати фальшивого пафосу.

  • Не уникайте складних тем.
  • Будьте чесними.
  • Не приховуйте емоцій.
  • Використовуйте факти з достовірних джерел.
  • Слухайте дітей, говоріть з ними.
  • Дискутуйте та пробуйте критично осмислити значення Революції гідності.

Це основні критерії виховного заходу, який не пройде безслідно.

Використайте такі види роботи:

  • Демонстрація презентації (у бібліотеці нашого сайту є вже готові варіанти).
  • Аудіовізуальні файли (міні-фільми, пісні, наприклад, «Плине кача»).
  • Доповіді.
  • Організуйте зустріч з учасниками Євромайдану, очевидцями подій.

Послуговуйтесь перевіреними інформаційними джерелами для підготовки фактичного матеріалу, наприклад:

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

Додатково можете використати сценарії виховних заходів, опублікованих у Бібліотеці. Ми підготували добірку тематичних розробок, але варіанти не обмежуються представленою вибіркою. Додатково можете виконати інші завдання з класом.

Янголятка пам’яті

Незалежно від того, з яким класом Ви працюєте, запропонуйте зробити паперових янголів різної складності. Це можуть бути прості витинанки чи орігами. Головне, щоб усі послуговувались однією технікою. Зробіть із класом по одному янголу на кожного з Небесної сотні. Напишіть імена всіх, хто загинув, та розмістіть янголів у спеціально підготовленому для цього місці.

Спогади про всіх

Використайте саморобних янголів із іменами. Кожен старшокласник може розказати коротко історію життя двох-трьох героїв. Так, щоб протягом уроку згадали кожного, хто загинув. Молодшим можна коротко розповісти про когось за вибраним критерієм (місце проживання, вік тощо). Головне, дайте зрозуміти, що це не просто прізвища зі списку. За кожним іменем стоїть історія чийогось життя.

Пам'яті Героїв Небесної Сотні присвячується

Це не просто черговий виховний захід, це дещо значно більше та має значення для кожного, незалежно від віку. Не забувайте, герої не вмирають, поки про них пам’ятають. Збережіть пам’ять про них, зробіть так, аби учні прокникнулись історіями тих, про кого ви розкажете.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter